TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

eCitaro na chwilę odwiedził Gdańsk i Gdynię
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2019 12:00:43
eCitaro odwiedził Gdańsk

9 maja i 10 maja demonstracyjny autobus Mercedes-Benz  eCitaro odwiedził Gdańsk i Gdynię.

W czwartek - 9 maja - eCitaro odwiedził zajezdnię GAiT we Wrzeszczu oraz zajechał pod Stadion Energa Gdańsk, gdzie można było zrobić sesję zdjęciową w wyjątkowym otoczeniu. Czy Gdańsk kupi takie autobusy?

Jak dyplomatycznie odpowiada gdański magistrat, odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i dotyczy przede wszystkim pieniędzy. Mercedes eCitaro ma wiele zalet, ale jest dwukrotnie droższy od autobusu z silnikiem diesla. Wszystko będzie więc dokładnie sprawdzone, przetestowane i przemyślane.

Gdańska wizyta

eCitaro był już pokazywany w Warszawie, Krakowie, Łodzi i w Białymstoku. Inne z wybranych przez koncern miast to Bydgoszcz i Zielona Góra. Pojazd jest w Polsce jeszcze tylko przez kilka tygodni. Potem wróci na dłużej.  Testy, wraz z pasażerami planowane są w przyszłym roku. Dodajmy, że eCitaro w ruchu liniowym spotkać można w Niemczech.

Wyprodukowany przez Mercedesa, testowany autobus ma 12 m długości, ładowarki USB, systemy bezpieczeństwa, komfortowy system klimatyzacji. Waży około tonę więcej niż autobus diesla. Przy intensywnym użytkowaniu w ruchu miejskim jest w stanie przejechać około 140 km na jednym ładowaniu akumulatorów.

- Obecnie kupujemy autobusy o najbardziej restrykcyjnej normie emisji spalin Euro VI. - mówi Leszek Krawczyk, dyrektor ds. technicznych GAiT. - Chcemy być na bieżąco z aktualnymi trendami, dlatego uważnie przyglądamy się temu, co się dzieje w branży. eCitaro odwiedził Gdańsk tylko na kilka godzin. Nasi kierowcy i pracownicy zaplecza technicznego mogli zapoznać się z jego budową i rozwiązaniami. Jeżeli będzie taka możliwość, autobus wróci do nas na testy i będzie obsługiwał normalne linie, tak by mogli ocenić go również pasażerowie.

Producent zapewnia, że jest to obecnie najnowocześniejszy seryjnie produkowany miejski autobus elektryczny.

- Autobus jest niezwykle dopracowany - zapewnia Adam Kempiński, dyrektor Działu Sprzedaży Autobusów Miejskich Evo Bus Polska. - W porównaniu do konkurencji, potrzebowaliśmy trochę więcej czasu zanim go pokazaliśmy, ale dzięki temu mogliśmy wystartować od razu z produkcją seryjną. eCitaro przeszedł wielomiesięczne testy w najbardziej surowych warunkach klimatycznych. Temperatura komfortu w przestrzeni pasażerskiej dobierana jest przez algorytm w zależności od temperatury zewnętrznej, a siła nadmuchu powietrza dostosowana jest do liczby pasażerów i stanu załadowania autobusu.

Gdyński pokaz

Dzień później - 10 maja - zajezdnia autobusowa PKA, otworzyła swoje drzwi dla zwiedzających. Mieszkańcy mogli poznać jej tajemnice i odwiedzić miejsca na co dzień dla nich niedostępne. Myjnia autobusowa, stacja paliw, zaplecze techniczne i warsztat – to wszystko było na wyciągnięcie ręki. Uczestnicy mieli również okazję do zapoznania się ze specyfiką pracy komunikacji miejskiej.

Na miejscu czekał autobus Solaris Urbino 12, który zabrał zwiedzających na krótką przejażdżkę. A wszystko pod okiem prezesa firmy. Była też szansa na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.

Największym jednak hitem Dnia Otwartego zajezdni był jednak autobus eCitaro. To w pełni bezemisyjny, elektryczny autobus, który jest testowany w Gdyni. W mieście można go było zobaczyć po raz pierwszy. Odwiedzający bazę oglądali go z zainteresowaniem, a potem autobus wyjechał na gdyńskie ulice.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
Mercedes
GAiT Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....