TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

DLA pokazuje Temsę. Powiat się tłumaczy
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.04.2016 15:00:26 13 komentarzy
DLA pokazuje Temsę. Powiat się tłumaczy

Jak już pisaliśmy, wykluczenie oferty DLA w przetargu Powiatu Lubińskiego spowodowane było błędami formalnymi, przez co na polu walki o trzyletni kontrakt pozostał tylko lubiński PKS. Wrocławska firma nie składa broni, pokazuje pojazd i zapowiada protest.

W ramach medialnej ofensywy, 26 kwietnia DLA zaprezentowało w centrum Lubina jeden z fabrycznie nowych autobusów ? Temsa Avenue, którymi chce świadczyć usługi w lubińskim powiecie od 1 lipca. To oznacza, że Dolnośląskie Linie Autobusowe wciąż zabiegają o możliwość przewożenia od 1 lipca mieszkańców regionu, którzy będą korzystali z powiatowych przewozów pasażerskich.

? Pojazdy jak widać istnieją i możemy je pokazać. Dla nas decyzja o odrzuceniu oferty z tego powodu, że pojazdów fizycznie nie ma, jest trochę niezgodna, ponieważ zamawiający w specyfikacji wskazał, że autobusy mają być na siedem dni przed rozpoczęciem świadczenia usług ? mówi Grzegorz Bajorek, dyrektor finansowy DLA. ? Na chwilę składania ofert potwierdziliśmy fakt, że będziemy dysponować tymi samochodami, a nie, że są u nas na placu.

Zaprezentowany we wtorek autobus to jeden z fabrycznie nowych pojazdów, których numerów VIN firma nie znała jeszcze w dniu składania oferty. W ten sposób przewoźnik chciał pokazać, że jest w stanie zrealizować wszystkie planowane przez powiat przewozy. Niskopodłogowy autobus wyprodukowany został przez turecką firmę Temsa, której dilerem w Polsce jest warszawska firma Peter Bus. Jak zapewnia Grzegorz Bajorek, wyposażony jest we wszystkie funkcje, które wskazane były w wymaganiach przetargowych.

Powiat tłumaczy

? Dolnośląskie Linie Autobusowe były wzywane do uzupełnienia oferty i ze złożonych dokumentów nie wynikało, że spełnia warunki postawione wykonawcom ubiegającym się o to zamówienie. Z tego powodu oferta tego wykonawcy została wykluczona z postępowania ? informuje Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu Starostwa Powiatowego w Lubinie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Lubin
DLA Wrocław
powiat
Temsa
 • phi – 27.04.2016

  Przecież to widać, że gmina faworyzuje PKS. W sumie się nie dziwię pracowałem w patologii zwaną DLA i z punktu kierowcy nie polecam.

 • cichy – 27.04.2016

  PKS górą !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • fred – 27.04.2016

  Ta Temsa to czyja produkcja?

 • volferssj – 27.04.2016

  @fred: Turecka. Słyszałem o nich różne (głównie złe) opinie.

 • gll – 27.04.2016

  Haha powiat ma ogromny problem teraz :D

 • ff – 27.04.2016

  Tymi ch%$#ami z powiatu lubinskiego powinien zająć się prokurator. Wygrało Dla ale przegrało

 • MIG – 28.04.2016

  Temsa nie jest najgorsza, ale warto pamiętać, że DLA proponowały też białoruskie MAZy... Co się tyczy pracy kierowcy - znajomy pracował w lubińskim PKS i niezbyt władze tej firmy szanowali kierowców.

 • Meteor – 28.04.2016

  Tabor DLA dla Lubina to m.in. 15 nowych TEMS, 2 nowe Kapeny Urby, 3 (kilkuletnie) Mercedesy Connecto, pozostale to głównie SOR-y oraz MAZy, w planach podobno były (są) Mercedesy Citaro więc chyba nie tak źle, szkoda tylko że na przygotowanie taboru taki krótki czas bo sądzę, że wzorem Radomia wyjechałyby w dużej mierze nowe Solarisy IV generacji albo coś o tym standardzie. Jeśli DLA wygra i zadomowi się u nas sądzę, że na taki tabor liczyć możemy w najbliższych latach. SOLARIS IV prosimy dla Lubina !

 • Wotek – 28.04.2016

  Za taką kasę (112,5 mln szacunkowej oferty) Powiat mógł śmiało żądać pojazdów fabrycznie nowych przynajmniej w 50 lub 70% w pełni niskopodłogowych wszystkich a nawet zobowiązania do zakupu np. 10 lub 20 autobusów hybrydowych lub / i elektrycznych. Oczywiście wskazując odpowiednio długi np. półroczny czas na pozyskanie takiego taboru.

 • Łukasz piestrak – 28.06.2016

  Gdzie jest pekaes do wroclawia z czestochowy pospieszny.czestochowa, kalej, panki, przystajn, olesno, kluczbork, wolczyn, namyslow , olesnica, wroclaw.

 • Łukasz piestrak – 28.06.2016

  Gdzie jest pekas do wroclawia pospieszny z czestochowy, przez czestochowe, kalej, panki, przystajn, olesno, kluczbork, namysluw,wolczyn, olesnica, wroclaw.

 • Łukasz piestrak – 28.06.2016

  Czestochowa i wroclaw porzone miasto tylko szkoda ze nie jedzipospieszny pekaes do wroclawia.

 • Łukasz piestrak – 28.06.2016

  Czestochowa i wroclaw porzone miasto tylko szkoda ze nie jedzi pospieszny pekaes do wroclawia.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....