TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Do Buska-Zdroju ED72-004
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.07.2019 13:30:23
Do Buska-Zdroju ED72-004 (foto: UMWŚ)

W poprzedni weekend czyli 29 i 30 czerwca, po rocznej przerwie, ponownie wyruszył na trasę wakacyjny pociąg z Kielc w kierunku Ponidzia. W sobotę, 6 lipca o godz. 11.03 w podróż do Buska–Zdroju wraz z imponującą grupą pasażerów wybrał się także członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek.

Przywrócenie rok temu kursów na trasie Kielce – Busko-Zdrój okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W tym roku pociąg zatrzymuje się dodatkowo na stacji w Kijach, a cała podróż trwa około 50 minut.

Weekendowy pociąg przyciąga nie tylko kuracjuszy buskiego uzdrowiska, ale również turystów lub osoby lubiące aktywnie spędzać czas wolny. W sobotę, 6 lipca, do pociągu wsiadła m.in. duża grupa uczestników Kieleckiej Masy Krytycznej, która postanowiła zwiedzić Ponidzie na rowerach. Z grupą globtroterów do weekendowego pociągu odjeżdżającego z Kielc wsiadł także Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa.

Wraz z innymi podróżnymi pragnę miło spędzić czas, bo widoki za oknem, krajobrazy Ponidzia są niezwykle malownicze, a przy tym pasażerowie mają zapewnione świetne warunki i komfort podróżowania, ponieważ wykorzystujemy na tej trasie nasze najlepsze pociągi – powiedział Mariusz Gosek tuż przed odjazdem składu.

Jak podaje Świętokrzyski Urząd Marszałkowski do obsługi sezonowych połączeń skierowane są nowoczesne pociągi IMPULS z wygodnymi fotelami, klimatyzacją, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, dużych bagaży oraz rowerów. Ale dziś (6 lipca) połączenie obsługiwała jednostka ED72-004.

Pociąg relacji Kielce – Busko-Zdrój planowo wyjeżdża z Kielc o godzinie 11:03, aby dotrzeć do Buska na godz. 11:51 oraz o godz. 17:12, kończąc kurs w Busku o godz. 17:59. Z kolei z powrotem zabiera pasażerów o godz. 11:59 (powrót do Kielc na godz. 12:46) oraz o godz. 18:09 (w Kielcach o godz. 18:57).

Z podróży wakacyjnym pociągiem w poprzedni weekend skorzystało łącznie 354 pasażerów. Więcej osób skorzystało z transportu kolejowego w niedzielę, gdy przewieziono 203 osoby, podczas gdy sobotnią podróż wybrało 151 osób i – co bardzo ciekawe – jest to wynik odwrotny w porównaniu do 2018 r.

Południowe kursy cieszą się większą popularnością (kursem do Buska Zdroju, wyjeżdżającym z Kielc o godz. 11:03 oraz powrotnym, wyjeżdżającym z Buska-Zdroju podróżowało łącznie 211 pasażerów). Największą popularnością cieszy się połączenie uruchamiane z Buska – Zdroju o godz. 11:59, z którego skorzystały 154 osoby, natomiast najmniej pasażerów skorzystało z połączenia uruchamianego z Buska Zdroju do Kielc o godz. 18:09 – 45 podróżnych. Taką samą tendencję odnotowano w roku poprzednim.

Wakacyjne pociągi do Buska-Zdrój kursować będą w każdą sobotę oraz niedzielę aż do 1 września br. Zatrzymują się na przystankach i stacjach pośrednich: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny oraz na stacji Kije. Koszt przejazdu w jedną stronę w ramach "Biletu Świętokrzyskiego" według normalnej taryfy wynosi 6,60 złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
Busko-Zdrój
ED72

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....