TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Forum Dworców Autobusowych: Zrozumieć własne potrzeby
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.10.2019 11:00:58
Forum Dworców Autobusowych: Zrozumieć własne potrzeby; fot. MDA

W dniach 23-24 września już po raz trzeci Małopolskie Dworce Autobusowe zorganizowały Forum Zarządców Dworców Autobusowych, które jest ważnym wydarzeniem w naszej branży. Tym razem spotkanie odbyło się w Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowym Zamku w Przegorzałach.

MDA od wielu lat stara się nadawać tempo zmianom zachodzącym w obszarze transportu autobusowego w Polsce. Jednocześnie jako zarządca jednego z największych węzłów komunikacyjnych w Europie, z którego w 2018 roku skorzystało ponad 13 milionów osób, spółka poczuwa się do odpowiedzialności za zrównoważony rozwój sektora. Jej wyrazem jest próba unifikacji zasad i standardów obsługi pasażerów i przewoźników, poprzez dzielenie się doświadczeniami, dobrymi praktykami i pomysłami z innymi zarządcami dworców z całej Polski.

Zoptymalizować koszty

O rozwoju Forum świadczą patronaty honorowe - m.in. Ministra Infrastruktury – Andrzeja Adamczyka, Marszałka Województwa Małopolskiego –Witolda Kozłowskiego oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego – Alvina Gajadhura.

Wśród tematów poruszanych podczas Forum znalazły się tak ważne zagadnienia, jak dworcowa obsługa osób niepełnosprawnych, cyberbezpieczeństwo na dworcach autobusowych czy obsługa przewoźników międzynarodowych w świetle wytycznych Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

Zarządcy Dworców Autobusowych z całej Polski na przykładzie MDA poznali możliwości optymalizacji kosztów stałych dworców autobusowych, a przedstawiciele ORLEN Ochrony podzielili się swymi doświadczeniami dotyczącymi fizycznego bezpieczeństwa pasażerów na dworcach autobusowych.

Podczas panelu prowadzonego przez Columbus Energy uczestnicy Forum wspólnie szukali możliwości wykorzystania na obiektach dworcowych odnawialnych źródeł energii.

Dalszy rozwój

Mając świadomość jak istotny dla rozwoju sektora transportu autobusowego w Polsce jest dialog z operatorami dworców oraz pasażerami, MDA S.A. planuje dalszy rozwój współpracy ze wszystkimi partnerami w celu stałego rozwoju jakości swoich usług oraz ujednolicenia standardów obsługi podróżnych w kraju. Podsumowując tegoroczne Forum można powiedzieć, że tylko wzajemne zrozumienie własnych potrzeb, możliwości i oczekiwań pozwoli na opracowanie najwyższego standardu obsługi podróży autobusowych w Polsce.

Warto przy okazji dodać, że MDA - we współpracy z zewnętrzną firmą - prowadzi aktualnie badanie opinii pasażerów korzystających z dworców autobusowych w Krakowie oraz Nowym Sączu, które potrwa do końca I kwartału 2020 r. . W oparciu o wyniki ankiety przygotowany zostanie plan dalszych usprawnień modelu obsługi pasażerów dworców autobusowych. Przeprowadzenie badania pozwoli równocześnie na realizację działań charytatywnych, poprzez przekazanie złotówki od każdej wypełnionej ankiety na rzecz określonych fundacji z terenu Małopolski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
dworzec
MDA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....