TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czechbus 2019: SOR stawia na NS12
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.11.2019 13:00:32
Czechbus 2019: SOR stawia na NS12

Na najważniejszej czeskie autobusowej wystawie - Czechbus w Pradze - SOR pokazał dwa modele SOR NS 12, w tym jeden demonstracyjny z napędem elektrycznym, zaś drugi z silnikiem diesla w barwach przewoźnika Most and Litvínov.

SOR Libchavy na Czechbus przedstawił dwa coraz popularniejsze w Czechach niskopodłogowe autobusy miejskie z najnowszej generacji NS. To pokazuje też kierunek w jakim rozwija się firma. Dodajmy, że SOR Libchavy jest częścią grupy EP Industries Group.

Targowa oferta

Pierwszy pokazany pojazd to niskopodłogowy autobus elektryczny SOR NS 12 electric. Jest to kolejna wersja czeskiego elektrobusu, w której po raz pierwszy zastosowano nowe technologie w celu zwiększenia jego właściwości użytkowych. Nowością jest zastosowanie całkowicie nowej koncepcji silnika elektrycznego ze zintegrowaną, dwubiegową skrzynią biegów ZF CETRAX o mocy nominalnej 145 kW (maksymalnie 300 kW), który zapewnia autobusowi elektrycznemu taką samą dynamikę, jak do tej pory stosowany silnik elektryczny, a jednocześnie zapewnia mniejsze zużycia energii.

Do tego pokazowy NS12 wyposażono w akumulator o łącznej pojemności 388 kWh, który w normalnych warunkach pozwala autobusowi elektrycznemu przejechać ok. 300 km. Pojazd ma standaryzowane gniazdo ładowania Combo 2 zgodnie ze standardem CCS-2 oraz jest przygotowany pod szybkie ładowanie pantografem.

Drugim eksponatem jest autobus NS 12 z konwencjonalnym silnikiem diesla dla Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova , gdzie w tym roku dostarczono łącznie pięć tego typu pojazdów. Łącznie w taborze tej firmy jeździ 47 autobusów typu SOR NB 12 z poprzedniej miejskiej generacji SOR.

Czas na eksport

Przy okazji targów SOR podsumował swoje ostatnie zagraniczne sukcesy. Mimo, że firma działa głównie na rynku czeskim i słowackim ma także silną pozycję w Polsce, Niemczech, Rumunii, Estonii i w Bułgarii. Nowym rynkiem jest Rumunia, gdzie czeska firma wygrała ostatnio trzy miejskie przetargi i dostarczy łącznie 72 autobusy elektryczne, w tym:

  • 20 szt. autobusów elektrycznych do Turdy, z czego 10 szt. EBN 9,5 i 10 szt. EBN 11;

  • 32 szt. autobusów elektrycznych NS12 electric do Braszowa. Pierwsze elektrobusy zostaną dostarczone w maju przyszłego roku, a reszta dojedzie do lutego 2021 r. Wartość tego zamówienia wynosi łącznie 448 milionów CZK;

  • 20 szt. autobusów elektrycznych do Zalău, z czego 10 szt. EBN 9.5 i 10 szt. NS12 electric. Wartość tego zamówienia wynosi łącznie 316 milionów CZK.

Produkcja 2019

SOR spodziewa się, że w 2019 roku wyprodukuje łącznie ponad 550 autobusów. Z tej sumy ponad 150 jednostek to pojazdy elektryczne, nadwozia trolejbusowe i autobusy CNG. Pozostałe autobusy posiadają konwencjonalne silniki diesla.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Czechbus
SOR

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....