TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czy poznańskie autobusy zmienią swoje barwy?
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.10.2018 11:00:05
Czy poznańskie autobusy zmienią swoje barwy?

Zbyszko Górny, miejski radny PiS "huknął" wczoraj z lokalnej armaty i poinformował, że ZTM Poznań zastanawia się nad ujednoliceniem barw wszystkich autobusów w swojej sieci, w tym także MPK Poznań. I się zaczęło…

Jak informuje miejski radny, w Zarządzie Transportu Miejskiego w Poznaniu jest projekt, żeby autobusy wszystkich operatorów były … szare. Pojazdy mają się różnić tylko wąskim paskiem w zależności od przewoźnika. Ujednolicone barwy ułatwiłyby korzystanie z usług wszystkich przewoźników w ramach zintegrowanej komunikacji. Zmiany barw dotyczyłyby tylko autobusów, a nie tramwajów jeżdżących po Poznaniu.

Uprzejmie informuję

-"Obecnie trwają konsultacje z gminami i innymi podmiotami. To wstępna przymiarka, która została przekazana gminom i przedsiębiorstwom komunikacyjnym. Wśród mieszkańców są mieszane uczucia. Jedni są skłonni przyjąć zmiany kolorów, ale szary ich nie zadowala. Inni proponują, by podpoznańskie gminy dostosowały się do obecnych barw MPK. To byłoby najtańsze rozwiązanie" – pisze Górny w jednym z komentarzy pod swoim postem.

Pierwsza, próbna wizualizacja nowych barw m.in. MPK Poznań wygląda tak:


Radny PiS Zbyszko Górny podał, że autobusy miejskie i sąsiednich gmin mogą mieć szary kolor, tak jak słupy trakcyjne i wiaty przystankowe, i tym samym wbił "kij w mrowisko", co potwierdzają jego dalsze pytania: - "Czy podoba się Państwu najnowszy pomysł prezydenta Jacka Jaśkowiaka? Czy na poznańskich ulicach będziemy musieli się przyzwyczaić do nowego widoku? Czy jesteście za tym, żeby poznańskie autobusy były szare? itd.."

Jeden bilet - jedne barwy

Pomysł na jednolite malowanie autobusów w sieci ZTM wynika z postępującej integracji poznańskiego transportu metropolitarnego. Dzięki temu podróżujący po powiecie transportem publicznym mogą korzystać z jednego biletu i wspólnej informacji pasażerskiej.

W przyszłym roku wejdzie też nowa, trzycyfrowa numeracja autobusów w sieci ZTM. Jednak bez rewolucji. Po prostu przed obecnym dwucyfrowym numerem linii dziennej pojawi się jedynka.

Ostatnim elementem do zmiany są barwy autobusów. Teraz pasażerowie korzystają z pojazdów m.in. w barwach zielono-żółtych, czerwonych i biało-niebieskich, co powoduje lekki chaos. Oczywiście wszystkie mają białe logo ZTM Poznań, ale nie do końca jest to widoczne.

Dlatego Zarząd rozważa ujednolicenie barw autobusów zintegrowanej komunikacji w aglomeracji, co należy odebrać za krok w dobrą stronę.

Wyborczy temat

Natomiast według naszych informacji nie chodzi jednak o kolor szary - tylko o srebrny metalik, czyli taki jaki możemy zobaczyć m.in. w Olsztynie czy Swarzędzu. Rzeczywiście - miałyby one różnić się wyłącznie wąskimi paskami umieszczonymi wzdłuż karoserii. Natomiast na pewno nikt przy zdrowych zmysłach nie chciał malować autobusów na szary matowy kolor jak słupy trakcyjne. To już wersja radnego.

-"Myślimy o tym, rozmawiamy z przewoźnikami i gminami, ale decyzji jeszcze nie ma – potwierdza "kolorystyczne" konsultacje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM Poznań.

Oczywiście ujawniony w ten sposób pomysł - tuż przed wyborami - spotykał się z całą gamą reakcji, co skutecznie odebrało ZTM-owi możliwość spokojnych konsultacji. Barwy od razu stały się od razu elementem wyborczej gry, co naszym zdaniem nic dobrego nie przyniesie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
MPK Poznań
ZTM Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....