TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Daimler Buses i 350 autobusów z Euro 6
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 29.05.2013 10:51:32 1 komentarz
Daimler Buses i 350 autobusów z Euro 6

Daimler Buses wydał do końca maja br. około 350 autobusów wyposażonych w układy napędowe spełniające normę Euro 6. Do końca roku ten poziom wzrośnie aż do 1700 egzemplarzy, w tym zarówno autobusów Mercedes-Benz, jak i Setra. W ten sposób niemiecki koncern wykorzystuje swoją przewagę technologiczną nad konkurencją i zwycięża większość kontraktów wymagających spełnienie najnowszej normy emisji spalin i hałasu. Konkurencja jest tutaj daleko w tyle i dopiero pod koniec roku marki Mercedes-Benz i Setra natrafią na tym polu na pierwszych rywali. Dla Daimlera jak najszybsze wdrożenie produkcji seryjnej autobusów z logo Euro 6 było najwyższym priorytetem. Pierwsze takie autokary (Mercedes-Benz Travego Edition 1) były gotowe już w 2011 r., a w I połowie 2012 r. została uruchomiona seryjna produkcja w zakładach w Mannheim i Neu-Ulm. Stosowane tutaj silniki Mercedes-Benz Euro 6 łączą w sobie standardową technologię SCR z wtryskiem AdBlue, recyrkulację spalin (EGR) i zamknięty filtr cząstek stałych (CRT).

Najnowsza dostawa ekologicznych autobusów została zrealizowana w niemieckim mieście Trier. Odebrało ono 3 szt. autobusów Mercedes-Benz Citaro Euro 6 . Z tej okazji została zwołana lokalna konferencja prasowa, na której podkreślono zalety nowych pojazdów. Mają one o znacząco poprawić jakość środowiska miejskiego, gdyż emitują o 80 procent mniej spalin niż ich poprzednicy. Dodatkowo –jak potwierdza test \'Record Run\' współorganizowany z DEKRA –oferują one o 8 procent mniejsze zużycie oleju napędowego niż analogiczne egzemplarze z normą Euro 5. W Polsce cały czas czekamy na pierwsze autobusy Euro 6. Podobnie jak w większości europejskich krajów będą to konstrukcje „ze stajni”Daimler Buses, czyli marki Mercedes-Benz i Setra. W zakresie autobusów miejskich najprawdopodobniej pierwsze egzemplarze odbierze KPK Białystok (Citaro G), a wśród autokarów–będzie to albo Sindbad albo Palm Reisen (S 515 HD/516 HD).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Mecedes
Citaro
Euro6
  • ARG – 31.05.2013

    Najlepszy zawsze robi pierwszy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....