TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dobry rok Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.01.2020 13:00:56
Dobry rok Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia

W 2019 roku z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia skorzystała rekordowa liczba 3 300 000 osób.

Pasażerowie mieli w ofercie aż 135 000 odjazdów zrealizowanych przez 200 przewoźników. To kolejny rok z rzędu, kiedy Dworzec Zachodni odnotowuje rosnącą popularność zarówno wśród podróżnych, jak i firm transportowych. Sprzedaż w biletomatach wzrosła aż o 125% względem poprzedniego roku, a z bezpłatnej usługi parkingowej Kiss&Ride skorzystało aż 170 000 pojazdów!

Dobry rocznik

-"Ubiegły rok okazał się najlepszym w historii naszego dworca. Obsłużyliśmy aż 3,3 miliona osób. Pozytywnym aspektem jest fakt, że rośnie liczba firm korzystających z naszej infrastruktury. Nasze wyniki jednoznacznie potwierdzają, że jesteśmy głównym dworcem zarówno krajowym, jak i międzynarodowym w stolicy i jednym z największych i najpopularniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. – mówi Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus S.A., operatora Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia.

Mieszczący się przy Alejach Jerozolimskich 144 Dworzec Zachodni to najważniejszy punkt na komunikacyjnej mapie Warszawy oraz jeden z najpopularniejszych węzłów przesiadkowych w Polsce. Bliskie sąsiedztwo autobusów miejskich, a także pociągów dalekobieżnych i podmiejskich sprawia, że jest on niezwykle często i chętnie wybierany przez podróżnych.

W 2019 roku z Dworca Autobusowego skorzystało 3,3 miliona osób, co stanowi nowy rekord w jego historii.

Z infrastruktury dworcowej korzysta regularnie 200 przewoźników, którzy w swoje trasy odjechali ponad 135 000 razy w 2019 roku.

Dworcowa infrastruktura

Pomimo rosnącej popularności Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia jest on miejscem wyjątkowo bezpiecznym. Już po raz kolejny nie odnotowano żadnego poważnego incydentu, który stanowiłby zagrożenie dla zdrowia osób korzystających z obiektu.

Pozytywnie rozwija się współpraca z MPT, profesjonalną i przyjazną dla pasażerów korporacją taksówkarską, która na stałe obsługuje przyjeżdżających do Warszawy pasażerów.

Rosnącą popularnością cieszą się również wprowadzane udogodnienia, takie jak możliwość szybkiego zakupu biletu w zainstalowanych na hali dworca biletomatach. W 2019 roku sprzedaż w urządzeniach była o ponad 125% większa niż w poprzednim roku.

Obok dworca autobusowego w 2018 roku został uruchomiony samoobsługowy parking na ponad 130 samochodów, wyposażony w system rozpoznawania tablic rejestracyjnych, dzięki czemu parkowanie aut osobowych jest szybsze i wygodniejsze. Do dyspozycji korzystających dostępna jest strefa Kiss and Ride, która umożliwia bezpłatne parkowanie przez 15 minut – czas potrzebny na przywiezienie lub odebranie bliskich wybierających się lub wracających z podróży. Z tej możliwości skorzystało w 2019 roku aż 170 000 pojazdów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pasażer
dworzec
Polonus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....