TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ekoenergetyka i Medcom na Hannover Messe
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.04.2017 10:14:56
Ekoenergetyka i Medcom na Hannover Messe

Na Hannover Messe 2017, na polskim stoisku narodowym, swoje osiągnięcia w zakresie infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych oraz urządzeń energoelektronicznych przedstawią m.in. Ekoenergetyka-Polska oraz Medcom.

Przypomnijmy, już tylko 2 dni dzielą nas od ceremonii otwarcia największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej. Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. Nasze hasło to SMART MEANS POLAND. Pokażemy nową twarz polskiej gospodarki i firmy, które aktywnie działają w obszarze Industry 4.0.

Hasłem Hannover Messe 2017 jest "Integrated Industry ? Creating Value". Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. W hasło to wpisują się działania polskiego rządu, wskazane w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w szczególności dotyczące reindustrializacji i innowacyjności.

Polski potencjał rozwojowy w takich dziedzinach jak robotyka, informatyka przemysłowa, sterowanie, digitalizacja i automatyzacja procesów przemysłowych jest coraz bardziej dostrzegany poza granicami naszego kraju. Aktywnie włączamy się w proces Industry 4.0. ? dlatego SMART MEANS POLAND.

Ceremonia otwarcia

Oficjalne otwarcie targów z udziałem m.in. kanclerz Angeli Merkel, premier Beaty Szydło i wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina odbędzie się w najbliższą niedzielą ? 23 kwietnia o godz. 18.00 w Hannover Congress Center. Organizatorzy, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik audio-wizualnych, chcą przedstawić Polskę jako kraj będący źródłem rozwoju nauki, technologii oraz innowacji.

Stoisko narodowe

24 kwietnia o godz. 9.00 z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych i firm obecnych na targach, nastąpi oficjalna prezentacja stoiska narodowego. Następnie będzie miała miejsce wizytacja stoisk polskich i niemieckich wystawców.

Stoisko narodowe będzie usytuowane w hali 3 kompleksu targów. Na powierzchni ok. 1,2 tys. m2 swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi 10 polskich firm. Są to:

 • Solaris Bus & Coach S.A. ? światowy producent autobusów, w tym autobusów elektrycznych,

 • Ursus Bus S.A ? światowy producent pojazdów, w tym z napędem elektrycznym;

 • Transition Technologies ? firma oferująca systemy informatyczne i inżynierskie dla przemysłu, przede wszystkim energetycznego;

 • Saule Technologies ? autor nowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów;

 • Ekoenergetyka-Polska ? producent infrastruktury ładowania dla autobusów i samochodów elektrycznych;

 • Zortrax ? producent drukarek 3D i materiałów do druku służących do zaawansowanego projektowania dla przemysłu;

 • Medcom ? jeden z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń energoelektronicznych na świecie;

 • H. Cegielski ? Poznań S.A. ? firma o ponad 170-letniej tradycji oferująca zaawansowane technologicznie produkty z

 • TMA Automation ? firma projektująca i budująca nowocze?sne rozwiązania z zakresu: robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych.

Na polskim stoisku narodowym obecnych będzie też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Stoisko SciTech Poland

Polska będzie też dysponowała stoiskiem SciTech Poland (hala 2). Na 420 m2 zaprezentują swoje wynalazki studenci ? laureaci projektu "Najlepsi z najlepszych". Wśród nich znajdą się między innymi robot, który uczy dzieci programowania (Photon), łazik marsjański, autonomiczny pojazd elektryczny czy samochód solarny. Innowacyjne technologie przedstawią również uczelnie i instytuty naukowe.

Strefa start-upów

W Hanowerze będzie też 20 młodych innowacyjnych firm, które swoją ofertę przedstawią w strefie start-upów. Są to m.in. 3 firmy z nagrodą Ministra Rozwoju i Finansów:

XTPL ? spółka technologiczna, która rozwija chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących;

HussarTech ? startup zajmujący się komercyjnym zastosowaniem wynalazku, jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych;

Billon Group ? firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót złotym polskim oraz innymi walutami w zgodzie z regulacjami oraz bez ograniczeń czasu i miejsca.

Pozostałe wydarzenia

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie też udział w Polish-German Business Summit oraz odwiedzi stoiska polskich firm. Podczas pobytu delegacji polskiej w Hanowerze planowane są także spotkania bilateralne z delegacjami rządowymi krajów biorących udział w targach.

Na 26 kwietnia 2017 r. na godz. 18.00 zaplanowano tradycyjny wieczór kraju partnerskiego ? Partner Country Night.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ekoenergetyka
Medcom
targi

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....