TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dworzec autobusowy na os. Sobieskiego z monitoringiem
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.06.2019 13:00:32
fot. wikipedia

Na dworcu autobusowym zlokalizowanym na os. Jana III Sobieskiego przy ul. Stróżyńskiego w Poznaniu pojawi się monitoring. Miejsce to co prawda jest już wyposażone w kamery, lecz są one niesprawne. ZTM Poznań zakończył już przetarg ogłoszony w celu wyboru wykonawcy. 

Do zamawiającego wpłynęły cztery oferty:

  • Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe ZETO S.A. – cena 494 939,70 PLN,
  • Zdziarski Paweł Kartel Tech Import-Eksport – cena 673 766,66 PLN,
  • IBT Grupa Sp. z o.o. – cena 399 499,08 PLN,
  • Konwerga Sp. z o.o. – cena 500 000,01 PLN.
Najtaniej nie znaczy najkorzystniej?
Wszystkie złożone propozycje mieściły się w dość zasobnym budżecie zamawiającego, który wyniósł 675 313,80 PLN. Zamawiający oceniał nie tylko cenę, ale również skrócenie terminu realizacji zamówienia. Wprawdzie oferta IBT Grupa Sp. z o.o. była najtańsza, lecz w drugim kryterium była gorsza od Przedsiębiorstwa Usługowo Handlowego ZETO S.A. i w sumie ta ostatnia z wymienionych firm zdobyła najwięcej punktów – 88,43, podczas gdy IBT osiągnęła dopiero trzeci w kolejności wynik – 70 pkt. Zatem to ZETO dostarczy system monitoringu do Poznania. W tym przypadku sprawdziła się zasada – nie zawsze najtańsze znaczy najlepsze.

Demontaż starych kamer
Obecnie na dworcu autobusowym zainstalowany jest monitoring wizyjny. Wszystkie istniejące kamery są stałopozycyjne. Kamery obejmują swoim zasięgiem obszar przystanków autobusowych oraz pomieszczenia poczekalni. Kable do kamer w obrębie dworca prowadzone są w korytach. Zamówienie obejmuje nie tylko dostawę nowego monitoringu, ale również demontaż obecnego systemu. Do demontażu przeznaczono wszystkie istniejące kamery, elementy wsporcze, okablowanie oraz urządzenia przeznaczone do obsługi kamer takie jak zasilacze, rejestratory itp.

Nowy system monitoringu
W ramach dostawy nowego systemu monitoringu, na dworcu ma zostać zamontowanych 29 kamer stałopozycyjnych, zewnętrznych HD typu bullet. Będą one w pełni kompatybilne z systemem miejskim. W dzień kamery mają pracować w trybie kolorowym, zaś gdy robi się ciemno kamery automatycznie przełączą się w tryb nocny - czarnobiały o zwiększonej czułości. Zadbano o to, aby kamery stałopozycyjne zamontowane na zewnątrz, były wyposażone w osłony przeciw ptakom. Ponadto, przewiduje się montaż dwóch kamer szybkoobrotowych zewnętrznych. Te kamery będą montowane w obudowach kopułowych wandaloodpornych z wysięgnikiem słupowym.

Ponadto, zamówienie obejmuje również stworzenie stanowiska operatorskiego w pomieszczeniu dyspozytorni. W jego skład mają wejść: jednostka centralna oraz monitor o przekątnej 40 cali.

Plany ZTM
Na tym jednak nie koniec rozszerzania sytemu monitoringu w Poznaniu. Inwestor – ZTM Poznań – planuje w przyszłości zainstalować system odczytu tablic rejestracyjnych na wjeździe i wyjeździe z dworca autobusowego. W tym celu obecne zamówienie obejmuje również budowę instalacji kablowej, tak aby w przyszłości była możliwość posadowienia słupów z takimi kamerami i podłączenia systemu do sieci.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
dworzec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....