TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczny Yutong podbija Islandię [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.01.2019 11:00:17
Elektryczny Yutong podbija Islandię [FILM]

Chińczycy w e-ofensywie. BYD i CRRC zakładają montownie na Węgrzech i we Francji, a Yutong na Islandii zrealizował swój czwarty największy europejski kontrakt - na 14 autobusów elektrycznych.

Pod koniec listopada, w Centrum Koncertowo-Konferencyjnym Harpa w Reykjaviku, miała miejsce ceremonia przekazania 14 autobusów elektrycznych Yutong. To jednocześnie pierwsze w pełni elektryczne autobusy na Islandii. W ceremonii uczestniczyło wielu specjalnych gości, w tym Sigurdur Ingi Jóhannsson, islandzki minister transportu; Jin Zhijian, chiński ambasador na Islandii; Björg Fenger, prezes zarządu Icelandic Capital Public Transport Company i Össur Skarphédinsson, były islandzki minister spraw zagranicznych.

-"To kamień milowy dla naszych wysiłków na rzecz dekarbonizacji przemysłu transportowego" - powiedział podczas uroczystości islandzki minister transportu.

- "Zmiany klimatyczne i ochrona środowiska stały się ważnym obszarem współpracy między Chinami i Islandią, a wprowadzenie na rynek całkowicie elektrycznych autobusów Yutong jest tego przykładem ", powiedział ambasador Chin na Islandii.

E12 dla Europy

Zakupiony przez Islandię model to niskopodłogowy autobus elektryczny klasy MAXI - Yutong E12. Został on specjalnie opracowany przez Chińczyków pod kątem sprzedaży na europejskim rynku. Pojazdy tego typu będzie można spotkać na liniach miejskich w Reykjaviku. Warto dodać, że to nie jest pierwsza autobusowa dostawa Yutonga na islandzki rynek. W 2008 roku Chińczycy dostarczyli tutaj pierwszą partia autobusów z silnikami wysokoprężnymi. Teraz przyszedł czas na elektryki, a ich zakup poprzedził blisko roczny test pojazdu na Reykjaviku.

Islandzki kontrakt to kolejny etap ekspansji Yutonga w Europie. W 2017 r. firma wyeksportowała do Francji 44 w pełni elektryczne autobusy międzymiastowe i stała się głównym dostawcą elektrobusów w tym kraju. Do tego - w ramach zeszłorocznych uroczystości zakończenia I wojny światowej - to waśnie te pojazdy woziły VIP-ów z całego świata, którzy przybyli do Francji na specjalne spotkanie.


A to nie koniec. W październiku 2018 r. Bułgaria odebrała 20 sztuk Yutong E12 - pierwszych w tym kraju w pełni elektrycznych autobusów elektrycznych. Z kolei pod koniec 2018 r. Dania złożyła zamówienie na 20 jednostek E12.

Łącznie do tej pory Yutong dostarczył w całej Europie ponad 7000 autobusów (takie dane podała chińska firma), w tym do Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Norwegii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Rosji. Teraz na tej mapie pojawiła się też Islandia. Dodajmy, że poza Chinami i Europą, najwięcej autobusów elektrycznych marki Yutong jeździ w Chile, gdzie Chińczycy dostarczyli aż 100 elektrobusów.Jak wyglądają? Zobaczcie na filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Yutong
Islandia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....