TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczna ofensywa w Norwegii
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.09.2019 13:00:01
Elektryczna ofensywa w Norwegii

W Oslo odbyła się konferencja neta temat elektromobilności, w której m.in wziął udział Solaris. A norweski e-rynek jest coraz bardziej perspektywiczny.

Norwegia staje się co raz bardziej ważniejszym rynkiem dla producentów autobusów elektrycznych. O czym świadczą ostatnie dane o sprzedaży elektrobusów w tym kraju....

Świat się zmienia. Coraz chętniej sięgamy po ekologiczne, zdrowe i bezpieczne, dla nas i całej planety rozwiązania. Skandynawia zmienia się z każdym dniem… Widać to między innymi na ulicach norweskich miast – już nie tylko w samej stolicy Oslo, ale także w innych miejscowościach. Elektryczne autobusy w Norwegii – bardzo dużo ich wyjeżdża na ulice. Z końcem sierpnia tego roku po norweskich miastach jeździło już 170 w pełni elektrycznych autobusów. Modyfikacje cały czas trwają – do końca roku 2020 liczba elektrycznych autobusów w Norwegii ma być dwukrotnie większa.

Na dzień dzisiejszy najwięcej elektryków jest w stolicy Oslo i Akershus, – 115 pojazdów, co stanowi 10 proc. ich całej floty. Elektryki przyczyniają się przede wszystkim do zmniejszenia się emisji spalin o całej 5500 ton rocznie. Dobra informacja jest też taka, że do roku 2028 już w samej stolicy ma się znaleźć aż 1200 elektrycznych pojazdów.

Za Oslo idą też inne miasta norweskie. Do końca przyszłego roku 212 pojazdów ma trafić do Bergen, Trondheim, Hamar, Haugesund, Drammen, Stavanger, Agder, Lillehammer, Tromsø i Larvik, a od 2021 roku elektryki zasilą też flotę autobusową Ålesund i Bodø.

Elektryczne autobusy w Norwegii – zalety takiego rozwiązania
Zmienia się podejście do ekologii i komunikacji miejskiej. Ta duża reforma komunikacyjna przynosi korzyści każdemu z nas. Jakie są największe korzyści korzystania z autobusów elektrycznych, czy też w ogóle z pojazdów elektrycznych:

  • mniejsza emisja spalin,
  • zmniejszenie poziomu hałasu w miastach – elektryki są dużo cichsze, a jest to szczególnie ważne – przede wszystkim w godzinach szczytu. Wtedy po wielu godzinach pracy wchodzimy w sam środek komunikacyjnego chaosu, zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej ekologii,
  • większy komfort jazdy. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Norwegia
Solaris
  • Adam Pająk – 27.09.2019

    Biedni Norwegowie. Nie wiedzą, że dopóki Chiny i USA nie odpuszczą, ich ekologiczność nie mam znaczenia.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....