TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektrykiem po buspasie. Tylko w Łodzi
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.09.2019 13:00:37
Elektrykiem po buspasie. Tylko w Łodzi ; fot. UM Łódź

Łódź jako pierwsze miasto w Polsce wpuściła samochody elektryczne na buspasy.

W Łodzi na buspasach pojawiło się oznakowanie pozwalające poruszać się po nich samochodami elektrycznymi. Taką możliwość daje ustawa o elektromobilności. Poziome oznakowanie łódzkich buspasów, które zawiera piktogram samochodu elektrycznego i skrót EV zaprezentowano 6 września.

-"Jako pierwsze miasto w Polsce oznaczamy w ten sposób buspasy, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy zyskają świadomość, że auta elektryczne mogą poruszać się tymi specjalnie wyznaczonymi pasami. To bardzo duże udogodnienie, które pozwala przejechać przez miasto, zwłaszcza w godzinach szczytu, nie stojąc w korkach. Cieszę się, że Łódź wyznacza trendy w zakresie ekologii w aglomeracjach" - mówił wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek.

Z pomocą PSPA

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (organizacja branżowa, integrująca firmy i organizacje związane z rynkiem zeroemisyjnego transportu), które opracowało dla Łodzi system identyfikacji wizualnej elektromobilności, w tym propozycje znaków poziomych i pionowych będzie teraz namawiać kolejne samorządy do takiej promocji transportu zeroemisyjnego.

Dyrektor Zarządzający PSPA Maciej Mazur wskazywał, że "z uwagi na brak kompleksowych rozwiązań prawnych i w większości zamknięty katalog znaków, wprowadzenie szeregu oznaczeń umożliwiających stworzenie systemu informacji dla użytkowników pojazdów elektrycznych w Polsce, jest utrudnione".

-"Dlatego opracowaliśmy gotowe przykłady rozwiązań graficznych, mogące posłużyć jako narzędzie do stworzenia takiego systemu w ramach nowelizacji odpowiednich przepisów. Liczymy, że nasza propozycja otworzy dyskusje? na temat konieczności uregulowania tej ważnej dla rozwoju rynku kwestii" - mówił Mazur.

W całej Polsce

Łukasz Witkowski z PSPA podkreśla z kolei, że inicjatywa Łodzi to duży krok w zakresie popularyzacji elektromobilności w Polsce.

-"Wyobraźmy sobie, że charakterystyczne samochody z wtyczką i akronim EV znajduje się na większości buspasów w naszych miastach. To najlepsza reklama samochodów elektrycznych, która podkreśla walory użytkowe pojazdów zeroemisyjnych. Liczymy, że kolejne samorządy pójdą śladem Łodzi, do czego będziemy namawiać podczas lubelskiego kongresu" - powiedział

Wydarzenie, do którego nawiązywał Witkowski to Kongres Nowej Mobilności w Lublinie - największy kongres poświęcony elektromobilności dla samorządów w Polsce. Swoją premierę 9 września ma tam mieć raport zatytułowany "System identyfikacji wizualnej elektromobilności w Polsce".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
Łódź
PSPA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....