TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ekoenergetyka, Medcom i EVPS w przetargu PKA Gdynia
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.06.2020 17:00:08
PKA Gdynia z ofertami na ładowarki do elektrobusów

Trzech oferentów stanęło do przetargu gdyńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej na dostawę, zabudowę oraz uruchomienie wolnych i szybkich ładowarek dla autobusów elektrycznych. W Gdyni mogą mieć powody do zadowolenia.

Dwa zadania

W pierwszej części będzie to 11 dwustanowiskowych urządzeń typu plug-in. Moc każdego z nich nie może być niższa niż 2 x 55 kW. Ładowarki staną na zajezdni PKA. Szacunkowa wartość tego zamówienia to 6 514 140 PLN netto / 8 012 392,20 PLN brutto. Wychodzi więc niespełna 592 000 PLN netto za jedną podwójną ładowarkę. Termin realizacji zadania to 17 miesięcy.

Druga część to zaprojektowanie oraz kompleksowa budowa siedmiu stanowisk szybkiego ładowania autobusów wraz z niezbędną infrastrukturą i ewentualną korektą układu drogowego. Staną one na wybranych krańcach. Każda z ładowarek ma zapewniać ładowanie z mocą nie mniejszą niż 400 kW. Szacunkowa wartość tego zadania to 9 927 580 PLN netto / 12 210 923,40 PLN brutto. A to by dawało wycenę jednostkową w wysokości nieco ponad 1 418 226 PLN netto. Termin realizacji tego zadania jest o miesiąc dłuższy. Wynosi on 18 miesięcy od podpisania kontraktu.

Dobre oferty

Dziś, 2 czerwca minął termin składania ofert. Jak się okazało szacunkowe wartości obu zadań, które PKA wskazało już na początku przetargu okazały się sumami, które przewoźnik zadysponował na zakupy. I był to bardzo dobry ruch, bo oferty, które dziś otwarto mogą naprawę satysfakcjonować PKA.

Najtańsze oferty w obydwu częściach przedstawiło konsorcjum Ekoenergetyki i Westa Building z Sieradza. Za ładowarki plug-in zaproponowało ono 5 039 713,77 PLN brutto, co by dawało 372 484,39 PLN netto za jedno urządzenie. Z kolei ładowarki pantografowe to 7 493 986,23 PLN brutto, a więc 870 381,68 PLN netto za jedną.

Drugi oferentem jest debiutant. To firma EVPS z Lubawy. Za pierwszą część zaproponowała ona 8 216 400 PLN brutto. Jedna ładowarka plug-in to zatem 607 272,73 PLN netto. Ładowarki szybkie wyceniono zaś na 9 614 910 PLN brutto. Jedno urządzenie to zatem 1 116 714,29 PLN netto.

Najdroższe oferty przedstawił Medcom. Zadanie pierwsze to 8 339 400 PLN brutto, a więc 616 363,64 PLN netto za jedną ładowarkę plug-in. Propozycja za szybkie urządzenia to natomiast 10 880 580 PLN brutto, co daje 1 263 714,29 PLN netto za jedną ładowarkę pantografową.

Wszyscy zaoferowali objęcie urządzeń pięcioletnią gwarancją. W tej sytuacji rozstrzygnięcie to formalność. Tym samy Ekoenergetyka powoli może świętować swój kolejny sukces.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
elektrobus
ładowarka
PKA Gdynia
Ekoenergetyka
Medcom
EVPS

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....