TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

FlixBus wkroczył do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii
FLIXBUS - Opublikowano: 20.04.2016 20:28:42
FlixBus w Paryżu (fot. FlixBus)

Jeden z europejskich liderów na rynku autobusowych przewozów międzymiastowych uruchomił pod koniec marca połączenia z Londynu i Barcelony do Francji i Włoch.

Platforma długodystansowych połączeń autokarowych FlixBus rozszerzyła swoją międzynarodową sieć o Wielką Brytanię i Hiszpanię. 24 marca charakterystyczne zielone autokary rozpoczęły regularne kursowanie z Londynu do Francji dwa razy dziennie. Tydzień później ruszyła także linia FlixBus z Barcelony do Francji i Włoch. To nie koniec! Kolejne połączenia są już w przygotowaniu. Uruchomiony w 2013 r. FlixBus w 2015 r. przewiózł aż 20 mln pasażerów, co czyni go jednym z największych operatorów przewozów międzymiastowych w Europie.

André Schwämmlein, założyciel i dyrektor zarządzający FlixBusa, komentował ekspansję sieci o nowe kraje: ?Nowe międzynarodowe linie z Barcelony i Londynu są naszymi pierwszymi krokami na tych rynkach. Podróżni z całej Europy będą dzięki temu mogli korzystać z zielonej i dostępnej dla wszystkich mobilności oraz najlepszej jakości usług?. Łącznie z nowo uruchomionymi połączeniami FlixBus oferuje dziennie 80 tys. połączeń do ponad 700 przystanków w 18 krajach. W styczniu FlixBus ogłosił strategię dalszej ekspansji na rynki Środkowej i Wschodniej Europy.

FlixBus ruszył w 2013 r. w Niemczech po deregulacji tamtejszego rynku przewozów międzymiastowych. Nie jest typowym przewoźnikiem, a platformą, w ramach której przewozy wykonują liczni mniejsi operatorzy. Dzięki innowacyjnemu modelowi biznesowemu oraz szerokiej współpracy z niemieckimi przewoźnikami, sieć FlixBus w ciągu paru miesięcy objęła cały kraj. ?Łącząc ducha przedsiębiorczości i innowacyjną technologię z siłą tradycyjnych małych i średnich przedsiębiorstw, stworzyliśmy zupełnie nowy sposób przemieszczania się. Dzięki nam autobusy po prostu znowu są fajne!?, wyjaśnił Schwämmlein. W 2015 r. FlixBus jako niekwestionowany lider rynku niemieckiego rozpoczął także ekspansję na rynki innych krajów, uruchamiając wewnętrzne połączenia we Francji, Holandii i Włoszech, a także międzynarodowe do Skandynawii. W grudniu 2015 r. autobusy FlixBus przekroczyły granicę Polski. Na razie połączenia ze Szczecina do Berlina w ramach FlixBus obsługuje przewoźnik Interglobus Tour.

Zasady przejazdu są proste ? ceny biletów od 5 euro oraz komfortowe zielone autokary, wyposażone w Wi-Fi, gniazdka elektryczne, klimatyzację oraz luźniej rozstawione fotele. Internetowe anulowanie oraz zmienianie rezerwacji jest bezpłatne i możliwe do 15 minut przed odjazdem. Bilety są dostępne na stronie internetowej FlixBusa, w mobilnych aplikacjach, współpracujących z FlixBusem biurach podróży oraz kasach biletowych. Ale to nie wszystko. Jak mówi Bettina Engert, rzeczniczka FlixBusa: ?Spontaniczni podróżnicy mogą ponadto nabyć bilety bezpośrednio u kierowcy, jeśli tylko dostępne są wolne miejsca. Ale wtedy płacą ustaloną w cenniku kwotę za przejazd.? Mobilne aplikacje FlixBus umożliwiają poza zakupem biletów także wyszukiwanie połączeń, informacji o przystankach, a nawet zlokalizowanie autobusów w czasie rzeczywistym na podstawie GPS. ?Chcemy uczynić podróżowanie najprostszym jak to tylko możliwe. Dlatego inwestujemy w nowoczesne technologie, by stale polepszać jakość naszych usług", dodaje Engert.

Autokary FlixBus są zielone nieprzypadkowo. ?Autobusy to najbardziej wydajny i przyjazny środowisku środek transportu. Pasażerowie FlixBus mają możliwość dodatkowego zrównoważenia emisji dwutlenku węgla powstałej podczas ich podróży, zmieniając podróż w zupełnie bezemisyjną?. Mowa o programie realizowanym przez FlixBus we współpracy z ClimatePartner. Pasażerowie rezerwując bilety na połączenia mogą zaznaczyć dodatkową opcję ?kompensacja CO2?. Przeliczony na podstawie odległości i czasu przejazdu koszt emisji dwutlenku węgla jest następnie doliczany do ceny biletu (zwykle wynosi 1-3% kosztu przejazdu). Pozyskane w ten sposób środki są przeznaczane na działania związane z ochroną środowiska, a pasażer otrzymuje specjalny certyfikat. Zielone autobusy stały się alternatywą nie tylko dla indywidualnego transportu, ale także samolotów ? w 2015 r. w Niemczech po raz pierwszy autobusy międzymiastowe przewiozły więcej pasażerów niż samoloty na krajowych połączeniach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus
Wielka Brytania
Niemcy
Hiszpania
Francja
Włochy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....