TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Europejskie święto trolejbusów w Polsce
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 21.09.2012 19:45:40 2 komentarze
Europejskie święto trolejbusów w Polsce

22 września 2012 r. równocześnie w Gdyni, Lublinie i Tychach oraz w kilku miastach europejskich: Seged (Węgry), Brno (Czechy), Salzburg (Austria), Eberswalde (Niemcy), Parma (Włochy), Leipzig (Niemcy) obchodzone jest święto trolejbusów w ramach unijnego projektu „Trolley'.

Od 2010 roku Gdynia jest partnerem projektu TROLLEY, który ma na celu promocję trolejbusów jako czystego, bezemisyjnego i najbardziej efektywnego ekonomicznie środka transportu w Europie Centralnej.  22 września 2012 r. z inicjatywy Miasta Gdyni po raz pierwszy we wszystkich miastach trolejbusowych w Polsce tj. w Gdyni, Lublinie i Tychach równocześnie i uroczyście obchodzony jest III Europejski Dzień Trolejbusowy. Gdynia, Tychy i Lublin wspólnie zorganizowały konkurs fotograficzny oraz przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców i pasażerów. O tej bardzo ciekawej formie promocji transportu publicznego piszemy w TransInfo.pl

A teraz krótki przegląd trolejbusowych atrakcji przygotowanych na 22 września (w ramach oczywiście także Europejskiego Dnia Bez Samochodu): W Gdyni zostanie uruchomiona bezpłatna specjalna linia trolejbusowa a pasażerowie trolejbusów otrzymają pamiątkowe gadżety. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni udostępni do zwiedzania mieszkańcom Gdyni cztery różne typy trolejbusów. Bezpłatna linia trolejbusowa nr 326 z Grabówka do Orłowa. Zabytkowe trolejbusy jeździć będą według rozkładu jazdy ważnego w niedziele i święta, czyli co 40 min. w godz. 10.00-18.00 (pełny rozkład TUTAJ) .

W Lublinie, w ramach firmowego pikniku MPK Lublin, nie zabraknie promocji ekologicznego transportu. Wszyscy goście będą mogli skorzystać z przejażdżek najstarszym trolejbusem ZIUTEK. Piknikowi będzie towarzyszyć także wystawa pn. „Trolejbusy wczoraj –dziś –jutro”przygotowana przez ZTM w Lublinie. Dodatkową atrakcją dla miłośników komunikacji miejskiej będzie zwiedzanie zajezdni i prezentacja taboru. Będzie można zobaczyć m.in. trolejbus Solaris z dodatkowym napędem oraz zabytkowy autobus –SAN H01 (rocznik produkcji 1959). Szczegóły tutaj.

W Tychach, 22 września, na Placu pod Żyrafą poznamy zwycięzcę konkursu fotograficznego „Moje trolejbusy, moje miasto”organizowanego przez TLT Tychy. O godz. 14:00 ruszy również okolicznościowa linia trolejbusowa na Europejski Dzień Bez Samochodu, dzięki której będzie można zwiedzić miasto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Gdynia
trolejbus
  • . – 24.09.2012

    Seged? Albo Szeged, albo Segedyn. Musicie bezmyślnie wklejać każdy bzdurny komunikat prasowy?

  • aron – 24.09.2012

    Trolejbusy to absurd ekonomiczny

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....