TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czechbus 2019: Elektryczna premiera Iveco E-Way
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.11.2019 10:00:50
Czechbus 2019: Elektryczna premiera Iveco E-Way

Największa premierą tegorocznej edycji praskich targów była premiera elektrycznego autobusu Iveco E-Way, który tym samym zaliczył czeską premierę. Oprócz niego mogliśmy zobaczyć Crossway Natural Power oraz Urbanway 12 Hybrid.

Na targach Czechbus, które odbyła się w dniach 26 - 28. 11. 2019 na PVA EXPO PRAGA w Letňany Iveco pokazało wszystkie swoje autobusy w zakresie napędów alternatywnych. Oczywiście snopy reflektorów były skupione na premierowym Iveco E-Bus, który w Pradze pojawił się w wersji 12-metrowej. I po raz pierwszy na Czechbusie. Szerzej o tej nowej rodzinie i o jej debiucie na Busworld pisaliśmy InfoBusie TUTAJ

Czas na gaz

Kolejną ozdobą czeskiej wystawy był międzymiastowy autobus Crossway Line 12m Natural Power w wersji 12 metrowej. Tutaj warto dodać, że ten model zdobył dla Iveco Bus po raz trzeci (po Crealis In-Motion-Charging i Crossway Low Entry Natural Power) nagrodę "Sustainable Bus of the Year", gdzie jednym z jurorów jest redakcja InfoBusa.

Crossway Natural Power jest wyposażony w silnik Iveco Cursor 9 NP, a jego ponadczasowa konstrukcja integruje zbiorniki ze sprężonym gazem na dachu. To opatentowane rozwiązanie optymalizuje środek ciężkości pojazdu w celu poprawy stabilności na drodze, jednocześnie zwiększając komfort dla kierowcy i pasażera. Dzięki temu rozwiązaniu Crossway NP ma najniższą wysokość na rynku wśród gazowych pojazdów, co oznacza, że można go eksploatować bez specjalnych ograniczeń. Pojazd dostępny jest w wersjach 12 i 13 metrów, w wersji funcjonalnej Line i Pop. Jest to nowa alternatywa dla regionów poszukujących zielonych rozwiązań transportowych i przejścia na nowe źródła energii. Autobus jest w 100% przystosowany do zasilania biometanem.

Hybryda o wysokiej wartości

W ramach wewnętrznej ekspozycji na Czechbus Iveco Bus przedstawiło jeszcze miejski autobus hybrydowy Urbanway Hybrid High Value 12m, który imponuje dużą pojemność pasażerską. Pojazd może pomieścić do 103 pasażerów. W jego układzie napędowym mamy silnik FPT Tector 7 o mocy 286 KM, który jest kompatybilny z biopaliwem HVO (uwodorniony olej roślinny) drugiej generacji. W wersji hybrydowej posiada on funkcję "Arrive & Go", która pozwala na 100% zerową emisję elektryczną podczas zbliżania się do przystanku autobusowego i sygnalizacji świetlnej oraz odjeżdżania z niego. Zdaniem producenta, zużycie paliwa jest generalnie o 30% niższe w porównaniu z autobusami z silnikiem diesla.

Ponadto na Czechbus mogliśmy zobaczyć też szeroką innych autobusów Iveco Bus - od minibusów po miejskie autobusy Urbanway i międzymiastowe Crossway po autokary Evadys i Magelys. Na zewnętrznych terenach wystawienniczych Iveco pokazało:

  • Daily Tourys Plus MY2019

  • Crossway Low Entry City NP 12m

  • Crossway Low Entry Line 10,8m

  • Evadys 12M

  • Magelys 12,2 mSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
elektrobus
hybryda
CNG
Czechbus
Iveco

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....