TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czechbus: Regionalny debiut Sprintera City 75 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.12.2018 12:00:16
Czechbus: Regionalny debiut Sprintera City 75 [FILM]

Jedną z najważniejszych premier na praskiej wystawowe był pokaz miejskiego autobusu klasy MINI - Mercedes-Benz Sprinter City 75, który tym samym zadebiutował w naszym regionie Europy.

Nowy Sprinter oficjalnie po raz pierwszy został pokazany na IAA International Motor Show. Kolejna generacja MINI-bestselera w zakresie autobusów będzie składała się z czterech serii, co daje w sumie 20 modeli. Podobnie jak w poprzedniej generacji autobusowa rodzina Sprintera obejmie serie:

  • Sprinter City

  • Sprinter Transfer

  • Sprinter Mobility

  • Sprinter Travel.

Nazwy te oznaczają zakres zastosowania poszczególnych modeli - od regularnej obsługi miejskich linii poprzez pojazdy wahadłowe i służące do przewozu pasażerów o ograniczonej możliwości po transport turystyczny.

Miejski król

Strategiczną rolę w nowej miejskiej gamie Spintera - uzupełnioną na razie tylko City 4 - odgrywa Sprinter City 75, który został opracowany przez niemieckich konstruktorów od nowa. Ten regularny autobus o długości 8,5 metra może pomieścić aż 38 pasażerów, dzięki unikalnej konstrukcji ramowej. Jej rozstaw osi to 5095 mm, co stanowi podstawę dla przestronnej platformy między osiami. Można ją elastycznie przeznaczyć pod siedzenia uchylne, wózki inwalidzkie, siedzenia z systemem szybkiej wymiany lub po prostu jako miejsce stojące. Równie ważna jest wytrzymała oś tylna, opracowana i wyprodukowana wyłącznie do minibusów Mercedes-Benz. Jej większa nośność czyli 5,0 t stanowi podstawę dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wynoszącej 6,8 tony.

Warto podkreślić, że Nowy Sprinter to też nowe miejsce pracy kierowcy, który teraz siedzi na podgrzewanym fotelu z amortyzacją. Wyposażenie obejmuje skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, system multimedialny Mercedes-Benz User Experience MBUX z ekranem dotykowym 10,25 cala o wysokiej rozdzielczości oraz elektrycznie sterowaną roletę przeciwsłoneczną. Przestrzeń kierowcy i pasażerska są wyposażone w oddzielną klimatyzację. Systemy wspomagające, takie jak Active Distance Assist DISTRONIC, Active Braking Assist i wreszcie system alarmowy Mercedes-Benz dają wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zobaczcie, jak ten autobus prezentował się w Pradze:

Za rok w komplecie

Mercedes cały czas sukcesywnie uzupełnia swoją MINI rodziną. Aktualnie wszechstronny Sprinter Transfer oferuje cztery modele - od 5,9-metrowego Sprinter Transfer 23 do 7,7-metrowego Sprinter Transfer 55, który ma wydłużony tylny zwis.

Sprinter Mobility to seria modeli przeznaczonych specjalnie dla pasażerów o ograniczonej mobilności. Mamy tutaj model Mobility 23, korzysta z dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wynoszącej zaledwie 3,5 tony oraz Sprinter Mobility 45, który zasługuje na szczególną uwagę: nowa podnoszona podłoga została dodana nad nadkolami. Dzięki temu dwa wózki inwalidzkie stoją obok siebie na wysokości tylnej osi.

Reszta modeli z tej serii dołączy do oferty w przyszłym roku, podobnie jak wszystkie modele Sprinter Travel. Po zakończeniu całej zmiany generacji - do jesieni 2019 r. - asortyment produktów obejmie ponad 20 modeli z kierownicą po lewej i prawej stronie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Czechbus
Mercedes-Benz
Sprinter
MINI
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....