TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Drabpol zaoferuje silniki elektryczne TM4
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.12.2017 09:31:13
Na targach Busworld nastąpiło podpisanie listu intencyjnego- od lewej: Olivier Bernatchez z TM4, prezes Drabpol-u Paweł Drabczyński, Eric Azeroual z TM4 oraz Grzegorz Stawicki z Drabpolu

W listopadzie 2017 r. firma Drabpol podpisała umowę o współpracy z kanadyjską firmą TM4, której silniki elektryczne możemy znaleźć m.in. w elektrobusach Ursus City Smile 12 LFE czy w częstochowskich pojazdach hybrydowych Solbus SM18 Hybrid.  

Dzięki nawiązaniu współpracy oferta Drabpol-u powiększyła się o silniki, przetwornice, sterowniki oraz oprogramowanie, wykorzystywane w najbardziej zaawansowanych elektrycznych układach napędowych na świecie. Ważnym aspektem jest fakt, że Drabpol dostarczać może same komponenty, jak i całe systemy.

Podstawowe komponenty TM 4, jakie pojawiły się teraz w ofercie firmy to silniki elektryczne i falowniki. Silniki elektryczne to silniki synchroniczne 9-fazowe prądu zmiennego. Rozwiązanie TM4 pozwala na dokładne sterowanie mocą silnika i przez to uzyskanie dużej sprawności całości pojazdu. Zdaniem Drabpolu sprawność samego silnika sięga aż 96 %.

Rozwiązania TM 4 obejmuję następujące grupy produktowe:

  • Seria MOTIVE – jest to rozwiązanie stosowane głównie do samochodów osobowych, motocykli itp. Rodzina obejmuje systemy niskonapięciowe (96V)- LV (Low Voltage) , które z uwagi na niewielkie rozmiary i wagę stosowane są w motocyklach oraz innych mniejszych rozwiązaniach, gdzie waga stanowi kluczowy aspekt ( masa falownika to tylko 12 kg, a samego silnika 26 kg) oraz systemy średnionapięciowe – MV (Medium Voltage) -o wyższym napięciu znamionowym (450 V) . Dostosowane są one do korzystania z systemów baterii o większej pojemności i bardziej zaawansowanych systemach ładowania. System przeznaczony jest bardziej do aut osobowych. Masa falownika wynosi 11 kg , zaś silnika elektrycznego 34 kg, co spowodowało łączny wzrost wagi całości systemu o 7 kg.

  • seria SUMO , obejmująca :

- system LD (Light Duty) – do zastosowań lekkich. Sam produkt jest przeznaczony do najmniejszych z ciężkich zastosowań np. ciężarówek 5. tonowych. Waga silnika to ok.110 kg, a moc szczytowa zmierzona to 166 kW.

- system MD (Medium Duty) – do zastosowań średnich (450-750V). Sumo MD to rozwiązanie sterowane w różnego rodzaju ciężarówkach -od małych do dużych, ale nie tych największych. TM4 posiada również opcję zamontowania silnika pomiędzy dwoma wałami napędowymi. Sumo MD to seria, która oferuje produkt , jakim jest generator prądu do pojazdów hybrydowych.

- system HD (Heavy Duty) – do zastosowań ciężkich. Komponenty z serii Sumo HD są przeznaczone do najcięższych zastosowań - ciężarówki 18 ton i więcej oraz autobusy miejskie od 8,5 m do 18 m.

- sterowniki NEURO. Obejmują sterowniki pierwszej generacji ( Neuro) oraz najnowszy sterownik Neuro 200. Sterowniki te są w pełni programowalne do zarządzania całym pojazdem elektrycznym i kompatybilne z większością systemów CAN, wykorzystywanych przez producentów lub integratorów systemowych.

- Oprogramowanie ODIN- służące do serwisowania i parametryzacji systemu.

TM4 w Kanadzie i Chinach

Firma TM4 została założona w 1998 r., jako odłam Działu Wdrożeń i Rozwoju spółki matki Hydro – Quebec. Siedziba firmy , zajmująca 5000 m2 znajduje się w kanadyjskiej prowincji Quebec ; w samej Kanadzie TM4 zatrudnia 120. pracowników. Na chwilę obecną firma posiada ponad 60 opatentowanych innowacji. Poza zakładem w Kanadzie, TM4 posiada mają również fabrykę w Chinach - w Pekinie. Zakład w Chinach o powierzchni 5000 m2 , współtworzony z firmą Prestolite Electric zatrudnia 180 pracowników. warto podkreślić, że rozwiązania TM4 to rozwiązania kompletne. Systemy są kompatybilne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa np. ISO 26262. Firma TM4 uzyskała także certyfikację ISO 14001:2015 dla rozwiązań ekologicznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Drabpol
TM4
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....