TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

FlixBus podsumowuje rok 2018 - globalnie
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.01.2019 13:30:39
FlixBus podsumowuje rok 2018 - globalnie

FlixMobility oferuje największą na świecie sieć autobusowych połączeń. Od 2013 r. platforma pomogła ponad 100 milionom pasażerów skorzystać z publicznego transportu.Najważniejsza nowość 2018 to pojawienie się nowego kontynentu na mapie "zielonej aktywności, czyli Stanów Zjednoczonych.

Aktualnie Flix wykonuje 350.000 codziennych połączeń w Europie i USA, przewożąc ludzi w 29 krajach. Oznacza to, że w ciągu roku liczba połączeń wzrosła o 40%. W 2018 roku firma uruchomiła również usługę FlixTrain, w Niemczech, która uzupełnia istniejącą sieć autobusów. Równolegle platforma rozpoczęła testy pierwszych w pełni elektrycznym autokarów na trasach długodystansowych we Francji i Niemczech.

-"Tylko w ubiegłym roku, udało nam się wejść na rynek pasażerski w Stanach Zjednoczonych, rozpocząć operację zielonych pociągów FlixTrain na trasach w Niemczech oraz wdrożyć pierwszy w pełni elektryczny autokar we Francji - podsumowuje zeszły rok André Schwämmlein, założyciel i CEO FlixMobility. -"Cały czas budujemy krajowe sieci w Polsce, Szwecji, Belgii i Szwajcarii. Myślę, że w 2019 r. utrzymamy podobne tempo rozwoju."

Innowacyjny jak FlixMobility

Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu, gdzie zarządzanie codzienną pracą autobusów i taboru kolejowego leży po stronie lokalnych partnerów, platforma może skupić się na tym, do czego została powołana, czyli na rozwoju technologicznym, planowaniu sieci, obsłudze klienta, zarządzaniu jakością, marketingiem i sprzedażą. Dlatego spółka cały czas i z dużą lekkością wdraża innowacje do tradycyjnego przemysłu transportowego. M.in. w 2018 r. w Stanach Zjednoczonych Flix wprowadził nowe systemy płatności Apple Pay, Google Pay i Google Assistant, który pokazuje zarezerwowane miejsca i powala śledzić bieżącą lokalizację autobusu.

Dalszy rozwój

Na pewno krokiem milowym dla FlixMobility było wejście do USA i stworzenie amerykańskiej centrali w Los Angeles. Obecna siatka połączeń obejmuje 27 przystanków, w tym w Los Angeles, Las Vegas, Phoenix i Tucson. Ta ekspansja będzie kontynuowana w 2019 roku, a FlixMobility uruchamia nową linię w Teksasie i na północy - w Nowym Jorku, gdzie spółka otworzy nowe biuro.

Co do Europy to należy spodziewać się dalszego wzrostu autokarowych linii obsługiwany przez lokalnych przewoźników. W ubiegłym roku FlixBus uruchomił pierwsze autobusowe przyczółki na Białorusi, ruszył na dobre w Belgii, Szwajcarii, Polsce i Szwecji oraz podwoił swoją ofertę w regionie Beneluksu.

Aktualnie FlixMobility zatrudnia około 1 500 pracowników na całym świecie, którzy pracują dla FlixBus i FlixTrain w 16 biurach w 14 krajach. Oprócz własnych pracowników, dla FlixMobility pracuje też ok. 300 partnerów transportowych, którzy z kolei zatrudniają ponad 7000 kierowców i maszynistów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
FlixBus
USA
Belgia
Szwajcaria
Szwecja
Białoruś

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....