TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Debata o autokarach w centrum Krakowa
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.11.2015 11:46:48 5 komentarzy
Debata o autokarach w centrum Krakowa

Czy autokary muszą wjeżdżać do centrum Krakowa? Ile potrzeba nam parkingów dla przewoźników turystycznych? Dlaczego potrzebne są przystanki dla grup turystycznych? Na te pytania szukali odpowiedzi zarówno urzędnicy, jak i radni z Komisji Promocji i Turystyki.

Podczas spotkania z Krakowską Izbą Turystyki radni wysłuchali opinii na temat wjazdu autokarów turystycznych do Krakowa. W samym centrum miasta zlokalizowanych jest dziesięć przystanków turystycznych, na których autokary mogą się zatrzymywać przez 15 minut, aby wysadzić, lub zabrać pasażerów. Takie przystanki istnieją między innymi na Placu Matejki, ul. Kopernika, ul. Dajwór, Placu Bohaterów Getta.

? Wielu mieszkańców tych okolic skarży się, że stojące tam autokary przeszkadzają w przejeździe, a także niejednokrotnie stoją z włączonymi silnikami, czego nie powinni robić ? mówił Aleksander Miszalski, przewodniczący Komisji Promocji i Turystyki.

Niestety pomimo kontroli Straży Miejskiej kierowcy nie przestrzegają przepisów. Stad przewodniczący Komisji Wnioskował, aby w miarę możliwości zwiększyć limit kar za takie przewinienie. Dodatkowo radni wnioskowali o zmianę zasad postoju na przystankach. Ten pomysł zaproponowała Krakowska Izba Turystyki.

? W tym momencie to kierowcy czekają na pasażerów, chcemy wzorem innych miasta europejskich wprowadzić zasadę, że kierowca będzie podjeżdżał po grupę turystyczną. Niestety nieprzestrzeganie przepisów o wyłączaniu silników podczas postoju jest nagminne, bo kierowcy latem muszą cały czas klimatyzować autokar a latem go grzać. Dlatego proponujemy takie rozwiązanie ? mówili przedstawiciele Krakowskiej Izby Turystyki.

Dodatkowo KIT zaproponowała także budowę kilku parkingów autokarowych, gdzie autobusy mogłyby się zatrzymać do 3 godzin i bez ograniczeń czasowych.

Radny Adam Kalita miał wiele zastrzeżeń co do wjazdu autokarów do centrum miasta. ? Nie raz widzę, jak autokary blokują przejazd na ulicy Wielopole, ponadto wydaje mi się, że w sytuacji praktycznie ciągłego i dużego zanieczyszczenia powietrza w Krakowie, powinno się wprowadzić całkowity zakaz wjazdu takim pojazdom. Dlatego chciałbym wiedzieć, jaka jest opinia ekologów na zaproponowane zmiany ? mówił radny.

W podobnym tonie wypowiadała się także radna Teresa Kwiatkowska. ? W wielu miastach europejskich turyści nie mogą wszędzie dojechać i część miejsc ma nałożony zakaz wjazdu, gdzie muszą dostać się komunikacją miejską lub pieszo. W tych miejscach się to sprawdza, dlaczego nie można takich zakazów zastosować w Krakowie? ? pytała radna.

Komisja będzie się jeszcze zapoznawać z tematem unowocześnienia strefy parkingowej dla autokarów turystycznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
parking
KIT
 • BUSOMAT PL – 23.11.2015

  Problem autokarów już dawno powinien być rozwiązany.

 • XYZ – 23.11.2015

  Powinni się jeszcze wziąć za busy, obecnie jest ich za dużo w ścisłym centrum.

 • Driver – 23.11.2015

  Wystarczy wprowadzić zakaz wjazdu dla autokarów poniżej normy spalin EURO 4

 • Chudy – 24.11.2015

  Tiaaaaa...Teraz to wszyscy mądrzy i wszędzie szukają dziury w całym, ale jak w 90-ych latach był podniesiony problem zabudowy kanałów przewietrzania miasta, to nikt nic nie mówił.A teraz zajmuja sie wszystkim tylko nie tym co trzeba, a już kolejny hotel chcą budować i miasto daje pozwolenie w kanale odpowietrzania Krakowa...Pic na wodę fotomontaż, byleby się kasa od inwestora w kieszeni zgadzała, a tutaj będą mówić farmazony, że autokary to złoooo... A prawda jest taka, że zdecydowana większośc z nich ma emisję spalin lepszą niż 95% osobówek jeżdżących po centrum miasta.

 • myslec ludzie – 13.05.2016

  Jak nie beda wjezdzac autokary to i turystow nie bedzie bo kto ich dowiezie a myslicie ze turysta bedzie szedl 5 km zeby cos zwiedzic........ Nie beda wjezdzac to i kasynie bedziecie miec z turystyki nie pujda do restauracji na obiad itd troche myslunku ludzie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....