TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

eCitaro w Wałbrzychu. ŚKA testuje
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.06.2020 15:00:11
eCitaro w Wałbrzychu. ŚKA testuje ; fot. ZDKiUM Wałbrzych

Od 19 czerwca wałbrzyski operator Śląskie Konsorcjum Autobusowe testuje w pełni elektryczny autobus miejski Mercedes-Benz eCitaro.Dwutygodniowy sprawdzian potrwa do początku lipca.

Przypomnijmy, że wcześniej elektryczna gwiazda gościła w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Teraz ma serię testów w mniejszych miastach, które myślą o przejściu na elektryczną stronę mocy. Pierwsza była Jelenia Góra, a teraz mamy Wałbrzych.

W mieście i za miastem

Jak informuje Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, eCitaro testowane jest m.in. na linii nr 2 - pomiędzy Wałbrzychem, Boguszowem, Kuźnicami oraz Gorcami.

Przypomnijmy, że Mercedes-Benz eCitaro to autobus dwunastometrowy, klasy MAXI o napędzie elektrycznym. Testowany egzemplarz ma 82 miejsca dla pasażerów, w tym 29 miejsc siedzących.

Pojazd wyposażono w mnóstwo nowinek technologicznych, m.in. czujniki obciążenia osi, które rejestrują dane i przesyłają informacje o liczbie pasażerów. Umożliwia to odpowiednie automatyczne ustawienie temperatury wnętrza. Inaczej powinna też pracować klimatyzacja, jeśli wewnątrz jest 50 pasażerów, a inaczej, gdy np. z pętli startuje tylko z dwiema osobami.

Analogicznie jest z ogrzewaniem. Dodatkowo, pojazd można zaprogramować, np. o której godzinie wyruszy rano na trasę. Tym samym, komputer pokładowy odpowiednio wcześnie włączy ogrzewanie lub chłodzenie przestrzeni pasażerskiej. W takiej sytuacji pojazd wyjeżdża od razu "przygotowany", dzięki czemu na dostosowanie temperatury wnętrza nie zużywa baterii. Wiele elementów tego autobusu "pracuje" na rzecz optymalizacji zużycia energii. Baterie są chłodzone lub podgrzewane, aby zawsze pracowały w optymalnej temperaturze. Energia odzyskiwana z hamowania zasila system utrzymywania właściwej ich temperatury oraz odpowiedniej temperatury wnętrza

O odpowiedni komfort podróży zadbają też ładowarki USB, systemy bezpieczeństwa ESP, ASR i Asystent hamowania BAS oraz układ rekuperacji.

Autobus jest wyposażony w baterie litowo-jonowe firmy Akasol z układem chłodzenia o mocy 243 kWh, podzielone maksymalnie na dziesięć modułów. Dwa moduły znajdą się na dachu, cztery z tyłu pojazdu, a dodatkowe 2-4 moduły zgodnie z życzeniem przewoźnika mogą być zainstalowane na dachu. Zdaniem producenta, zasięg tak skompletowanego ebusa to ok. 150 km. Zastosowano w testowym eCitaro ładowanie to plug-in.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
Mercedes
ŚKA
ZDKiUM Wałbrzych

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....