TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ContiBusy na EURO 2012
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 05.06.2012 21:56:17 3 komentarze
ContiBusy na EURO 2012

Continental jest oficjalnym sponsorem i wyłącznym partnerem oponiarskim UEFA EURO 2012. Producent wyposaży autokary drużyn w swoje opony autobusowe klasy premium HSR 2 do bezpiecznego i komfortowego transportu zawodników podczas UEFA EURO 2012™. Rezerwy bezpieczeństwa opon autokarowych są istotnym czynnikiem, gdyż w czasie turniejów reprezentacje podróżują zwykle swoimi autokarami. Biorąc pod uwagę, że opony stanowią jedyne połączenie pomiędzy pojazdem i drogą, firma Continental ma znaczny wkład w bezpieczeństwo piłkarzy —imponujące, zważywszy na to, że powierzchnia styku nie jest większa od elektronicznego tabletu. Ponadto czterdzieści ContiBusów będzie kursować podczas UEFA EURO 2012™w czterech polskich miastach gospodarzach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu. Podczas turnieju UEFA EURO 2012™osiem zespołów rozegra swoje mecze grupowe w Polsce. Gdańsk i Warszawa będą gospodarzami dwóch ćwierćfinałów i jednego z półfinałów. Tysiące fanów futbolu z różnych krajów będzie dopingować swoje drużyny na stadionach i w strefach kibica. W dni meczowe ContiBusy będą wykorzystywane do przewozu kibiców i turystów z lotnisk i dworców na stadiony i do stref kibica. W pozostałe dni autobusy będą wspierały transport publiczny, ale nadal będą bezpłatne. Autobusy miejskie wyposażono w specjalną wersję opony HSU 1 EURO 2012 firmy Continental. Ma ona swój własny specjalny design ścian bocznych z piłkami oraz logo producenta w kolorze żółtym. Autobusy będą się zatrzymywać na specjalnych przystankach (przypominających ławki rezerwowych), gdzie w trakcie trwania rozgrywek hostessy udzielą przydatnych informacji nt. ContiBusów.

ContiBusy w Gdańsku

Kibice i turyści odwiedzający Gdańsk podczas nadchodzących Mistrzostw będą mogli skorzystać z bezpłatnej linii autobusowej Continental. Specjalne oznaczone ContiBusy zawiozą kibiców na gdański stadion, do centrum, a także Dworzec Główny i lotnisko im. Lecha Wałęsy. Przez cały okres trwania mistrzostw w Gdańsku kursować będzie 10 specjalnie oznakowanych autobusów miejskich Continental (jednego ze sponsorów UEFA EURO 2012 TM). W dni meczowe 10. 14. 18. i 22 czerwca kursować będą dwie linie ContiBusów, które zapewnią bezpłatny transport pomiędzy lotniskiem w Gdańsku Rębiechowie a stadionem i centrum miasta. Autobusy linii Lotnisko - Stadion będą kursowały na tej trasie 4 godziny przed meczem i 3 godziny po zakończeniu spotkania. W pozostałe dni ContiBusy pojadą na trasie: Lotnisko - Brama Wyżynna - Dworzec Główny. Będą odjeżdżały średnio co 10 minut i pokonanie całej trasy zajmie im około 25 minut. Wraz z ContiBusami uruchomiona zostanie bezpłatna aplikacja mobilna na smartphony zawierająca rozkłady jazdy ContiBusów, opisy zabytków i interesujących miejsc znajdujących się na trasach przejazdów oraz informacje na temat rozgrywanych meczów. Oprogramowanie będzie można pobrać za pomocą QR kodów znajdujących się na przystankach i w Strefie Kibica. Aplikacja wskaże też położenie najbliższego przystanku ContiBus. Linię będzie obsługiwał Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, który podpisał z Continentalem umowę na wynajem i obsługę 10 przegubowych autobusów –Mercedes Conecto LF G.

ContiBusy w Poznaniu

Kibice i turyści odwiedzający Poznań podczas EURO 2012 mogą korzystać z bezpłatnej linii autobusowej, łączącej strefę kibica ze stadionem. W dni pozameczowe, pojazdy kursować będą po centrum miasta. Podróż dodatkowymi liniami ułatwi mobilna aplikacja na telefony komórkowe, pozwalająca ustalić najbliższy przystanek i rozkład jazdy. Przez cały okres trwania Mistrzostw w Poznaniu kursować będą specjalnie oznaczone autobusy miejskie Continental, jednego ze sponsorów UEFA EURO 2012. W dni meczowe 10, 14 i 18 czerwca zapewnią one bezpłatny transport kibiców pomiędzy stadionem a strefą kibica na trasie: STREFA KIBICA - Solna - Niepodległości - Zamek - Bukowska - BUŁGARSKA - Grochowska - Bukowska - Niepodległości - Solna - STREFA KIBICA. W pozostałe dni wspomogą transport publiczny i będą kursować wokół centrum miasta przejeżdżając obok Zamku, Dworca PKP, Starego Browaru, Katedry oraz strefy kibica: STREFA KIBICA - Solna - Zamek - Dworzec PKP - Stary Browar - Kazimierza Wielkiego - Katedra - Garbary - Solna - STREFA KIBICA. ContiBusy będą odjeżdżały średnio co 10 minut i pokonanie trasy zajmie im około 40 minut. Dodatkowo przy strefie kibica ustawiony zostanie przystanek w kształcie ławki rezerwowych, na którym hostessy będą udzielały przydatnych informacji nt. ContiBusów. –„W dni meczowe strefa wokół stadionu oraz strefy kibica będą wyłączone z ruchu, ponadto cześć ulic w ścisłym centrum będę ograniczone dla ruchu przez cały okres mistrzostw. Pod sam Stadion Miejski nie będą wpuszczane samochody. Dlatego rekomendujemy korzystanie z komunikacji miejskiej, która dowiezie kibiców pod stadion wystarczająco blisko, by mogli się przespacerować. Takimi liniami są między innymi tramwajowe: 1, 6, 13 czy 15 oraz autobusowe: 50, 63, 91 i A, a także ContiBusy\' –powiedział Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta ds. Euro 2012. Wraz z ContiBusami uruchomiona zostanie bezpłatna aplikacja mobilna na smartphony zawierająca ich rozkłady jazdy, opisy zabytków i interesujących miejsc znajdujących się na trasach przejazdów oraz informacje na temat rozgrywanych meczy. Oprogramowanie będzie można pobrać za pomocą QR kodów znajdujących się na przystankach i w strefie kibica.

ContiBusy we Wrocławiu

Dziesięć specjalnych ContiBusów wyjedzie na wrocławskie ulice w czasie UEFA Euro 2012 TM. Będzie można nimi bezpłatnie podróżować na trasie z pl. Grunwaldzkiego do Stadionu Miejskiego, a tuż obok Rynku stanie nietypowy przystanek w formie ławki rezerwowych ustawionej wewnątrz futbolowej bramki. Dodatkową linię przygotowała firma Continental, która przygotowała także specjalną wersję opony dedykowaną turniejowi, na której bokach wytłoczone zostały emblematy w kształcie piłek. Wyjątkowe autobusy będzie można łatwo rozpoznać dzięki nietypowemu oklejeniu, a na wszystkich przystankach na trasie pojawią się ich rozkłady jazdy. –„Podczas EURO 2012 najszybsze i najwygodniejsze będzie poruszanie się komunikacją miejską, ponieważ w wielu miejscach autobusy będą miały wytyczone dodatkowe, specjalne pasy, a na skrzyżowaniach posiadać będą pierwszeństwo. Ponadto w czerwcu uruchamiamy nowe linie komunikacji miejskiej. Dodatkowe autobusy i tramwaje będą jednak dostępne tylko w dniach meczowych dlatego ContiBusy, jeżdżące przez cały okres mistrzostw będą stanowiły doskonałe wsparcie dla transportu publicznego podczas EURO 2012”–powiedział Michał Janicki, wiceprezydent Wrocławia. W dni meczowe (8, 12 i 16 czerwca) linia kursować będzie skróconą trasą ze stadionu do pl. Dominikańskiego. Posiadacze smartfonów mogą skorzystać z aplikacji pozwalającej ustalić m.in. najbliższy przystanek i rozkład jazdy ContiBusów, a także zapoznać się z informacjami na temat mistrzostw. Pojazdy będą odjeżdżały średnio co 10 minut i pokonanie trasy zajmie im około pół godziny. Dodatkowo przy Strefie Kibica ustawiony zostanie przystanek w kształcie ławki rezerwowych, na którym hostessy będą udzielały przydatnych informacji.

ContiBusy w Warszawie

Tutaj mamy najmniej informacji o rozkładzie jazdy i trasach ContiBusów. Wiemy na pewno, że ContiBusy będą jeździć na Stadion Narodowy. Kolejny potwierdzona informacja to fakt, że warszawskimi ContiBusami będą pożyczone z MPK Lublin autobusy przegubowe Mercedes-Benz Conecto LF G. Autobusy wyjadą do stolicy 4 albo 5 czerwca i wrócą po zakończeniu rozgrywek, na początku lipca. Będą stacjonować w Centrum Serwisowym EvoBus w Wolicy. –„Mercedesy będą woziły kibiców w dni meczowe i ich głównym zadaniem będzie wzmocnienie komunikacji miejskiej w Warszawie w tym czasie. Oprócz pojazdów do stolicy pojadą też nasi kierowcy, który przez kilka dni będą zapoznawać się z topografią miasta. Na początku mają jeździć z pilotami a potem już samodzielnie”- tłumaczy lokalnej prasie Weronika Opasiak, rzeczniczka MPK Lublin. Continental dodatkowo \'w prezencie\' przekaże MPK nowe opony do pojazdów i to ze specjalnej limitowanej serii.

Limitowane piłkarskie opony

Jak już wspomnieliśmy wszystkie autokary zajmujące się obsługą transportową EURO 20-12 będą wyposażone w opony Continental HSR 2. Ten model został opracowany specjalnie do wymagających zadań w autobusach kursujących w łączonym ruchu regionalnym i czarterowym. Zakłada się je na osie przednią i napędową autokarów reprezentacji. Opona ta charakteryzuje się doskonałą obsługą i komfortem jazdy, jest cicha i wyjątkowo ekonomiczna.

Natomiast w miejskich ContiBusach zostaną zamontowane opony Continental HSU 1. Tutaj oprócz aspektów bezpieczeństwa, liczy się także nośność opon. Modele przeznaczone do autobusów użytkowanych w ruchu miejskim muszą być szczególnie trwałe, gdyż mają częsty kontakt z krawężnikami. Dodatkowym wyzwaniem dla opon jest częste ruszanie i hamowanie oraz ciągłe zmiany obciążenia. Serwisanci z sieci Conti360°będą sprawdzać opony codziennie na miejscu, aby zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i zapewnić nieprzerwaną dostępność pojazdów. Co więcej, na każdym obiekcie w gotowości będą dwa wozy serwisowe, aby w razie potrzeby zapewnić pomoc techniczną.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Continental
Wrocław
Poznań
Gdańsk
Warszawa
 • lubbelak – 06.06.2012

  Podpis pod zdjęciem "ContiBusy w Warszawie" a zdjęcie zrobione w Lublinie.

 • BK – 06.06.2012

  Lubelskie Citara mają zielone progi.

 • Mirek. N – 08.06.2012

  Może to jest mało istotne, ale dlaczego w każdym z miast gospodarzy Euro jest po 10 Contibusów, a w Poznaniu jest 5 i to Solarisów. Czy ktoś nie chciał wpuścić do miasta innego przewoźnika z innego miasta, i w dodatku z innym taborem niż Solaris?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....