TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

FlixBus przejął pasażerów PolskiegoBusa. I etap integracji
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.02.2018 15:00:17
FlixBus przejął pasażerów PolskiegoBusa. I etap integracji

Dwa miesiące po ogłoszeniu strategicznej współpracy FlixBus oraz PolskiBus.com zintegrowały swoje systemy sprzedażowe. Od 27 lutego wszystkie zamówienia będą finalizowane na stronie FlixBus.pl.

Zakup biletu na FlixBus.pl oznacza dla klientów w Polsce dostęp do europejskiej siatki połączeń FlixBusa oraz usprawnienia technologiczne, w tym m.in. bilet w postaci QR kodu, ułatwiający odprawę czy przesiadki między miastami w ramach jednego biletu. Udogodnienia obejmują również polepszenie komfortu w samych autokarach poprzez zwiększenie przestrzeni na nogi, darmowe Wi-Fi w kraju i za granicą oraz gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu.

-"Połączenie systemów zakupowych to jeden z ważniejszych etapów integracji, dzięki któremu pasażerowie w Polsce będą mogli korzystać z wszelkich udogodnień, jakie oferuje FlixBus" – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. 

Wszystkie bilety wcześniej zakupione na PolskiBus.com oczywiście zachowują ważność. Przez okres przejściowy, do wejścia letniego rozkładu FlixBusa, podczas odprawy będzie obowiązywać lista papierowa oraz bilety w postaci QR kodu – na telefonie lub wydrukowanym bilecie. Pierwszeństwo wejścia na pokład będą mieli pasażerowie z wykupioną rezerwacją miejsca.

Dzięki integracji pasażerowie zyskają przede wszystkim:

  • dostęp do międzynarodowej siatki połączeń i łatwiejsze przesiadki między autobusami w ramach jednego biletu,

  • łatwą odprawę dzięki biletom w postaci QR kodu, skanowanego przez kierowcę,

  • możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, z dotychczasową siatką PolskiegoBusa i narzędziem "Twój przystanek", ułatwiającym zlokalizowanie przystanku autobusowego oraz dotarcie do niego dzięki funkcji nawigacji,

  • powiadomienia push / SMS wysyłane w przypadku opóźnienia autobusu powyżej 15 minut, z informacją o ewentualnych dalszych przesiadkach.

Standardy FlixBusa

Zmiany płynące z połączenia PolskiegoBusa i FlixBusa widoczne są także w samych pojazdach. Poza tym, że zmienia się ich kolor z czerwonego na zielony, pasażerowie mogą cieszyć się większą przestrzenią na nogi, darmowym dostępem do Wi-Fi również za granicą oraz gniazdkami elektrycznymi przy każdym siedzeniu.

-"Do tej pory już prawie 50 autobusów PolskiegoBusa zmieniło barwy na zielone oraz zostało dostosowanych do standardów FlixBusa" – podkreśla Michał Leman.

Standardy FlixBusa dotyczą też bezpieczeństwa oraz ekologii. Każdy jeżdżący w zielonych barwach autobus wyposażony jest w nowoczesne systemy wspierania kierowcy, systemy awaryjnego hamowania czy systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu. Pojazdy muszą też spełniać określone wymagania pod względem wydajności zużycia paliwa czy niskiej emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowo, klienci dokonując rezerwacji wybranej trasy w sklepie FlixBus mogą także wybrać opcję "Składka na ochronę klimatu“.

-"Komfort i bezpieczeństwo pasażerów to dla nas sprawy priorytetowe, czego potwierdzeniem jest także przyznany nam niedawno certyfikat "Bezpieczny pasażer" Małopolskich Dworców Autobusowych w Krakowie" – mówi Michał Leman – "Dokładamy wszelkich starań, aby integracja przebiegała płynnie i możliwie najwygodniej dla pasażerów. Przekierowanie sprzedaży da nam dodatkowo możliwość lepszego planowania letniej siatki połączeń oraz przeprowadzania promocji, z których pierwsze ruszą już wkrótce" – zapowiada Michał Leman.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus
PolskiBus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....