TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czechbus: Podwójna premiera MAN-a [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.12.2018 13:30:42
Czechbus: Podwójna premiera MAN-a [FILM]

Podczas tegorocznej wystawy w stolicy Czech po raz pierwszy MAN pokazał swoje najnowsze autobusy - Nowego Lion`s City i najmniejszego członka lwiej rodziny - TGE. Debiutantom towarzyszyły dwa autokary - MAN Lion`s Coach i Neoplan Tourliner.

Zaczynamy od praskiego debiutu minibusu MAN, który był krótko mówiąc mało okazały. To najlepiej pokazuje dynamikę, z jaką czeskie przedstawicielstwo chce go wprowadzić na rynek. Wcale się dziwimy. Podobnie, jak w Polsce, w Czechach MINI segmentem rządzą firmy zabudowujące i to one kreują trend na rynku. Patrząc na stoiska na tegorocznej wystawie, model TGE znaleźliśmy - poza oczywiście stoiskiem MAN - tylko na ekspozycji polskiego Mercusa. To trochę mało i w symboliczny sposób pokazuje, że Czechów do TGE będzie ciężko przekonać. Na tym rynku bardzo silną pozycję ma Iveco, a resztę rynku przejął Mercedes-Benz. Zobaczymy, jak dalej to się rozwinie.

Miejski lew

Inaczej sprawa wygląda z miejską rodziną Lion`s City, która z roku na rok coraz lepiej sprzedaje się w Czechach. W tym roku z fabryki MAN Stachowic do naszych południowych sąsiadów wyeksportowano aż 32 autobusy - to zdecydowanie więc niż w poprzednich latach. Najwięcej zamówiono pojazdów typu A21 - 20 szt., a następnie A20 - 8 szt. i A23 - 4 szt.

Przy takim wzroście i licznych unijnych projektach MAN w Czeskiej Republice zdecydowanie wyeksponował na Czechbus nowy model - w wersji 12-metrowej, który tym samym zaliczył premierę w Czechach.

Przypomnijmy, że wdrożenie nowego MAN-a Lion's City do seryjnej produkcji i sprzedaży jest na ostatniej prostej. Nowy lew odziedziczył pewne cechy swojego poprzednika w zakresie technologii i wzornictwa. Projektanci tworząc nowy autobus zwrócili uwagę na wydajność, komfort i ergonomię oraz ustanawiając nowe standardy dla wszystkich komponentów obniżyli koszty cyklu życia (LCC), dodatkowo zwiększając komfort i bezpieczeństwo na pokładzie. Nie wolno zapominać, że nowy Lion's City spełnia już wszystkie obecne obowiązujące przepisy w zakresie m.in. wytrzymałości zderzeniowej i niepalności.

Zewnętrzna sylwetka tego nowego autobusu miejskiego stanowi zapowiedź nowego języka designu MAN. Oprócz charakterystycznych reflektorów z wbudowanymi listwami LED, pełniącymi funkcję świateł dziennych, typowej, czarnej, doskonale się prezentującej atrapy chłodnicy i chromowanego profilu, wzrok przykuwa pociągnięta nieco w dół linia okien z boku pojazdu. Nie tylko nadaje ona autobusowi dynamiczny wygląd, ale również stanowi przemyślany element podzielonego na segmenty poszycia pojazdu.

Także tył nowego MAN Lion's City zyskał nowy rozpoznawalny wygląd. Przejrzysty i konkretny, o ponadczasowej strukturze – umożliwia bardzo łatwy dostęp do różnych komponentów. Nowy język designu MAN zaznacza się tutaj jasno i wyraźnie, sprawiając, że nie sposób pomylić autobus z logo "lwa" na masce z żadnym innym.

Doskonałym przykładem jest tutaj przednie i tylne oświetlenie pojazdu. W nowym MAN-ie Lion's City diody LED zostały wykorzystane nie tylko w funkcji świateł do jazdy dziennej. Po raz pierwszy główne reflektory są dostępne jako pełne światła LED. Nowe światła tylne MAN wykonywane są seryjnie jako pełne światła LED. We wnętrzu pojazdu pośrednie i ciągłe oświetlenie LED oraz opcjonalne oświetlenie nastrojowe tworzą równomierną, nowoczesną i dynamiczną kompozycję świetlną. Ponadto ważnymi atutami lamp są długa żywotność wynosząca nawet 10 000 godzin, wysoki stopień bezawaryjności oraz energooszczędność.

Zobaczcie na filmie, jak nowy MAN zaprezentował się w Pradze:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Czechbus
MAN
Neoplan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....