TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

FlixCar uzupełni ofertę FlixBus i FlixTrain
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.07.2019 19:58:15
FlixCar uzupełni ofertę FlixBus i FlixTrain

Spółka FlixMobility pozyskała nowych inwestorów w postaci firm TCV i Permira. Dzięki temu firma zrealizuje swój najnowszy pomysł, czyli stworzenie marki FlixCar w zakresie carpoolingu.

18 lipca FlixMobility GmbH, spółka-matka globalnych platform mobilnych FlixBus i FlixTrain, ogłosiła ukończenie dofinansowania rundy F współprowadzonej przez TCV i Permirę, dwóch z największych firm kapitałowych, które dofinansowują prywatne i publiczne firmy technologiczne. Firma ogłosiła również uruchomienie w 2020 roku marki FlixCar, mającej oferować usługi carpoolingu, czyli współdzielenia przejazdów samochodowych.

W dofinansowaniu uczestniczył również inwestujący w spółkę od dawna HV Holtzbrinck Ventures poprzez wspólną inwestycję z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Zarówno John Doran, główny partner w TCV, jak i Stefan Dziarski, partner w Permirze, dołączą do zarządu FlixMobility.

Nowe rynki FlixBusa

Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na globalny rozwój oraz na uruchomienie nowych produktów FlixMobility, w tym m.in. na rozszerzenie siatki połączeń FlixBusa w Stanach Zjednoczonych oraz wejście na nowe rynki w Ameryce Południowej i Azji w 2020 roku. Inwestycja pomoże także w rozbudowie siatki FlixTrain w kolejnych europejskich krajach, podążając za liberalizacją rynku kolejowego w Europie w 2020 roku, a także w rozwoju produktu w Niemczech. Ponadto, inwestycja wesprze uruchomienie marki FlixCar, czyli usługi carpoolingu umożliwiającej współdzielenie przejazdów samochodowych, która będzie uzupełnieniem istniejących już siatek połączeń FlixBusa i FlixTrain.

– Spółka uruchomiona w 2013 roku jako niemiecki start-up stała się potężną międzynarodową platformą mobilności, która nieustannie zmienia sposób podróżowania milionów ludzi w Europie i Stanach Zjednoczonych – podkreśla Jochen Engert, dyrektor zarządzający i założyciel FlixMobility – Dzięki strategicznej współpracy z TCV i Permirą, które mają ogromne doświadczenie w inwestowaniu w światowe firmy technologiczne, będziemy w stanie przyspieszyć nasz rozwój, oferując możliwość podróżowania jeszcze większej liczbie osób na całym świecie za pośrednictwem usług FlixBus, FlixTrain i niedługo FlixCar, równocześnie umacniając naszą pozycję na istniejących rynkach.

Inwestycja w FlixCar

FlixMobility przygotowuje też uruchomienie usługi FlixCar i to już w 2020 roku, tak aby uzupełnić istniejące oferty FlixBus i FlixTrain i umożliwić wygodne i przyjazne środowisku przejazdy jeszcze większej liczbie osób, oferując połączenia typu door-to-door.

Nowi inwestorzy

Nowi inwestorzy FlixMobility dołączyli do istniejących już posiadaczy akcji – General Atlantic, wiodącej firmy kapitałowej oraz Silver Lake, globalnego lidera w inwestycjach technologicznych, który pomógł firmie dynamicznie rozwinąć się ze start-upu do globalnego lidera na rynku mobilności.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z Jochenem, André, Danielem i całym zespołem FlixMobility – komentuje John Doran, główny partner w TCV – Śledzimy ich sukces od kilku lat i podziwiamy, co zdołali osiągnąć w tak krótkim czasie. Strategią TCV jest wspieranie firm prowadzonych przez wizjonerskich założycieli, oferujących swoim klientom i partnerom doskonałą ofertę cenową. Wierzymy, że FlixMobility idealnie się w to wpisuje.

– Cieszymy się, że możemy dołączyć do FlixMobility. Dzięki naszej wiedzy w sektorze technologicznym możemy wspierać zarząd FlixMobility w następnej fazie rozwoju skupiającej się na dalszej ekspansji, przejęciach i rozbudowie oferty – podkreśla Stefan Dziarski, partner w Permirze.

FlixMobility od 2013 roku rewolucjonizuje podróże po Europie. Od tego czasu spółka przewiozła ponad 100 milionów pasażerów, a obecnie oferuje 350 000 połączeń dziennie do ponad 2 000 destynacji w 29 krajach, w tym również w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia 1 300 pracowników w 19 biurach w 17 krajach.

O nowych inwestorach: TCV

Utworzona w 1995 roku, spółka TCV zapewnia kapitał dla firm prywatnych i publicznych z branży technologicznej. Od początku istnienia, TCV zainwestowało ponad 11 miliardów dolarów w ponad 250 firm i pomogło poprzez ponad 120 IPO, doradzanie zarządom spółek, oraz strategiczne przejęcia. TCV zainwestowała ponad 1,5 miliardów dolarów w Europie. Do inwestycji TCV należą Airbnb, Believe Digital, Dollar Shave Club, EmbanetCompass, ExactTarget, Expedia, Facebook, Fandango, GoDaddy, HomeAway, LinkedIn, Netflix, RELEX Solutions, Rent the Runway, Sitecore, Splunk, Spotify, Sportradar, The Pracuj Group, TourRadar, WorldRemit, and Zillow. Siedziba główna TCV znajduje się w Menlo Park w Kalifornii, biura firmy znajdują się także w Nowym Jorku i Londynie. Więcej informacji o TCV, włączając pełną listę inwestycji, znajduje się na stronie www.tcv.com

O nowych inwestorach: Permira

Permira to globalna firma inwestycyjna. Założona w 1985, firma doradza spółkom typu private equity, z kapitałem ponad €33bn (US$38.5bn), stawiająca na długoterminowe inwestycje, włączając w to inwestycje kontrolowane przez większościowych akcjonariuszy, jak i strategiczne inwestycje z udziałem akcjonariuszy mniejszościowych, mając na celu przekształcenie wydajności firm i napędzenie ich zrównoważonego wzrostu. Fundusze Permiry brały udział w ponad 250 prywatnych inwestycjach w pięciu kluczowych sektorach: konsumenckim, technologicznym, technice przemysłowej i usługach, opiece zdrowotnej i usługach finansowych. Fundusze Permiry mają długą historię udanych inwestycji w sektorach konsumenckich i technologicznych w firmach na całym świecie. Obecne i przeszłe inwestycje obejmowały: Allegro, Ancestry.com, Dr. Martens, Hugo Boss, Informatica, Klarna, The Knot Worldwide, LegalZoom, Magento, Minted, P&I, Reformation and TeamViewer. Permira zatrudnia ponad 250 osób w 14 biurach w Europie, Północnej Ameryce i Azji. Więcej informacji znajduje się na stronie www.permira.com.

O nowych inwestorach: HV Holtzbrinck Ventures

Od 2000 roku fundusz HV Holtzbrinck Ventures inwestuje w internetowe i technologiczne firmy i jest jednym z najbardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy inwestorów dofinansowujących firmy na wczesnym etapie w Europie. HV dofinansowało ponad 165 firm, takich jak: Zalando, Delivery Hero, FlixMobility i Scalable Capital. Całkowita wielkość wszystkich funduszy HV wynosi 1,05 miliardów Euro. HV wspiera startupy inwestycjami od 500,000 Euro do 50 m Euro. Stąd, jest jedną z niewielu europejskich firm inwestycyjnych, które są w stanie wspierać firmy podczas wszystkich stadiów inwestycyjnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....