TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dlaczego Jonkowo nie wybrało Karsanów Atak?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.03.2019 14:00:53
fot. wikipedia

Jonkowo unieważniło przetarg na zakup dwóch niskopodłogowych autobusów. Gmina wyjaśniła co stało za taką decyzją.

Przetarg został ogłoszony, gdyż był elementem realizowanego przez Jonkowo projektu "Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie gminy Jonkowo". Gmina chciała wybrać dostawcę dwóch autobusów niskopodłogowych o długości 8,1 m i minimalnej pojemności 40 miejsc dla pasażerów.

Jonkowo początkowo wspólnie działało z sąsiednią Stawigudą. W ten sposób chciało kupić dla siebie trzy autobusy klasy MINI. Jednak trzykrotnie te zamiary pełzły na niczym. W czerwcu 2018 r. okazało się bowiem, że nikt nie był w stanie dostarczyć takich pojazdów dla Jonkowa w 150 dni od podpisania umowy. Pod koniec sierpnia również nie znalazł się chętny, mimo wydłużenia terminu dostawy o prawie dwa miesiące. Jedynie Stawigudzie udało się zamówić trzy Otokary Navigo C.

Trzeci przetarg na dwa minibusy dla Jonkowa oraz dla jednego dla Stawigudy ogłoszono w pierwszych dniach października ubiegłego roku. Jednak i on się zakończył niepowodzeniem z powodu błędu proceduralnego, który polegał na błędnej kwalifikacji rodzaju zamówienia. Jonkowo więc podjęło decyzję o samodzielnym przeprowadzeniu procedury zakupowej.

"Niestety, współpraca z gminą Stawiguda przy zakupie autobusów na potrzeby komunikacji publicznej została zakończona. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną zwłokę w tej ważnej dla mieszkańców kwestii. Nie pozostaje nam nic innego jak samemu rozpisać przetarg na zakup autobusów. Transport publiczny to dla mnie jeden z priorytetów właśnie rozpoczętej kadencji i chcę jak najszybciej doprowadzić do uruchomienia regularnej komunikacji gminnej" - tłumaczył Wojciech Giecko, wójt Jonkowa.

W unieważnionym postępowaniu, które Jonkowo już samodzielnie przeprowadziło została złożona tylko jedna oferta. Zainteresowana firma to MMI ze Zbyszewa, która zaoferowała wykonanie zadania za 1 451 400 PLN brutto zł. Gmina na ten cel miała przeznaczyć 1 627 000 PLN PLN brutto. Zadanie przetargowe miało zostać wykonane w ciągu 180 dni od podpisania umowy. Jednak przetarg unieważniono, bo wykonawca nie dostarczył świadectwa homologacji na zaoferowane w postępowaniu przetargowym autobusy.

"Brak przedłożenia, pomimo wezwania do uzupełnienia oferty, wspomnianych powyżej świadectw homologacji pojazdów musiał skutkować unieważnieniem przetargu. Kolejny przetarg na zakup autobusów zostanie ogłoszony niezwłocznie" - poinformowała gmina.

Autobusy niskopodłogowe miałyby połączyć pobliskie miejscowości, m.in. Warkały, Giedajty, Wrzesinę, Porbady, Godki, Węgajty, Jonkowo, Mątki i Wilimowo. Na dofinansowanie komunikacji publicznej na pozostałych trasach planowane są kolejne przetargi. Chodzi o miejscowości takie jak Wołowno, Szałstry, Gamerki Wielkie, Nowe i Stare Kawkowo oraz Pupki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Jonkowo
UG
MMI
Karsan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....