TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

DLA i Nowe Urbino 10,5 i 12 dla Wrocławia
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.09.2019 17:00:58
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Dolnośląskie Linie Autobusowe są już w posiadaniu pierwszy z łącznie 17 Nowych Urbino 10,5 i 12. Debiutujące w stolicy Dolnego Śląska autobusy trafią na linie łączące ją z miejscowościami w gminie Miękinia.

Na jakie linie trafią wrocławskie Nowe Urbino?
Przypomnijmy, że DLA podpisało 20 maja z wrocławskim magistratem umowę na sześcioletnią obsługę wybranych linii autobusowych. To połączenia oznaczone numerami 117, 123, 137, 138, 917, 923, 937, 938, 940, 948 i 958. Pierwsze cztery to linie miejskie, pozostałe natomiast zapewniają komunikację między Wrocławiem a miejscowościami w gminie Miękinia. Większość rozpoczyna swoje kursy na węźle komunikacyjnym Leśnica.

W trakcie obowiązywania umowy wrocławski przewoźnik może mieć do wyjeżdżenia nawet 7 200 000 wzkm, czyli 1 200 000 wzkm rocznie. Obsługę linii rozpoczął już 7 lipca. Docelowo jedna wszystkie będą obsługiwane przez fabrycznie nowe Solarisy. DLA zamówiło je pod koniec maja. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wrocławski debiut
Autobusy z rodziny Nowego Urbino debiutują we Wrocławiu. Łącznie DLA pozyska 17 autobusów z tej gamy. Będzie to 13 "dziesiątek" oraz cztery "dwunastki". W weekend przewoźnik odebrał już 10 "jamników", z których część już zadebiutowała na liniach. Pozostałe siedem ma dojechać do połowy października.

Autobusy są napędzane silnikami wysokoprężnymi typu Cummins ISB6.7E6C 250B. Jednostki są zblokowane z automatami Voith D854.6. W "dwunastkach", które Solaris dostarcza do polskich klientów to komplet niespotykany.

Wszystkie są klimatyzowane, monitorowane oraz wyposażone w system informacji pasażerskiej bydgoskiego SiMS'a, który w porównaniu z dotychczas znanymi na wrocławskich "strefach" będzie posiada kilka nowych rozwiązań. Najbardziej w oczy rzuca się lewy boczny wyświetlacz, który prezentuje zarówno kierunek jak i kraniec. To pierwszy raz w Polsce kiedy ktoś stawia na takie rozwiązanie.

Ponadto- co nie było wymagane przez miasto- Solarisy posiadają trzy podwójne ładowarki USB dla pasażerów, kamerę zewnętrzną obejmującą prawą stronę autobusu oraz kamerę cofania. Dostęp na pokład każdego z "jamników" jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2. Mamy tutaj dosyć popularne w Polsce rozwiązanie w ostatnich czasach, a więc płaty drzwiowe firmy RAWAG oraz napędy BODE.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
linie
Wrocław
UM
DLA Wrocław
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....