TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Finisz dostaw elektrycznych Ursusów do Zielonej Góry. W styczniu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.12.2018 14:15:03 2 komentarze
fot. MZK Zielona Góra

Postępują dostawy elektrobusów lubelskiego Ursusa do Zielonej Góry. Miejski Zakład Komunikacji jest już w posiadaniu 30 egzemplarzy autobusów City Smile 12LFE, z czego większość z nich już regularnie pojawia się na liniach. Ostatnie mają się pojawić u przewoźnika w styczniu.

Przypomnijmy, że kontrakt zawarty przez zielonogórskie MZK z Ursusem opiewa na dostawę 47 egzemplarzy autobusów elektrycznych CitySmile 12 LFE. Umowa opiewa na łączną cenę 96 482 700,60 PLN brutto. Daje jednostkową cenę netto za pojazd na poziomie 1 668 962,10 PLN netto.

Ich zakup jest częścią dużego projektu unijnego, wartego prawie 267 mln PLN. Oprócz "elektryków" MZK kupiło też 17 przegubowych Mercedesów Conecto G. Ich pozyskanie kosztowało przewoźnika nieco ponad 26,92 mln PLN brutto, co dało jednostkową cenę na poziomie 1 287 634,6 PLN netto. Ponadto w ramach projektu przy ul. Bema powstaje centrum przesiadkowe, została także kompleksowo przebudowana zielonogórska zajezdnia autobusowa przy ul. Chemicznej.

Koronna część projektu, czyli dostawy elektrycznych Ursusów są coraz bliżej końca. MZK przekazano już 30 bateryjnych CS12LFE. Znakomita większość została już włączona do regularnej eksploatacji. Już 26 elektrobusów z Lublina jeździ po Zielonej Górze.

"Na dzisiaj dostarczono 30 autobusów. 26 z nich jest w ruchu, a cztery w trakcie ostatnich przygotowań. Do końca grudnia do Zielonej Góry trafi kolejnych siedem pojazdów, a do końca stycznia ostatnich 10." – mówiła dyrektor MZK, Barbara Langner dziennikarzom zielonogórskiego wydania Gazety Wyborczej.

Jednak zmianą nie są tylko nowe autobusy. By zasilać elektryczne autobusy potrzebna jest infrastruktura ładowania. Trwa instalacja szybkich stacji ładowania na pętlach i nowej zajezdni, a jej widok jest imponujący. Ogromna zadaszona wiata która ma pomieścić całą flotę autobusów i w której instalowanych jest aż 25 dwustanowiskowych ładowarek zajezdniowych o mocy 80 kW każda.

Dodatkowo na terenie zajezdni stanie także pantografowa stacja szybkiego ładowania, tak by móc ładować autobusy w ciągu dnia. Wszystkie stacje ładowania autobusów elektrycznych, zarówno te wolne jak i te szybkie, są dostarczane przez polskiego producenta, firmę Ekoeneregtyka Polska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Zielona Góra
Ursus
elektrobus
  • Zdzich – 21.12.2018

    Jak się jeździ tymi wozami? Pytam kierowców i pasażerów ponieważ nasze MZK planuje w przyszłym roku zakupy elektryków.Nie wykluczone że właśnie te wozy pojawią się w Jeleniej a słyszałem różne opinie na ich temat.

  • Aurelia – 23.12.2018

    Przypomnijmy: wymogiem przetargu była dostawa pierwszych sztuk na 01.07.2018 roku, można było uzyskać dodatkowe punkty za skrócenie terminu pierwszej dostawy o 4 tygodnie. Całość 47 pojazdów miała być dostarczona do 30.11.2018. Pierwszy pojazd Ursusa dotarł w połowie sierpnia (opóźnienie 6 tygodni plus skrócenie terminu pierwszej dostawy) Realizacja całej dostawy na koniec stycznia, zatem opóźnienie 2 miesiące, jeśli nie więcej. Znowu kary dla tego producenta pójdą w miliony. Może CBA zainteresuje się również tym producentem i przedsiębiorstwem komunikacji? Ursus podejmuje się wykonania przetargów, których nie jest w stanie zrealizować w terminie. Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił wsparcia kredytem. Do tego postępowanie restrukturyzacyjne. Chyba jest to niegospodarność ze strony władz spółki. Jestem Ciekawa na czym oni zarabiają, skoro sprzedają pojazdy znacznie poniżej średniej rynkowej i jeszcze płacą z tego wysokie kary za opóźnienia?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....