TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ekova schodzi z rynku. Do Grupy Skoda
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.08.2020 11:00:34
Czeski Solaris schodzi z rynku. Do Grupy Skoda

Grupa Škoda Transportation znacząco umacnia swoją pozycję w zakresie naprawy i produkcji pojazdów komunikacji miejskiej, podpisując właśnie umowę zakupu 100% udziałów w ostrawskiej spółce EKOVA ELECTRIC, która notabene była do kupienia.

Przeniesienie udziału do Grupy Škoda Transportation nastąpi w 2021 roku. Wejście silnego partnera w postaci Grupy Škoda Transportation przyczyni się na pewno do dalszego rozwoju EKOVA ELECTRIC.

GŠT łączy siły z EKOVĄ

Škoda Transportation, należąca do Grupy PPF, od dawna działa na terenie województwa morawsko-śląskiego. Na przykład know-how technologiczne w zakresie systemów sterowania, multimediów i diagnostyki w filii Škoda Digital jest skoncentrowane w Ostrawie. Główna spółka zależna, 'Škoda Vagonka', działa bezpośrednio w Ostrawie, koncentrując się na rozwoju i produkcji pojazdów szynowych. Obecnie przechodzi kluczową fazę rozwoju – inwestuje około miliarda CZK w rozbudowę i modernizację swoich obiektów oraz stworzy setki nowych miejsc pracy.

Dzięki inwestycjom Škoda Transportation Group region Ostrawy staje się centrum kompleksowego rozwiązania dla nowoczesnych systemów transportowych. Oprócz tradycyjnego przemysłu ciężkiego powstają technologiczne centra przyszłości, a w dziedzinie transportu jesteśmy jednym z liderów transformacji, wprowadzając wyrafinowaną produkcję o wysokiej wartości dodanej, wspieranej przez własne badania i rozwój – powiedział Tomáš Ignačák, wiceprezes zarządu Škoda Transportation.

Rozwój przede wszystkim

EKOVA staje się kolejną ważną częścią rozwoju całej Grupy Škoda Transportation, która w najbliższych latach odnotuje znaczny wzrost produkcji. Chcemy maksymalnie wykorzystać doświadczenie i wiedzę pracowników firmy. Planujemy rozszerzyć produkcję i stworzyć miejsca pracy w Ostrawie w wielu zawodach, od pracowników fizycznych po czołowych deweloperów – mówił Tomáš Ignačák, dodając, że wielu lokalnych podwykonawców również skorzysta na rozwoju firmy. Będziemy w ten sposób uczestniczyć w rozwoju całego regionu – podkreślał.

Kluczową wiadomością jest to, że dzięki podpisaniu umowy nie tylko zapadła decyzja o przyszłości EKOVA ELECTRIC, ale jest to zdecydowanie kwestia budowy nowego, unikalnego centrum kompetencyjnego w Ostrawie. Skoncentruje się na tradycyjnych naprawach i modernizacjach pojazdów dla Škoda Transportation Group ale także dla innych firm transportowych, choćby DPO. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników będziemy również produkować nowe tramwaje, autobusy elektryczne i trolejbusy dla obecnych i przyszłych klientów Grupy Škoda – wyjaśniał Petr Brzezina, prezes zarządu i prezes Škoda Transportation Group. Zamierzamy znacząco zainwestować w modernizację zakładu i urządzeń technologicznych. Wejście Škody do ostrawskiej firmy pomoże ustabilizować się i stworzyć nowe miejsca pracy w regionie morawsko-śląskim, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla całego regionu w obecnej trudnej sytuacji gospodarczejdodawał.

Miasto popiera decyzje

Od dłuższego czasu intensywnie pracujemy nad długoterminową, zrównoważoną przyszłością i dobrobytem miejskiej spółki EKOVA Electric w szybko zmieniającym się technologicznie świecie mobilności. Cieszę się, że okres niepewności i domysłów dobiega końca, a firma, która powstała prawie 10 lat temu przez wydzielenie z DPO, staje się teraz częścią silnej i dynamicznie rozwijającej się krajowej grupy Škoda Transportation. To dobra wiadomość dla firmy EKOVA i jej pracowników, którzy będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał i umiejętności techniczne dla naszej firmy transportowej, ale także dla całego miasta i regionu. Negocjacje w sprawie sprzedaży EKOVY nie były łatwe, ale przebiegły prawidłowo i zaowocowały porozumieniem, z którego możemy być zadowoleni – mówił burmistrz Ostrawy Tomáš Macura.

Ostrava Transport Company, jako właściciel EKOVA ELECTRIC, w zarządzaniu tą firmą jako właściwy zarządca nieustannie dążyła do podwyższenia lub przynajmniej utrzymania wartości powierzonego mienia, zatrudnienia wykwalifikowanych osób oraz konkurencyjności. Doszliśmy jednak do profesjonalnego wniosku, że sprzedaż silnemu inwestorowi jest dla nas najkorzystniejszą opcją w danym czasie i miejscu. Inne opcje to dla nas nieproporcjonalnie duże ryzyko. Wierzę, że wybór nowego właściciela będzie korzystny dla wszystkich zaangażowanych stron, a historia potwierdzi słuszność tej decyzji. Życzę firmie EKOVA ELECTRIC, jej przyszłym właścicielom, wszystkim jej pracownikom i partnerom jak najlepszej przyszłości, sukcesów w dalszej działalności i, co nie mniej ważne, jeszcze lepszej obsługi naszej firm transportowych, mimo że EKOVA zawsze musi bronić tej szansy w odpowiednim przetargu publicznym – dodał Daniel Morys, Prezes Zarządu DPO (Dopravní podnik Ostrava).

Grupa Škoda Transportion jest silna w regionie Ostrawy nie tylko jako pracodawca. Współpracuje m.in. z Centrum Nauki Dolne Witkowice, wspiera klub piłkarski Baník Ostrava, jest częścią Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Okręgu Morawsko-Śląskiego, wspiera organizacje na rzecz chorych na raka oraz działalność kulturalną, społeczną i inną miasta i regionu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ekova
Ostrawa
Czechy
Skoda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....