TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Daimler Buses i 30 900 autobusów w 2018 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.02.2019 10:00:51
Daimler podsumowuje rok 2018 [FILM]

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler przewiduje lekki wzrost zysków mimo konfliktu handlowego Stanów Zjednoczonych z Chinami, a także malejącego zapotrzebowania w Europie i Ameryce Północnej - poinformowano w środę - 6 lutego - na dorocznej konferencji finansowej.

Dochody firmy jak i zarobki przed opodatkowaniem "lekko wzrosną" w br. - ogłoszono w środę podczas dorocznej konferencji finansowej Daimlera. Mimo tego koncern po raz pierwszy od 9 lat obciął dywidendę w związku z planowanymi inwestycjami w nowe technologie. Chodzi szczególnie o rozwój elektryfikacji.

Rentowność firmy Mercedes-Benz w 2018 roku spadła z 9,4 proc. (2017 rok) do 7,8 proc. Spadki zarobków dotknęły wszystkich oddziałów firmy - poza samochodami ciężarowymi.

Autobusy na tle

Daimler zwiększył sprzedaż wszystkich pojazdów w 2018 r. - o 2,4% do 3,4 mln szt., osiągając tym samym docelowy wzrost. Poszczególne dywizje odnotowały następujące wyniki:

  • Dział Daimler Trucks (+10%),

  • Mercedes-Benz Vans (+5%)

  • Daimler Buses (+8%)

  • Mercedesa -Benz Cars (+0,4%) z sumą 2 382 800 samochodów (2017: 2 373 500), w tym 2 250 800 marki Mercedes-Benz (2017: 2 238 000).

I teraz najbardziej nas interesująca część raportu - autobusy. W 2018 r. Daimler Buses sprzedał 30 900 kompletnych autobusów i podwozi autobusowych (2017: 28.700). Jego przychody wyniosły 4,5 miliarda euro i były na poziomie z roku ubiegłego. EBIT zmniejszył się nieznacznie do 265 mln EUR (2017: 281 mln EUR). Rentowność działu wyniosła 5,9% (2017: 6,2%).

Zeszłoroczny znaczny wzrost sprzedaży autobusów to efekt przede wszystkim odbudowującej się gospodarki w Brazylii, bardzo dobrego popytu na rynku europejskim UE30 oraz wzrostu zainteresowania marką Mercedes-Benz w Indiach. Wyższa sprzedaż jednostek jednak tylko częściowo zrekompensowała spadek zysków i wzrost kosztów związanych z inflacją.

Globalna sytuacja

Jak zwraca uwagę agencja Bloomberga ostatnie miesiące były trudne dla przemysłu motoryzacyjnego. Szczególny wpływ na to ma konflikt handlowy USA z Chinami i kurczenie się rynku tego azjatyckiego państwa. Agencja przypomina, że Daimler jest pierwszym europejskim producentem, który ogłosił wyniki finansowe za czwarty kwartał. Pokazują one, że 2019 może być kolejnym rokiem kryzysu dla branży. Wcześniej tego dnia Toyota ogłosiła zmniejszenie prognozy zysku netto dla obecnego roku finansowego. Jednocześnie japoński producent podniósł założenia dotyczące ilości sprzedanych samochodów - o 50 tys. egzemplarzy.

Na br. Daimler zakłada margines zysku w przedziale 6-8 proc. dla samochodów Mercedes-Benz. To poniżej pierwotnie przyjmowanych celów.

Środowa konferencja była ostatnią, którą prowadził dyrektor generalny koncernu Dieter Zetsche. Stoi on na czele firmy od 2006 roku i w tym czasie doprowadził m.in. do odłączenia firmy od Chryslera i reformy oferty produktowej. Jednak, jak ocenia Bloomberg, na jego dziedzictwie piętno odciska afera dieslowa.

W maju udziałowcy Daimlera będą głosować nad nową strukturą korporacyjną. Według planu oddziały ds. samochodów osobowych, ciężarówek i mobilności mają zyskać większą niezależność w podejmowaniu decyzji. Plan ten został jednak skrytykowany przez inwestorów.

Jak zeszłoroczne wyniki wyglądają na korporacyjnym filmie? Sprawdźcie - grafika jest inspirująca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Daimler

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....