TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dwa autobusy we flocie Happy Busa: piętro i Ikarus
PAP - Opublikowano: 14.07.2019 10:00:28
Dwa autobusy we flocie Happy Busa: piętro i Ikarus; fot PAP

9 lipca, z Łodzi, wyruszył Happy Bus, czyli dwa autobusy zamienione w mobilne place zabaw, które dotrą do dzieci z 25 małych miejscowości. Hasło tegorocznej akcji to "Dzieci mają głos". Jej uczestnicy będą się bawić, ale też rozmawiać o tym, co dla nich ważne i uczyć się angielskiego.

Pierwszy przystanek obu autobusów – zmodernizowanego starego ikarusa i sprowadzonego z Londynu piętrusa – wyznaczono przy Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, dzięki czemu z zajęć edukacyjnych, animacji i możliwości szlifowania języka angielskiego skorzystają pacjenci oddziałów pediatrycznych.

"Mimo że są wakacje, większość z 400 łóżek jest zajęta, zwłaszcza na chirurgii i ortopedii. Właśnie do takich dzieci jak nasi pacjenci – którzy nie mogą wyjechać na wakacje – chce dotrzeć Fundacja Happy Kids" – podkreślił rzecznik instytutu Adam Czerwiński.

Nowością w tej edycji jest piętrowy autobus kupiony przez Fundację Happy Kids od londyńskiego przewoźnika i Klockobus marki Żuk wypełniony klockami konstrukcyjnymi. W remonty nietypowych pojazdów zaangażowane jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi. Za kierownicami Happy Busa – jako wolontariusze – również zasiadają kierowcy MPK-Łódź.

Dziewięć edycji 

Prezes fundacji organizującej akcję Aleksander Kartasiński przypomniał, że jest to 9. edycja Happy Busa.

"Jeździmy do dzieci, które z różnych powodów nie wyjeżdżają na wakacje. Chcemy im przynieść trochę, radości, zabawy i edukacji. W tym roku uruchomiliśmy dwie trasy. Zamierzamy odwiedzić 25 miejscowości. Myślimy, że dotrzemy do ok. 10 tys. dzieci" – zaznaczył.

Na trasie Happy Busa znalazły się takie miejscowości, jak: Stanisławów Stary, Piątek, Zapolice, Żychlin, Pacyna, Sanniki, Lucień, Krośniewice, Kluczbork, Złoczew i Mąkoszyce.

"Akcja ma kilka płaszczyzn oddziaływań – to nie tylko frajda z zabawy w figlobusach, skakania na trampolinach czy zjeżdżania z dmuchańców. Będziemy też zachęcać do nauki angielskiego, bo naszymi wolontariuszami są osoby z 15 państw, które będą porozumiewać się tylko w tym języku" – podał Kartasiński.

Międzynarodowe grono

Z Happy Busem wyruszyli studenci m.in. z Indonezji, Grecji, Nigerii, Tunezji, Indii, Egiptu, Rosji, Pakistanu, Chin i Tajlandii. Wspomagają ich polscy wolontariusze – większość to podopieczni Fundacji Happy Kids, która na co dzień prowadzi 14 rodzinnych domów dziecka.

"Nasi wychowankowie z beneficjentów pomocy stają się tymi, którzy jej udzielają – to dla nich duże przeżycie. Przyjeżdżając do małych miejscowości, angażujemy lokalne społeczności, pokazujemy, że organizowanie czasu dla dzieci nie jest niczym skomplikowanym. Często po naszym wyjeździe te społeczności mobilizują się do podobnych działań" – dodał prezes Happy Kids.

Każda edycja Happy Busa ma swoje hasło przewodnie – w tym roku to "Dzieci mają głos". Organizatorzy będą zachęcać uczestników do rozmów o marzeniach, pasjach i zainteresowaniach, postrzeganiu współczesnego świata i o budowaniu wspólnoty praw dziecka. Na zakończenie akcji powstanie letni manifest dzieci, który będzie ukazywał rzeczywistość dzieci z małych miejscowości.

Fundacja Happy Kids istnieje od 17 lat. Prowadzi 14 rodzinnych domów dziecka, wspiera także dzieci chore onkologicznie, którym pomaga w rehabilitacji i wyjazdach rekonwalescencyjnych. Ma prawie 4 tys. podopiecznych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
piętro

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....