TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Eko-certyfikaty dla autobusów w Paryżu. Od 16.01 [FILM]
ZMPD InfoBus.pl - Opublikowano: 09.12.2016 12:49:49 1 komentarz
Eko-certyfikaty dla autobusów w Paryżu. Od 16.01 [FILM]

Od 16 stycznia br., wszystkie autobusy i autokary operujące po stolicy Francji będą musiały mieć naklejoną na przedniej szybie certyfikat jakości powietrza (certificat qualité de l'air). To element walki Paryża z silnikami diesla. Informację o tym obowiązku przekazało ZMPD za IRU. Potwierdziliśmy to także w Ambasadzie Francuskiej.

Jak podkreślają francuscy urzędnicy, winietowa akcja obejmie wszystkie pojazdy, w tym także autobusy ? zarówno te, które na co dzień obsługują miejskie linie w sieci RATP, jak i przyjezdne autokary z turystami. Nakaz będzie obowiązywał na razie tylko w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8.00 do 20.00.

Winieta powinna być naklejona w widocznym miejscu - w prawym dolnym rogu przedniej szyby. Kara za jej brak może wynieść maksymalnie 135 EUR. Koszt winiety to  4,18 EUR. Po zakupie certyfikat zostanie wysłana pocztą na adres wskazany w dokumencie rejestracyjnym pojazdu. Aby uzyskać winietę, należy posiadać dokument rejestracyjny pojazdu. Jak należy nakleić certyfikat ? uczynni Francuzi pokazują to na filmie:

Eko-symulacja

Przy wpisaniu minimalnego poziomu Euro 4 i odpowiedniego źródła napędu otrzymamy inny poziom jakości emitowanych przez nasz pojazd spalin ? od niebieskiej naklejki do czarnej z numerem 5. Jak łatwo się domyślić, jeżeli nasz autokar będzie ? elektrobusem to zbliżymy się do koloru niebieskiego, jak z napędem CNG/ LNG to otrzymamy" jedynkę", a jak klasycznym dieslem Euro 4 ? "czwórkę". Generalnie do wyboru mamy:

- napęd elektryczny i wodorowy

- benzynę

- diesel

- gaz

- ładowalną hybrydę.

Szczegóły wyjaśnia poniższy film:

Bez Euro 4 nie wjedziesz

Od 1 lipca br. samochody uważane za emitujące zbyt dużo zanieczyszczeń, m.in. zarejestrowane przed 1 stycznia 1997 roku, a także niektóre motocykle i ciężarówki nie mają wstępu do Paryża. Za złamanie zakazu przewidziano grzywnę w wysokości 35 euro,

Paryski przepis dotyczy aut osobowych dopuszczonych do ruchu przed 1 stycznia 1997 roku, samochodów dostawczych zarejestrowanych przed 1 października 1997 roku, a także motocykli sprzed 1 czerwca 1999 roku. Na ulice Paryża nie mogą wjechać także ciężarówki i autobusy, z silnikiem benzynowym i diesla, zarejestrowane przed 1 października 2001 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Francja
Paryż
myto
  • masmdiasm – 12.12.2016

    Zabrakło jednej kluczowej informacji w tym artykule, mianowicie:"Pojazdy, które nie zostały zarejestrowane we Francji, tzn. z reguły pojazdy turystów oraz pozostałego unijnego ruchu gospodarczego, muszą posiadać winietę Crit?Air na swoim samochodzie dopiero od 1.04.2017, jeśli o określonych porach pragną wjechać do francuskich stref ekologicznych Zones ? Circulation Restreinte (ZCR).Dlatego samochody osobowe i ciężarowe niezarejestrowane we Francji mogą nabywać winietę Crit?Air drogą kupna dopiero od początku 2017 roku."

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....