TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czechbus 2019: Skoda i 141 trolejbusów w rok
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.12.2019 10:00:07
Czechbus 2019: Skoda i 141 trolejbusów w rok

W Pradze mogliśmy zobaczyć trolejbus Skoda-Solaris 26 Tr dla Pilzna, który stanowi najnowszą propozycję producenta dla czeskiego rynku - nowoczesne niskopodłogowe trolejbusy wyposażone w dodatkowe baterie.

-"Zainteresowanie naszymi trolejbusami akumulatorowymi znacznie ostatnio wzrosło. Oprócz Czech i Słowacji dostarczyliśmy je do Francji, Hiszpanii, Włoch, Węgier lub Rumunii. Na przykład w Pilźnie, gdzie sprawdziły się nasze trolejbusy z akumulatorami przewoźnik postanowił kontynuować rozbudowę floty właśnie o tego typu pojazdy "- mówił na Czechbus Karel Majer, członek zarządu Škoda Electric.

170 trolejbusów

Przypomniał, że w tym roku Skoda Electric zawarła umowy na dostawy prawie 170 trolejbusów, z których większość będzie wyposażona w systemy bateryjne. Największe kontrakty zagraniczne obejmują projekty dla rumuńskiego Braszowa i Bergen w Norwegii.

Główną zaletą trolejbusów akumulatorowych jest to, że mogą one również działać na trasach poza siecią trakcyjną. W takim przypadku kierowca przełącza się na zasilanie akumulatorowe, a pojazd w tym trybie jest, jak autobus elektryczny.

-"Ze względu na dużą elastyczność tych pojazdów i możliwość obsługi z nimi części miasta, w których nie ma linii napowietrznej, coraz więcej przewoźników i miast woli takie rozwiązanie" - wyjaśnił kierownik sprzedaży Škoda Electric Radek Kapr.

Baterie górą

Popularność nowego rozwiązania ilustrują liczby. W 2019 roku Škoda Electric wyprodukowała 82 trolejbusy akumulatorowe, czyli o 60 szt. więcej niż w roku poprzednim.

W sumie w 2019 roku Škoda Electric wyprodukowała 141 trolejbusów w 2019 r. Trafiły one m.in. do czeskich miast, jak: Ústí nad Labem, Zlín, Teplice, Pardubice i Plzeň oraz dla francuskich St. Etienne i Limoges, rumuńskiego Cluj i węgierskiego Budapesztu.

Škoda Electric zajmuje się także autobusami elektrycznymi.

-"Zainteresowanie autobusami elektrycznymi na rynku rośnie, ponieważ korzyści płynące z elektromobilności dla miast są wyraźnie pozytywne - powiedział Karel Majer, dodając, że w ostatnich latach Skoda wprowadziła kilka nowych typów autobusów elektrycznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Czechbus
trolejbus
Skoda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....