TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Do trzech razy sztuka? Przegubowa powtórka w Jeleniej Górze
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.01.2018 12:27:54 3 komentarze
fot. MZK Jelenia Góra

Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze ogłosił dziś, 5 stycznia przetarg na dostawę 2 nowych autobusów przegubowych. To już trzecie podejście do zakupu. Poprzednio za każdym razem nie otrzymywał ofert. Czy czekają nas jakieś zmiany?

Przypomnijmy, że dwa dni temu- 5 stycznia – unieważniono już drugi przetarg, w którym jeleniogórskie MZK chciało kupić dwa nowe autobusy przegubowe. Pisaliśmy o tym tutaj. Tak jak za pierwszy razem przewoźnikowi znowu nie udało się zainteresować producentów swoim zamówieniem.

Szybko jednak przystąpiono do trzeciej próby pozyskania przegubowców. Stąd ogłoszony dziś nowy, trzeci już przetarg. Na dwa autobusy osiemnastometrowe MZK tak jak poprzednio chce dalej przeznaczyć na nie 2 424 000 PLN netto. Nieznacznemu skróceniu uległ termin dostawy. W poprzednim przetargu było to 8 miesięcy od podpisania umowy, teraz to 200 dni, a więc prawie o 1,5 miesiąca szybciej. Ryzykowne zagranie zważywszy na obecną sytuację na rynku…

Na szczegółowe omówienie SIWZ jeszcze przyjdzie czas. Jego pobieżna lektura wskazuje jednak, że przewoźnik nie zmienił swoich wymagań. Zaglądamy więc w warunki formalne. Minimum w zakresie zdolności finansowej dla potencjalnych oferentów to 2,5 mln PLN. Warunek doświadczenia MZK uzna za spełniony jeśli wykonawca udowodni, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył w ramach jednego zamówienia przynajmniej dwa autobusy klasy MEGA z silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Do kompletu jeszcze potrzeba zabezpieczenia oferty wadium, które w tym postępowaniu wynosi 72 720 PLN.

Termin składania ofert wyznaczono na 8 lutego. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Najważniejsza jest cena. Ma ona 60% wagi. 6% można zdobyć dzięki odpowiednio korzystnym warunkom gwarancji. Pozostałe 34% punktów można wywalczyć w ocenie technicznej.

Czy tym MZK otrzyma jakieś oferty? Nawet jeśli tym razem się uda to należy liczyć z koniecznością odpowiedniej dopłaty za przyspieszenie terminu dostawy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Jelenia Góra
 • Adam K. – 07.01.2018

  NIE ma szans na zakup autobusu przegubowego po cenie 1,22 mln za sztukę.Po co powtarzać przetarg, skoro nikt się do niego nie zgłosi, ze względu na nieopłacalność takiego przedsięwzięcia? 1,4 mln to minimum, żeby pojawił się ktoś zainteresowany.

 • kku – 07.01.2018

  Gdyby uznali za doświadczenie autobusy standardowe to by Autosan wystartował.

 • Adam K. – 09.01.2018

  Skończcie już z tą nachalną promocją Autosana. Każde miasto ma swoją zaufaną/preferowaną markę. Autosan sprawdził się w Rzeszowie/Sanoku, Lublin stawia głównie na Mercedesa oraz własne wyroby pod postacią Ursusa, Kraków lubuje się w Solarisach. Analogicznie rzecz ujmując, Jelenia Góra nie pozwoli sobie na eksperymenty. Liczą na Mana i pewnie przeguby tej firmy zostaną zakupione.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....