TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Continental : Idzie zima. Ostatni dzwonek na zmianę letnich opon
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.11.2016 19:27:55
Continental : Idzie zima. Ostatni dzwonek na zmianę letnich opon

Transport pasażerski, szczególnie podczas trudnych zimowych warunków, wymaga bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań. Jednak odpowiednie opony zimowe mają znaczenie nie tylko w rejonach wyżynnych i górzystych, ale także na nizinach i w ruchu miejskim. Dlatego Continental w zimowej ofercie do autobusów i autokarów poleca opony, które zapewnią bezpieczną jazdę w każdych warunkach, zarówno po śniegu, błocie czy oblodzonej drodze.

Kompleksowa oferta

Do autobusów miejskich Continental poleca oponę Conti Urban HA3 M+S, która została zaprojektowana wyłącznie z myślą o wyzwaniach ruchu miejskiego, jak np. wysokie krawężniki, konieczność częstego zatrzymywania się na światłach, czy korki. Wyróżnia ją szerszy bieżnik zapewniający doskonałą stabilność w zakrętach oraz gęsto rozmieszczone lamele, dzięki którym zachowana jest wysoka przyczepność na mokrej nawierzchni.

Dla autobusów pokonujących trasy regionalne, Continental proponuje natomiast oponę Conti CityPlus HA3 M+S. Cechują ją wysokie przebiegi, które wraz z zoptymalizowanym poziomem oporów toczenia, zapewniają efektywną eksploatację. Udoskonalone właściwości jezdne, dzięki zastosowaniu specjalnego materiału do jazdy po mokrej nawierzchni, gwarantują większe bezpieczeństwo.

Zarówno opony Conti Urban jak i CityPlus są oznaczone homologacją M+S co oznacza, że zapewnią lepsze osiągi na śniegu oraz błocie w porownaniu ze standardowym ogumieniem.

Zima w mieście?

? może być bardzo wymagająca, dlatego na trudne warunki do autobusów miejskich Continetal poleca linię Conti UrbanScandinavia, do montażu na wszystkich osiach autobusów. Dzięki specjalnym wzorom bieżnika z licznymi krawędziami i lamelami, opona zapewnia doskonałą przyczepność oraz wyższą odporność ścian bocznych na wszystkich osiach gwarantując przy tym wysokie przebiegi. Ponadto na oś napędzaną Continental dodatkowo oferuje oponę Conti UrbanScandinavia HD3, która w trudnych warunkach zapewnia dodatkową przyczepność i przebiegi wyższe nawet o 30%. Wysoki poziom trakcji opony na drogach pokrytych śniegiem i lodem, umożliwiają liczne wgryzające się w nawierzchnię krawędzie i lamele.

Maksimum bezpieczeństwa

Aby bezpiecznie pokonać każdą zimową trasę Continental posiada w swojej ofercie specjalną oponę zimową HSW 2 Coach przeznaczoną do użytkowania w ruchu długodystansowym i regionalnym.

Opona gwarantuje niższy poziom hałasu oraz zapewnia doskonałe właściwości jezdne nawet po śniegu i lodzie. Dzięki wprowadzeniu trójwymiarowych wannowych lamelek, opona charakteryzuje się doskonałą przyczepnością na wszystkich osiach. Wysokie przebiegi zapewnia natomiast innowacyjna geometria bieżnika o szerokim użebrowaniu na barku, który pozwala na równomierne zużycie opony.

Opony zimowe to inwestycja w bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i samego pojazdu, dlatego Continetnal zaleca operatorom autobusów, by w okresie jesienno-zimowym wyposażyli swoje floty w odpowiednie opony przystosowane do trudnych warunków pogodowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Continental
opona

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....