TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Echa kontroli autobusów miejskich we Wrocławiu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.08.2019 10:00:52
fot. ITD

Nienajlepsze wyniki przyniosła ubiegłotygodniowa kontrola autobusów miejskich we Wrocławiu. W wyniku czynności kontrolnych przeprowadzonych 29 lipca i 1 sierpnia Inspekcja Transportu Drogowego zabrała dowody rejestracyjne 31 autobusom.

Bilans z 29 lipca
Trzykrotnie przekroczona norma zadymienia spalin, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne hamulce i usterki zawieszenia - to nieprawidłowości jakie wykryli dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie kontroli miejskich autobusów we Wrocławiu. W dziewięciu przypadkach kontrole zakończyły się zakazami dalszej jazdy.

Od wczesnych godzin rannych 29 lipca dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego prowadzili kontrole autobusów miejskich we Wrocławiu. Pojazdy były sprawdzane w pobliżu jednej z zajezdni autobusowych przy ul. Obornickiej. Inspekcja sprawdziła 58 autobusów. W dwóch stwierdzono przekroczenie poziomu zadymienia spalin, w tym w jednym z przypadków aż trzykrotnie. W kolejnych stwierdzono m.in. uszkodzony układ hamulcowy, usterki zwieszenia i wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelny układ pneumatyczny, różnice w sile hamowania kół na jednej osi.

Wyniki kontroli to 9 zakazów dalszej jazdy i 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Kontrole autobusów przeprowadzono z użyciem mobilnej stacji diagnostycznej. Dolnośląscy inspektorzy zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo pasażerów miejskiej komunikacji zbiorowej, wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

Bilans z 1 sierpnia
21 autobusów z usterkami technicznymi, 13 nie wyjechało 1 sierpnia w trasę. Od rana wrocławscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali stan techniczny miejskiego taboru autobusowego. Skontrolowano 62 pojazdy.

Niesprawny układ hamulcowy, wycieki płynów eksploatacyjnych, zużyty nadmiernie bieżnik opon - w takim stanie technicznym była część ze skontrolowanych dziś (1 sierpnia) we Wrocławiu autobusów.

Kontrole były bardzo szczegółowe. Przeprowadzono je z wykorzystaniem mobilnej stacji diagnostycznej. Inspektorzy sprawdzili 62 autobusy. W 21 przypadkach ze względu na stan techniczny pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne. 13 pojazdów zostało niedopuszczonych do dalszej jazdy. Inspektorzy sprawdzali również stan trzeźwości kierujących - tu nie było zastrzeżeń.

Działania kontrolne prowadzono w pobliżu jednej z zajezdni autobusowych przy ulicy Gazowej we Wrocławiu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Dolnośląskie
Wrocław
 • Sebbastian Piorro – 05.08.2019

  Kontrole powinny być przeprowadzane raz w tygodniu aż do 9siagniecia 100% sprawności pojazdów !!! ITD zrobi pokazówkę raz na pół roku i efekt jest tego słaby....

 • Mateusz Białkowski – 05.08.2019

  Takie usterki nie powstają z dnia na dzień. Jakie konsekwencje wyciągnięte zostaną wobec diagnostów, którzy dopuścili takie autobusy do ruchu? Co kontrola to słychać tylko o karach dla przewoźników i kierowców, a co pół roku ktoś przecież wbija pieczątkę, że jest ok...

 • Jakub Kowalczyk – 05.08.2019

  Doprecyzuje tego, czego nie zawarliście w tekście. 1. Pierwsza kontrola była w MPK, druga w firmie Michalczewski. 2. Kontrole faktycznie nic istotnego nie wykryły, zatrzymane dowody zostały zwrócone dosłownie następnego dnia po kontroli. 3. W MPK kontrola skupiła się na najstarszych Volvo, które niedługo idą na emeryturę, więc dla kontrolerów to była ostatnia szansa, żeby się 'wykazać" jak to precyzyjnie mierzą spaliny. 4. Ogólnie dużo szumu, bicia medialnej piany przez kontrol, niż faktycznie istotnych rezultatów, które znalazłyby coś poważnego.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....