TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Drabpol od 35 lat na autobusowej scenie
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.04.2018 14:30:56
35 lat firmy Drabpol

Rok 2018 jest dla firmy Drabpol rokiem jubileuszowym. Firma z Częstochowy właśnie obchodzi 35-ecie swojej działalności. Przedstawiamy historię tej zasłużonej dla autobusowej branży firmy.

Wszystko rozpoczęło się w 1983 r., kiedy Paweł Drabczyński założył Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej przy WSI Uniwersum w Częstochowie.

Po pewnym czasie aktywna działalność firmy na krajowym rynku transportowym wzbudziła zainteresowanie uznanych producentów elektroniki samochodowej. Sam Paweł Drabczyński również podjął starania w celu nawiązania współpracy z niemieckim koncernem Mannesmann Kienzle. Skutkiem tego było "mianowanie" w 1991 r. firmy DRAB na wyłącznego przedstawiciela na rynku polskim tego czołowego producenta tachografów. Był to bardzo duży sukces, o przedstawicielstwo niemieckiego koncernu starało się wiele, dużych i znanych na rynku firm z branży transportowej.

Z roku na rok zakres współpracy rozszerzał się. W późniejszych latach w niemieckim koncernie dochodziło do kolejnych fuzji i powstawania nowych grup, co nie pozostawało bez znaczenia na zakres wzajemnej współpracy- i tak w 2000 r. powstała grupa Siemens VDO Automotive, która po siedmiu latach połączyła się z koncernem technologii motoryzacyjnych – Continental. Sytuacja ta trwa do dziś - a Continental VDO to główny partner Drabpolu.

Jakkolwiek współpraca z marką VDO dominowała w działalności firmy , Drabpol cały czas szukał możliwości dalszego rozwoju. W 1993 r. został wyłącznym reprezentantem w Polsce firmy Konvekta - producenta klimatyzacji i agregatów chłodniczych do pojazdów .

Kolejne lata to kolejny partnerzy firmy, tacy jak: Mix Telematics , Molpir, ASC, czy w 2017 r. producent przegubów ATG. Ostatni rok przyniósł także nowy, znaczący rozdział w działalności firmy - otwarcie na rynek elektromobilności- dzięki nawiązaniu współpracy z firmą TM4 Electrodynamic Systems. Dzięki temu oferta Drabpol-u wzbogaciła się o silniki elektryczne i systemy wysokoproądowe do autobusów i pojazdów od 3, 5 tony.

Dużym sukcesem firmy było także otrzymanie w 2002 r. certyfikatu Systemu Jakości ISO 9001:2009, a następnie AQAP 2110:2009.

Dziś Drabpol specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa w transporcie. Proponuje nowatorskie rozwiązania systemowe w zakresie prac konstrukcyjnych i produkcyjnych na rzecz producentów autobusów, pojazdów ciężarowych, szynowych i specjalnych.

Firma z sukcesem wdrożyła na rynek polski tachografy analogowe i cyfrowe ,ergonomiczne miejsce pracy kierowcy wraz z systemem elektroniki pokładowej czy klimatyzatory do pojazdów szynowych i autobusów komunikacji miejskiej. W 1997 r. otworzyła Laboratorium Analiz Wypadkowych Tarcz Tachografów - obecnie Laboratorium Analiz Zapisów z Tachografów. To jedyne takie laboratorium w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z 4. w świecie.

W 2007 roku zarząd firmy podjął strategiczną decyzję o rozszerzeniu działalności o zupełnie nowy sektor , związany z rynkiem lotniczym – awionikę samolotową. Decyzja ta niejako była związana z pasją samego Prezesa, który jako pilot śmigłowca od dawna interesował się lotnictwem. Niemal od podstaw Drabpol zbudował cale zaplecze usługowe, uzyskał stosowne certyfikaty 145 A i C oraz jako pierwszy w Polsce otworzył Biuro Projektowe PART 21. Kompetencje Drabpol-u doceniły sprawdzone i uznane w świecie lotniczym koncerny , powierzając firmie sprzedaż , serwis i naprawę swoich urządzeń awionicznych. Dziś Drabpol reprezentuje już 25 marek lotniczych z sektora Bussines i General Aviation, m.in. takich jak Honywell ( GA) , Garmin ( GA), Universal Avionics ( BA), Rockwell Collins ( BA) .

Firma od blisko 20 lat działa również na rzecz obronności kraju. Powołany w firmie Departament Obsługi Sprzętu Militarnego dostarcza rozwiązania oraz wyposażenie dla wojsk lądowych oraz sprzęt dla lotnictwa wojskowego, policji i straży granicznej.

Firma Drabpol działa dziś jako firma VAR (Value Added Reseller). To co ją wyróżnia to kompletne wdrożenia systemów od strony technicznej i technologicznej. Drabpol zapewnia kompleksową realizację projektów: doradztwo, projekty zabudowy, sprzedaż urządzeń, montaż, serwis oraz obsługę posprzedażową . Ponadto służy wsparciem dla biur projektowych, technologicznych, konstrukcyjnych oraz Działów IT.

Posiadając własne centra szkoleniowe firma organizuje szkolenia dla szerokiej grupy odbiorców- m.in. pracowników serwisów partnerskich, służb kontrolnych, producentów pojazdów , osób odpowiedzialnych w firmach za archiwizację i analizę danych z tachografów, fleet managerów, przewoźników oraz kierowców.

Na terenie całego kraju Drabpol zorganizował i nadal organizuje sieć autoryzowanych stacji serwisowych w zakresie pełniej obsługi tachografów , systemów kontroli ciśnienia i temperatury opon oraz klimatyzatorów i agregatów chłodniczych.

Firma zaczynała swoją działalność z trzema pracownikami, obecnie zatrudnia blisko 80 osób, posiada trzy własne siedziby – centralę w Mykanowie , salon prezentacyjno-wystawienniczy w Warszawie oraz Lotnicze Centrum Serwisowe z własnym hangarem na lotnisku w Modlinie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
komponenty
Drabpol

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....