TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Continental : Idzie zima. Ostatni dzwonek na zmianę letnich opon
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.11.2016 19:27:55
Continental : Idzie zima. Ostatni dzwonek na zmianę letnich opon

Transport pasażerski, szczególnie podczas trudnych zimowych warunków, wymaga bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań. Jednak odpowiednie opony zimowe mają znaczenie nie tylko w rejonach wyżynnych i górzystych, ale także na nizinach i w ruchu miejskim. Dlatego Continental w zimowej ofercie do autobusów i autokarów poleca opony, które zapewnią bezpieczną jazdę w każdych warunkach, zarówno po śniegu, błocie czy oblodzonej drodze.

Kompleksowa oferta

Do autobusów miejskich Continental poleca oponę Conti Urban HA3 M+S, która została zaprojektowana wyłącznie z myślą o wyzwaniach ruchu miejskiego, jak np. wysokie krawężniki, konieczność częstego zatrzymywania się na światłach, czy korki. Wyróżnia ją szerszy bieżnik zapewniający doskonałą stabilność w zakrętach oraz gęsto rozmieszczone lamele, dzięki którym zachowana jest wysoka przyczepność na mokrej nawierzchni.

Dla autobusów pokonujących trasy regionalne, Continental proponuje natomiast oponę Conti CityPlus HA3 M+S. Cechują ją wysokie przebiegi, które wraz z zoptymalizowanym poziomem oporów toczenia, zapewniają efektywną eksploatację. Udoskonalone właściwości jezdne, dzięki zastosowaniu specjalnego materiału do jazdy po mokrej nawierzchni, gwarantują większe bezpieczeństwo.

Zarówno opony Conti Urban jak i CityPlus są oznaczone homologacją M+S co oznacza, że zapewnią lepsze osiągi na śniegu oraz błocie w porownaniu ze standardowym ogumieniem.

Zima w mieście?

? może być bardzo wymagająca, dlatego na trudne warunki do autobusów miejskich Continetal poleca linię Conti UrbanScandinavia, do montażu na wszystkich osiach autobusów. Dzięki specjalnym wzorom bieżnika z licznymi krawędziami i lamelami, opona zapewnia doskonałą przyczepność oraz wyższą odporność ścian bocznych na wszystkich osiach gwarantując przy tym wysokie przebiegi. Ponadto na oś napędzaną Continental dodatkowo oferuje oponę Conti UrbanScandinavia HD3, która w trudnych warunkach zapewnia dodatkową przyczepność i przebiegi wyższe nawet o 30%. Wysoki poziom trakcji opony na drogach pokrytych śniegiem i lodem, umożliwiają liczne wgryzające się w nawierzchnię krawędzie i lamele.

Maksimum bezpieczeństwa

Aby bezpiecznie pokonać każdą zimową trasę Continental posiada w swojej ofercie specjalną oponę zimową HSW 2 Coach przeznaczoną do użytkowania w ruchu długodystansowym i regionalnym.

Opona gwarantuje niższy poziom hałasu oraz zapewnia doskonałe właściwości jezdne nawet po śniegu i lodzie. Dzięki wprowadzeniu trójwymiarowych wannowych lamelek, opona charakteryzuje się doskonałą przyczepnością na wszystkich osiach. Wysokie przebiegi zapewnia natomiast innowacyjna geometria bieżnika o szerokim użebrowaniu na barku, który pozwala na równomierne zużycie opony.

Opony zimowe to inwestycja w bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i samego pojazdu, dlatego Continetnal zaleca operatorom autobusów, by w okresie jesienno-zimowym wyposażyli swoje floty w odpowiednie opony przystosowane do trudnych warunków pogodowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Continental
opona
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....