TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczne testy autobusu Lohr w Białymstoku [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.05.2019 18:00:26
Elektryczne testy autobusu Lohr w Białymstoku [FILM]

16 maja, W Białymstoku, miała miejsce premiera elektrycznego autobusu marki Cristal, który jest produkowany przez francuską firmę Lohr Industrie - m.in. we współpracy z polskimi firmami Astromal oraz Nordglass

Elektryczny mikrobus Cristal by Lohr będzie testowany w Białymstoku w dniach 15-16 maj. Jak zapowiedział prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski miasto jest zainteresowane zakupem takiego pojazdu.

-"Jesteśmy otwarci na nowe technologie, inwestujemy w nowoczesne, niskoemisyjne rozwiązania, dlatego uważnie przyglądamy się rozwojowi autobusów elektrycznych. I sprawdzamy, jak takie pojazdy radzą sobie w naszych warunkach – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Cristal o gabarytach zbliżonych do samochodu osobowego może być uzupełnieniem form transportu masowego zapewniając obsługę na ostatnich odcinkach podróży pasażerów i nie tylko, adaptując się zarówno w korkach jak i ciasnych uliczkach. Prezentacja autobusu odbyła się 16 maja 2019 r. na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Białymstoku przy ulicy Żurawiej 71. Wśród zaproszonych gości obecni byli Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski konsul honorowy Luxemburga Adam Byglewski, Delegacja francuzka firmu Lohr: Marie-José Navarre , Anna Samsonowa oraz Prezydent Lohr Polska Jean-Francois Seckinger, a także między innymi przedstawiciele Białostockiej Komunikacji Miejskiej, KPK, Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Poniżej nasza transmisja on-line z tego wydarzenia:


Elektryczne testy

Mieszkańcy Białegostoku mogą dziś i jutro skorzystać z przejażdżki małym autobusem elektrycznym. Minibus o gabarytach zbliżonych do samochodu osobowego będzie kursował w centrum miasta, także ulicami nieużywanymi dotąd do transportu publicznego, jak np. ul. Św. Rocha. Te próbne kursy pozwolą zorientować się, jak takie pojazdy funkcjonują w białostockich warunkach.

Z bezpłatnych przejazdów elektrycznym mikrobusem można skorzystać w czwartek (16 maja), w godz. od 15.30 do 20.30 i w piątek (17 maja) w godz. 12.00 do 17.00, co 30 minut. Trasa linii E przebiega następującymi ulicami: Legionowa (przystanek: Pałac Branickich) – Al. J. Piłsudskiego – H. Sienkiewicza – I. Malmeda – Lipowa – Św. Rocha – Kardynała St. Wyszyńskiego – Prezydenta R. Kaczorowskiego – Legionowa (przystanek: Pałac Branickich).

W pełni elektryczny Cristal dobrze wpasowuje się nie tylko w Aleję Piłsudzkiego, ale i w nieużywane dotąd do transportu publicznego ulice takie jak Św. Rocha. Opinie i uwagi na temat elektrycznego autobusu można kierować na adres: bkm@um.bialystok.pl.

Autobusowe uzupełnienie

Jak zapewnia firma Lohr Polska, minibus może być uzupełnieniem transportu zbiorowego zapewniając obsługę na ostatnich odcinkach podróży pasażerów, a także adaptując się zarówno w korkach, jak i ciasnych uliczkach.

-" W spektrum historycznych działań naszej grupy i jej sukcesów w dziedzinie transportu, Cristal stanowi nowy krok w kierunku przyszłości mobilności. Jest on europejskim produktem, którego strategiczne komponenty wyprodukowane zostały przez dwie polskie firmy Astromal oraz Nordglass - powiedziała Marie-José Navarre z Lohr Polska.

Cristal jest w pełni przystosowanym do przewozu osób o zmniejszonej sprawności ruchowej minibusem, który nadaje się nie tylko jako środek transportu publicznego, ale i prywatnego. W trybie autobusowym Cristal rozwija maksymalną prędkość 40 km/h, zaś jedna kabina może pomieścić do 22 osób stojących. System umożliwia łączenie od dwóch do czterech pojazdów ze sobą, prowadzonych przez jednego kierowcę znajdującego się w pierwszej kabinie, a także umożliwia elastyczne planowanie tras oraz informację na temat rezerwacji w czasie rzeczywistym dostępnym ze smartfonów. Zainstalowane baterie wystarczają na cały dzień pracy, dając tym samym zasięg rządu ok 120 km.

Historia Lohr

Lohr to prywatna francuska grupa z siedzibą w Alzacji niedaleko Strasburga. Od ponad 50 lat jest światowym specjalistą w zakresie projektowania, produkcji i marketingu systemów transportu towarów i ludzi. Obecnie Lohr Group zatrudnia ponad 2000 pracowników na całym świecie, w tym 120 inżynierów, techników oraz pracowników fabryk w Turcji, Chinach, Stanach Zjednoczonych oraz Meksyku.

W Polsce działa firma córka - Lohr Polska z siedzibą w Białostockim Parku Naukowo -Technologicznym oraz zakładem produkcyjnym w Zaściankach. Obecnie zatrudnia ponad 30 wykwalifikowanych lokalnych pracowników : inżynierów, spawaczy, ślusarzy, mechaników oraz kontrolerów jakości. Firma od momentu powstania zajmowała się produkcją części do autotransporterów oraz ich renowacją, a także wykonywaniem zabudów na samochodach ciężarowych. W ostatnich latach poszerzyła swoja ofertę o projektowanie konstrukcji dla firm zewnętrznych, wykonywania oprzyrządowania i prototypów oraz konstrukcji stalowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Lohr
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....