TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Funclub z Irizarem. W perspektywie 20 autokarów
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.05.2018 13:00:51
Funclub z Irizarem. W perspektywie 20 autokarów

Kolejny ważny moment w historii poznańskiego Funclubu. W maju flotę firmy wzmocniły dwie najkrótsze "żółte strzały", czyli 13-metrowe Irizary i6S.

Jak zapowiada prezes Funclubu - Piotr Sućko - najnowszy zakup to nie jest ostatnie słowo firmy w zakresie rozbudowy taboru.

-"Planujemy zakup około 20 pojazdów w najbliższych 2 latach. Rośniemy szybciej niż rynek, w związku z tym potrzebujemy znacznie większej liczby autokarów. Nasz plan rozwoju oferty turystycznej obejmuje inwestycję w pojazdy, które z łatwością będą mogły się poruszać po europejskich miastach - podkreśla Piotr Sućko, prezes zarządu Funclub Sp. z o.o. i dodaje: -"Obecnie koncentrujemy się na rozwoju taboru podstawowego, przeznaczonego do obsługi imprez organizowanych przez Biuro Podróży Funclub. Oczywiście wszystkie pojazdy będą w standardzie Royal Class. Nie zaprzestajemy również działań w zakresie rozwoju Sfery Platinum. Nie jest wykluczone, że kolejny rok zakończy się zamówieniem kolejnych pojazdów platynowych."

Czas na dwie osie

Tymczasem 11 maja manager transportu w Funclub, Bartosz Janowski i szef działu technicznego, Paweł Stróżniak odebrali od przedstawiciela marki Irizar w Polsce - firmy Wanicki w Mogilanach dwa identyczne modele i6S Integral. Pojazdy mają długość 13 metrów, szerokość 2,5 metra i wysokość 3,75 metra. W ich układzie napędowym występuje znana jednostka Paccar (DAF) MX11 o mocy 440 KM, która współpracuje z 12 biegową zautomatyzowaną skrzynią biegów ZF ASTronic. Autokar wyposażony jest ponadto we wszystkie nowinki jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, czyli asystent toru jazdy, aktywny tempomat z radarem zbliżeniowym, ESP, ABS, ASR.

Co najciekawsze to fakt, że najnowsze autokary Funclubu są … dwuosiowe, co jest sporą nowością w taborze przewoźnika.

-"Autokary te zakupiliśmy z myślą o wycieczkach objazdowych, gdzie długość, a tym samym zwrotność autokaru ma duże znaczenie - mówi Bartosz Janowski, manager transportu. - Do tego chodzi komfort. Oba pojazdy skonfigurowaliśmy w standardzie Royal Class, czyli mamy tylko 49 foteli pasażerskich, bardzo komfortowych i regulowanych w dwóch płaszczyznach + kierowca + pilot. Oczywiście pod każdym fotelem są zamontowane porty USB do ładowania urządzeń mobilnych + gniazdka 230V. Do tego na pokładzie autokaru jest dostęp do sieci Wi-Fi."

-"Autokary są już po pierwszych wyjazdach krajowych i zagranicznych. Odwiedziły m.in. Kotlinę Kłodzką, Lwów, a obecnie jeden jest w drodze do Tallina - dodaje Paweł Stróżniak, szef działu technicznego. - Co nas bardzo miło zaskoczyło, to łatwość i przyjemność prowadzenia tych autokarów, a największym ich atutem jest spalanie."

Irizar wraca

Na początku swojej działalności poznański Funclub mocno stawiał na autokarowy duet Scania-Irizar. Potem był okres Van Hoola i Setra. Wraz z wejście projektu Platinum mamy mocny "come back" Irizara. Już jako konstrukcji integralnej.

-"Irizar to marka, którą doskonale znamy. Wykazywała się zawsze dużą troską o klienta. Przez kilka lat przekonaliśmy się, że ze wszystkich autokarów jakie posiadaliśmy, Irizar wykazuje największe zainteresowanie jakością swoich produktów oraz losem klienta. Bardzo nas cieszy, że nic się przez te lata nie zmieniło. Śmiało możemy powiedzieć, że Irizar wyznacza najwyższe standardy relacji producent-klient" - zauważa Piotr Sućko, prezes zarządu Funclub Sp. z o.o.

Rozwój platyny

Przy okazji rozmowy o nowych nabytkach, zapytaliśmy szefa Funclubu jak rozwija się projekt Sfera Platinum, czyli regularne, biznesowe połącznie na linii Poznań-Warszawa. O tym wyjątkowym pomyśle pisaliśmy już w InfoBusie TUTAJ

-"Notujemy systematyczny przyrost liczby pasażerów - informuje Piotr Sućko. - Każdy kolejny tydzień kończy się większą liczbą sprzedanych biletów. Jesteśmy zadowoleni z tempa rozwoju. Nie bez znaczenia jest fakt, że zdobyliśmy grono stałych pasażerów, którzy stali się ambasadorami naszej linii. Ich pozytywne wypowiedzi w mediach społecznościowych pomagają w budowaniu zaufania do Sfery Platinum. 2 tygodnie temu uruchomiliśmy poranny wyjazd z Warszawy i popołudniowy z Poznania. Obecnie wyjeżdżamy zarówno z Poznania, jak i z Warszawy o godz: 6:00 i 16:30."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
linia
Funclub
Irizar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....