TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dobry dzień MPK Łódź. Będzie wynajem 46 autobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.02.2018 17:00:01
fot. MPK Łódź

Pora na kolejny dzisiejszy przetarg z Łodzi. Poza zakupem autobusów klasy MINI tamtejsze MPK chce pozyskać także większe pojazdy. Po trzyletniej przerwie przewoźnik chce wynająć na 10 lat 46 autobusów klasy MAXI i MEGA. To zdecydowanie dobry dzień dla łódzkiego przewoźnika.
MPK Łódź już od kilku lat pozyskuje autobusy w formie wieloletniego wynajmu. Ostatni raz w ten sposób spółka w 2015 roku pozyskała łącznie 40 pojazdów od Solarisa i jego partnera finansowego. Po 3 latach przerwy przewoźnik wraca do tej formy nabywania autobusów.
Spółka ogłosiła dzisiaj dwa przetargi. Pierwszy opisaliśmy tutaj. MPK chce dzięki niemu wyłonić dostawcę 24 autobusów klasy MINI, ale w opcji może dokupić jeszcze 18 pojazdów tego typu. Drugi jest większy, bardziej prestiżowy, a zwycięzcę możemy poznać dopiero... w dogrywce.
W formie dziesięcioletniego wynajmu spółka pozyska łącznie 46 autobusów. Najwięcej, bo 26 sztuk będzie klasy MAXI. Pozostałą dwudziestkę będą stanowić autobusy przegubowe. Ich dostawca będzie musiał udzielić MPK dziesięcioletniej autoryzacji na naprawy. Dodatkowo będzie odpowiedzialny za utrzymywanie w stanie przydatności wszystkich autobusów przez okres najmu. Nie przyjmie to jednak formy klasycznego kontraktu serwisowego. Na zlecenie dostawcy MPK samo będzie wykonywać poszczególne czynności serwisowe.
Autobusy mają trafić do Łodzi w ciągu 30 tygodni od podpisania umowy. I to martwi. Ostatnio mieliśmy trochę przetargów, co prawda na mniejszą liczbę pojazdów, w których wymagano zbliżonych terminów dostawy i nie zawsze zamawiającym udawało się zdobyć oferty. Skala łódzkiego zamówienia może jednak nieco zachęcić producentów, przynajmniej do próby poluzowania pewnych wymogów przez MPK.
Czas na warunki formalne. Łódzka spółka wymaga od oferentów min. 15 mln PLN zdolności finansowej. Warunek doświadczenia MPK uzna za spełniony jeżeli w ciągu ostatnich 3 lat wykonawca wykaże, że zrealizował jedną min. po jednej dostawie 15 autobusów klasy MAXI i tylu samo przegubowych. Na koniec ostatnia formalność, czyli wadium. Ofertę należy zabezpieczyć na kwotę 1,8 mln PLN.
Wstępny termin składania ofert mija 10 kwietnia. Ocena ofert- co jest bardzo ciekawe- będzie dokonywana w dwóch etapach. W pierwszym będą one wypunktowane w oparciu o cztery kryteria. Cena ma 79% wagi. Po 10% można wywalczyć w ocenie technicznej oraz dzięki charakterystyce ekologicznej. Brakujący 1% będzie do zdobycia za najniższą jednostkową stawkę za każdy 1000 km przekroczenia szacowanego przebiegu autobusów.
Końcowym etapem oceny ofert będzie dogrywka w postaci aukcji elektronicznej. W przetargach taborowych to niespotykane. Kiedyś warszawskim Zarząd Transportu Miejskiego stosował ten etap przy wyborze operatorów linii autobusowych. Jednak 3 lata temu odstąpił od tego. Do łódzkiej aukcji zostaną zakwalifikowani Ci oferenci, którzy pierw przejdą pozytywnie weryfikację swoich propozycji. Minimalne postąpienie to 5 000 PLN brutto.
Termin dostawy wymagany przez przewoźnika jest oczywiście wyzwaniem. Nie rozpieszcza on producentów, ale dla budżetu MPK też może dać się we znaki. Ale poczekajmy. Nie zmienia to oczywiście faktu, że dziś Łódź ma dobry dzień.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Łódź
wynajem

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....