TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

FlixBus w I połowie 2019 roku: 20 mln km i 80 nowych miast
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.07.2019 08:15:42
FlixBus w I połowie 2019 roku: 20 mln km i 80 nowych miast (mat. pras.)

Od stycznia 2019 roku autobusy FlixBus Polska pokonały blisko 20 milionów kilometrów, a do siatki połączeń włączonych zostało 80 nowych polskich i europejskich miast.

Wśród nich znalazły się między innymi Olsztyn, Wieliczka, Ustrzyki Górne, Pula, Split, Wenecja i Mediolan. Autobusy w zielonych barwach kursują już do ponad 200 miast, co łącznie daje pasażerom blisko 2700 możliwości podróży.

W 2019 roku oferta FlixBus Polska została rozszerzona o wiele atrakcyjnych kierunków podróży, niedostępnych dotąd na rynku dalekobieżnych połączeń autobusowych. Poza miejscowościami turystycznymi, dodajemy coraz więcej polskich miast dotychczas słabo skomunikowanych, aby przeciwdziałać wykluczeniu transportowemu – tylko w tym roku do naszej siatki połączeń włączyliśmy 50 polskich miejscowości – komentuje Michal Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Najpopularniejszymi kierunkami podróży niezmiennie były węzły przesiadkowe FlixBusa w Polsce, czyli Warszawa, Kraków i Wrocław, ale także inne duże ośrodki, takie jak Katowice, Poznań, Gdańsk, Szczecin i Berlin. Z innych miejscowości dużą popularnością cieszyły się również:

• Polska: Gorzów Wielkopolski, Opole, Gdynia, Zielona Góra, Ustrzyki Górne, Kudowa-Zdrój;

• Europa: Ostrawa, Hamburg, Brema, Koszyce, Split, Wenecja.

Ważnym punktem pierwszej połowy tego roku było również uruchomienie przez nas oddziału na Ukrainie. W kolejnych miesiącach będziemy w dalszym ciągu skupiać się na rozwoju siatki polskiej, ale też na stworzeniu spójnej i atrakcyjnej oferty połączeń z i na Ukrainę – dodaje Michał Leman.

Ponad 30 partnerów i 4/5 zadowolonych pasażerów

W 2019 roku do grona partnerów autobusowych FlixBusa dołączyły kolejne polskie spółki, dzięki czemu liczba przewoźników obsługujących linie FlixBus Polska wzrosła do 31 firm. Wśród nowych partnerów znaleźli się m.in.: Żak Express, PKS Elbląg, PKS Gdańsk, Uni-bus, Marcel-Bus, Noir, Fabisiak Przewozy, Lipnicki i Oskar. Do obsługi regularnych linii FlixBus Polska partnerzy zatrudniają obecnie ponad 900 kierowców, a flota autobusów kursujących po Polsce i Europie w barwach FlixBusa to ponad 210 pojazdów.

Wraz z nami rozwijają się także nasi partnerzy autobusowi – większość przewoźników, z którymi rozpoczęliśmy współpracę w zeszłym roku, w tym otworzyło kolejne, nowe linie. Tylko w 2019 roku do obsługi połączeń FlixBus Polska nasi partnerzy zakupili blisko 40 nowych lub prawie nowych autobusów. Dzięki temu możemy kontynuować proces odnowy floty, a co za tym idzie – zwiększania jakości oferowanych usług – mówi Michał Leman. Wewnętrzne badania NPS potwierdzają, że coraz więcej pasażerów jest zadowolonych z podróżowania z nami. Już 80% pozytywnie ocenia całość doświadczenia podróży, najwyżej punktując kierowców i komfort jazdy – dodaje.

Nowe udogodnienia i inicjatywy

Poza ciągłym rozwojem siatki połączeń, FlixBus skupia się na wprowadzaniu kolejnych rozwiązań technologicznych. W tym roku dużym osiągnięciem było uruchomienie systemu rozrywki pokładowej o nazwie FLIXtainment, umożliwiającej darmowy dostęp do materiałów audio i video w ponad 115 pojazdach FlixBusa. Co więcej, FlixBus jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła transakcje głosowe za pomocą Asystenta Google, a do aplikacji FlixBus dostępnej na system Android i iOS włączono możliwość rezerwacji miejsc. W tym samym czasie stacjonarna sieć punktów sprzedaży biletów wzrosła do ponad 750 placówek w całej Polsce.

FlixBus podejmuje też szereg inicjatyw mających na celu zwiększanie bezpieczeństwa na drodze. Jednym z nich, zainicjowanym przez polski zespół, jest Akademia Kierowcy, zorganizowana już dwukrotnie – w partnerstwie z firmami VDL oraz EvoBus. Podczas serii szkoleń teoretycznych i praktycznych, kierowcy mają okazję doskonalić swoje umiejętności, m.in. w nietypowych warunkach na drodze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FlixBus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....