TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Francuska policja vs. polskie autokary. PSPA interweniuje
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.10.2016 19:57:31 1 komentarz
Francuska policja vs. polskie autokary. PSPA interweniuje

10 października w MSZ odbyły się konsultacje międzyresortowe z udziałem przedstawicieli przewoźników drogowych. Chodziło m.in. o przypadki nakładania nieuzasadnionych kar przez francuską na polskie autokary. W wydarzeniu wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey oraz p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

? Jesteśmy zadowoleni z rozpoczęcia wspólnych działań na rzecz ochrony polskiego transportu w Europie. Bezpieczeństwo polskich przewoźników za granicą jest dla nas priorytetem ? powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

P.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur zaznaczył, że inicjatywa międzyresortowych konsultacji oraz powołania w jej ramach zespołu roboczego, wynika z chęci wypracowania jak najlepszych zasad współpracy między służbą kontrolną, którą od ponad 14 lat jest Inspekcja Transportu Drogowego, stroną społeczną, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa.

Uczestnicy spotkania przedyskutowali problemy branży międzynarodowych przewozów drogowych, identyfikując zagrożenia dla polskiego transportu drogowego w Europie. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych przekazały stronie rządowej informacje na temat głównych zagrożeń dla transportu drogowego i negatywnych zjawisk dla branży za granicą.

Uczestnicy konsultacji omówili również wyniki wizyty przedstawicieli MIB w Calais, którzy dokonali przeglądu infrastruktury drogowej i zabezpieczeń przy przeprawie przez Kanał La Manche. Rozpoznali także skalę zagrożeń wobec polskich kierowców pojazdów ciężarowych i bezpieczeństwa ładunków. Przedstawiciele resortu spotkali się również z lokalnymi władzami francuskimi, wyrażając zaniepokojenie polskiego rządu oraz organizacji przewoźników drogowych tą sytuacją.

? Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa zależy na stworzeniu swobodnych i nieskrępowanych warunków dla wykonywania transportu drogowego w całej Unii Europejskiej ? powiedział J. Szmit.

W wyniku spotkania ustalono:

1. Wzmocnienie funkcji oficera łącznikowego polskiej policji we Francji i wypracowanie prostej ścieżki komunikacji w przypadku zgłaszania przez przedsiębiorców incydentów z udziałem transportu drogowego.

2. Utworzenie grupy roboczej w kraju z udziałem MIB, MSZ, GITD i przewoźników, której zadaniem byłoby podejmowanie interwencji w przypadku incydentów w transporcie drogowym za granicą (np. we Francji), zagrażających życiu kierowców i bezpieczeństwu ładunków.

3. Podjęcie działań w celu organizacji spotkań z władzami państw UE, w których zidentyfikowano powyższe zjawiska.

4. Potrzebę dokumentowania przypadków ataków na polskich kierowców i nieuzasadnionych zatrzymań pojazdów ciężarowych za granicą.

5. Zainicjowanie współpracy między MIB, GITD a MSZ w celu podejmowania działań na forum międzynarodowym, zmierzających do wypracowania wspólnych rozwiązań na rzecz polskiego transportu drogowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PSPA
ITD
Francja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....