TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Eco-jazd z system RIBAS w Elblągu
DRABPOL - Opublikowano: 29.11.2014 08:37:18
Eco-jazd z system RIBAS w Elblągu
W połowie września firma Drabpol podpisała umowę o współpracy z firmą Arriva Bus Transport Polska. Arriva RP Sp. z o.o. jest częścią grupy Arriva, należącej do Deutsche Bahn. Koncern jest wiodącym ogólnoeuropejskim operatorem na rynku usług transportowych, zatrudniającym około 54 500 pracowników i prowadzącym działalność w 14 krajach Europy. Działając w Czechach, Danii, Węgrzech, we Włoszech, Holandii, Polsce, Portugalii, Słowacji, w Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii Arriva realizuje każdego roku ponad 2,2 miliarda przewozów pasażerskich. Arriva Bus Transport Polska dysponuje w całej Polsce flotą aż 777 pojazdów;zajmuje się zarządzaniem i prowadzeniem transportu miejskiego oraz zarządzaniem i prowadzeniem transportu lokalnego i regionalnego. To także pierwszy prywatny pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce, świadczący usługi na masową skalę. W rezultacie nawiązanej współpracy wszystkie autobusy miejskie w Elblągu, których operatorem i właścicielem jest Arriva (19 szt.) zostały wyposażone w systemy FM Communicator oraz RIBAS - trenażer kierowcy w czasie rzeczywistym. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest obniżenie kosztów eksploatacji pojazdów poprzez monitoring paliwa oraz wpływ na technikę jazdy kierowców.Dzięki systemowi RIBAS, kierowcy w czasie rzeczywistym są informowani o przekroczeniu i rejestracji błędów pod kątem takich parametrów jak: przekroczenie obrotów, nadmierna praca na biegu jałowym, gwałtowne hamowanie, nadmierne przyśpieszenie oraz przekroczenie prędkości. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych naruszeń pracodawca dostaje pełne zestawienie czasu i miejsca wystąpienia tych naruszeń. Mając taki raport przy odpowiednio stworzonym systemie motywacyjnym średnie zużycie paliwa może zostać obniżone o co najmniej 5%, a dodatkowym bonusem jest obniżenie wypadkowości o ponad 20%. Warto podkreślić, że już po dwóch tygodniach stosowania systemu FM w pojazdach firmy Arriva, widoczne były skrajne różnice w zużyciu paliwa. Tylko poprzez samą zmianę stylu jazdy wynosiły one aż 10l/100 km - między najlepszym a najgorszym kierowcą na tej samej trasie i na tym samym pojeździe. Całość działań, oprócz wpływu na ekonomię jazdy ma również na celu zwiększenie wygody jazdy pasażerów oraz ich bezpieczeństwa. Już po dwóch tygodniach stosowania systemu FM z Ribas w pojazdach firmy Arriva różnice w zużyciu paliwa wynosiły aż 10l/100 km - między najlepszym a najgorszym kierowcą na tej samej trasie i na tym samym pojeździe.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Drabpol
Elbląg
Arriva
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....