TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Co zobaczymy na TRANSEXPO 2010?
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 29.09.2010 14:49:48 36 komentarzy
Co zobaczymy na TRANSEXPO 2010?

Prezentujemy listę autobusów, które w tym roku będziemy mogli zobaczyć na targach TRANSEXPO (06-08.10) w Kielcach. Najbardziej oczekiwane premierowe pojazdy pokażą: Auto-Cuby, Autosan, Isuzu, MAZ, Mercedes-Benz, Solaris oraz Van Hool.

Międzynarodowe Targi Transprtu Zbiorowego TRANSEXPO to z pewnością największa tego typu impreza w Polsce i w naszej części Europy. W tym roku zobaczymy pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego, międzymiastowego, autobusy turystyczne i specjalistyczne. Dodatkowo w halach Targów Kielce zobaczyć będzie można infrastrukturę związana z przewozem pasażerów. Targi to także czas premier nowych firm –w tym roku mimo panującej recesji na rynku zobaczymy kilku naprawdę ważnych debiutantów. Jednym z nich jest poznańskie Biuro Podróży Funclub, które właśnie na targach TRANSEXPO oficjalnie uruchomi przedstawicielstwo marki Van Hool w naszym kraju. Równolegle ma powstać sieć serwisowa. Dzięki temu po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli zobaczyć nowe autokary belgijskiego producenta. W tym roku będą to trzy luksusowe modele: Altano, Astromega i Acron.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi na targach nie zadebiutuje przedstawicielstwo chińskiego producenta autobusów Yutong.

Z autobusowych nowości, które w tym roku zobaczymy w Kielcach na pewno trzeba wymienić przegubowego Autosana Sancity 18 oraz szeregowe hybrydy: Solaris Urbino 18 i Mercedes-Benz Citaro G. Warto również zauważyć miejskiego Sprintera z obniżoną podłogą na zwisie tylnym firmy Auto-Cuby. W segmencie międzymiastowym debiutantem będzie Isuzu Novo Ultra, a nowość w segmencie turystycznym to Mercedes-Benz Tourismo M/2 o długości 13 m w dwuosiowej wersji, który może zabrać na pokład nawet 57 osób.

Na targach zobaczymy nie tylko nowoczesne rozwiązania techniczne. Bezcenne są wszelkie inicjatywy podnoszące poziom bezpieczeństwa oraz zakres wiedzy o odpowiednim zachowaniu w ruchu drogowym. Kolejną z nich, tym razem skierowaną do najmłodszych, przygotowała firma Solaris Bus &Coach S.A. –partner strategiczny TRANSEXPO. Podpoznański producent zainicjował pilotażowy program edukacyjny o nazwie „W drogę z jamnikiem”. Jego głównym celem jest edukacja dzieci w wieku od 5 do 8 lat, z których większość codziennie pokonuje znaczne odległości w drodze z domu do szkoły czy przedszkola. Przebieg edukacyjnej zabawy dla najmłodszych będzie można także zobaczyć podczas tegorocznych targów TRANSEXPO. W drugi dzień targów, czyli 7 października na stoisku firmy Solaris w hali E, zostanie zaprezentowany program „W drogę z jamnikiem”z udziałem uczniów kieleckiej szkoły podstawowej.

A teraz czas na autobusy. Na TRANSEXPO 2010 będziemy mogli zobaczyć następujące firmy oraz ich pojazdy:

AMZ –producent minibusów z Kutna zaprezentuje dwa autobusy: Mercedes-Benz Sprinter 19+1 oraz Iveco Daily 19+1.

Auto-Cuby –na stoisku producenta minibusów z Gościcina zobaczymy w tym roku trzy pojazdy: - luksusowego Sprintera z pełnym wyposażeniem turystycznym oraz dodatkowymi bagażnikami bocznymi;- premierowego miejskiego Sprintera z obniżoną podłogą na zwisie tylnym i miejscem na wózek inwalidzki, który może być świetnym uzupełnieniem linii aglomeracyjnych o niskim obłożeniu;- Mercedes-Benz Vito w roli luksusowej salonki dla VIP-ów.

Automet –producent z Sanoka pokaże dwa midibusy Apollo na podwoziu Mercedes-Benz Atego w wersji o długości 9,3- metra oraz minibus na bazie Sprintera z windą do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd o masie o masie całkowitej 5,3 tony będzie wyposażony w retarder. 

Autosan –zaprezentuje trzy autobusy, w tym jeden premierowy. Ze znanych nam konstrukcji zobaczymy międzymiastowy autobus Gemini oraz niskopodłogowy autobus Sancity 12LF. Natomiast zupełną nowością będzie niskopodłogowy autobus przegubowy Sancity 18LF. To zdecydowaniem najważniejsza tegoroczna premiera na kieleckich targach.

CMS Auto –firma zajmująca się produkcja minibusów pokaże w tym roku 4 pojazdy (niestety nie będzie wśród nich pojazdów Temsy, w tym najnowszego modelu MD9). W wersji VIP zobaczymy autobus na bazie Mercedes-Benz o pojemności 7 miejsc. Ponadto producent zapowiada pokaz nowych rozwiązań, jakich jeszcze nie było w minibusach. W tym zakresie firma pokaże flagowy autobus CMS - Sprinter w wersji VIP „wysoka panorama”w nowym designie, które dodatkowo oferuje wyższy komfort podróży pasażerów. Kolejna nowinka to Mercedes-Benz Sprinter z homologacją na 22+1 miejsc (w wersji międzymiastowej) oraz miejski model Sprintera zasilany LPG dla KM Szczecinek.

EvoBus Polska –na targach w Kielcach będzie można po raz pierwszy zobaczyć dwa autobusy Mercedes-Benz: miejski, hybrydowy Citaro G Hybrid i turystyczny Tourismo M/2. Co warto podkreślić hybrydowym autobusem Mercedesa będzie można udać się w krótką przejażdżkę z przewodnikiem. To zupełna nowość na kieleckich targach. Oprócz tego zobaczymy Mercedes-Benz Travego, jako najlepiej wyposażony autokar w Polsce, a Setra pokaże imperatora szos –piętrowy model S 431 DT.

MAN –po roku przerwy firma wraca na kieleckie targi, gdzie pokaże m.in. wyjątkowo piękny, piłkarski autokar Neoplan Starliner w barwach Lecha Poznań oraz tegorocznego zwycięzcę warszawskiego przetargu MZA - MAN Lion\'s City G. Oczywiście w stołecznych barwach.

Scania –pokaże w tym roku dwa autobusy, w tym: miejski model OmniCity CNUB4x2NI280 (fabrycznie nowy autobus przeznaczony dla MZK Słupsk) oraz topowy autobus turystyczny Scania Irizar PB 12,2/37. Ponadto firma będzie promowała swoją dodatkową usługę, jaką jest wynajem autokarów.

MAZ –w tym roku przedstawiciel białoruskiego producenta Auto MAZ Poland pokaże w Kielcach jeden autobus, ale za to jaki! W końcu w Polsce będziemy gościć niskopodłogowego przegubowca MAZ 205 w wersji Euro 5/EEV. Jego premiera odbyła się na zeszłorocznych targach w Kortrijk. Teraz czas na polski debiut.
Solaris –zaprezentuje w Kielcach po raz pierwszy swój najnowszy autobus hybrydowy –Solaris Urbino 18 z układem Vossloh Kiepe, który miał światową premierę na wrześniowych targach w Hanowerze. Będzie to jeden z najbardziej innowacyjnych autobusów wystawionych w tym roku na TRANSEXPO. Ponadto polski producent pokaże międzymiastowy autobus Solaris InterUrbino oraz miejski egzemplarz z polskiego rynku –Solaris Urbino 10 dla Łowicza

Solbus - w tym roku producent z Solca Kujawskiego wystąpi w Kielcach na stoisku swojego dilera - firmy Lider Trading z Łańcuta. Firma pokaże niskopodłogowy autobus SM12LNG w barwach klienta (pierwsze dwa tego typu autobusy zostały już sprzedane) oraz nowość w postaci miejskiego midibusa SC10.

SOR –w tym roku czeska firma z Libchavy pokaże w Kielcach cztery autobusy, w tym tradycyjnie dwa autobusy przeznaczone do obsługi komunikacji lokalnej oraz dalekodystansowej –SOR C 10,5 i LH 12 oraz dwa autobusy dla komunikacji miejskiej i podmiejskiej: SOR BN 9,5 i SOR NB 12.

Van Hool –reprezentowany w Polsce przez poznańskie Biuro Podróży Funclub pokaże trzy topowe autokary: Altano, Astromega i Acron. Będą to zarazem debiuty dla tych pojazdów na polskich targach.

VDL –w tym roku pokaże jeden autobus turystyczny –trzyosiowy model VDL Bova Magiq MHD 148 w doskonale wyposażonej wersji.

Wowo –w tym roku stoisko polskiego przedstawiciela marek Isuzu i Tedom na pewno warto odwiedzić. Zobaczymy niskopodłogowy autobus miejski Tedom C12G w barwach MKS Mielec (będzie to jeden z najnowszych autobusów czeskiego producenta, który w tym miesiącu wzmocni flotę MKS Mielec) oraz międzymiastowy Isuzu Turquoise Euro 5. Dodatkowo po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć międzymiastowy autobus Isuzu Novo Ultra Euro 5 o długości 7 metrów i pojemności 27 miejsc + 5 stojących.

I na zakończenie wspomnijmy o wielkich nieobecnych targów TRANSEXPO 2010 –w tym roku na tej liście znalazły się m.in. firmy: Volvo Polska i Kapena. Być może 'rzutem na taśmę' pojawi się jeszcze firma Gran (diler Otokara).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Transexpo
Kielce
targi
 • koronacki – 30.09.2010

  Jestem naprawdę rozczarowany i zaskoczony tym, że Scania nie przywiezie do Kielc Touringa a VDL New Futury. Rozumiem, że nie opłaca się pokazywać modeli, które miałyby w Polsce nikłe szanse na odniesienie sukcesu jednak te dwa modele mogłyby powalczyć o nasz niemały rynek. Szczególnie Touring, który przecież ma zastąpić InterCentury. New Futura też mogłaby zdobyć klientów. Kiedyś nikt nie wierzył, że w Polsce uda się sprzedać choćby kilka PB, a tu proszę jeździ ich całkiem sporo. Niedocenianie tak dużego rynku jak Polska może wyjść tylko na złe!

 • tantus – 30.09.2010

  "tak dużego rynku jak Polska"? Dobre sobie, sprzedaż autobusów turystycznych i międzymiastowych w Polsce stoi na tak niskim poziomie, że w skali europejskiej jest prawie niezauważalna. Jedyne, co się w Polsce dobrze sprzedaje to autobusy miejskie i busy...

 • Rupp – 30.09.2010

  Szkoda ze nie ma Solbusa... :/

 • Krakus – 30.09.2010

  szkoda że Autosan nie pokaże Eurolidera 15metrowego z częściowo niską podłogą

 • Kuba – 30.09.2010

  Solbus zaprezentuje dwa autobusy miejskie - będzie co oglądać

 • Czytelnik – 30.09.2010

  Kupa a czy SOLBUS się sam wystawia czy poprzez inną firmę?? A co będzie oglądać?? SM i SN?? Jak SM to fajnie, on się bardzo fajnie prezentuje!!! Oby tylko SOLBUS wyszedł na prostą

 • Czytelnik – 30.09.2010

  Sory KUBA za błąd w imieniu. Literki mi się pomyliły:)

 • Kuba – 30.09.2010

  SC10 i SM12LNG. Ten ostatni przyjedzie o własnych siłach i będzie w barwach klienta.

 • koronacki – 01.10.2010

  @tantus Sprzedaż a wielkość rynku to trochę co innego. Jesteśmy dużym krajem, bardzo często używamy autokarów jako środka transportu w turystyce (wyjazdy zorganizowane) dlatego nasz rynek jest duży. To, że na razie sprzedaż nie jest duża nie oznacza wcale, że niedługo nie będzie. Obecnie dużo kupujemy autokarów używanych, jednak nasze coraz wyższe wymagania pewnie to zmienią. Zresztą według mnie wynik, który osiągnęliśmy w pierwszym półroczu - 80 sztuk wcale nie był taki tragiczny. Rolą targów jak i całego marketingu jest także zwiększenie sprzedaży całej grupy produktowej na danym rynku, a nie tylko zwiększenie swojego udziału w całości sprzedaży.

 • koronacki – 01.10.2010

  @Kuba, skąd masz takie informacje? W barwach klienta czyli w jakich? PTS?

 • Krakus – 01.10.2010

  solbus stosował dumping to upadł i niech w Solcu wrócą do napraw głównych autobusów bo to robili niezle w przeciwieństwie do produkcji

 • Kuba – 01.10.2010

  @koronacki nie mogę sprzedać wszystkich informacji przed targami, bo nikt nie odwiedzi stoiska ;-) @Krakus a która cena była dumpingowa? Akurat ceny dołuje Autosan w autobusach międzymiastowych, a w segmencie miejskim najbardziej teraz "szaleje" EvoBus, chociaż Solaris też potrafi powalczyć o klienta. Więc nie przesadzaj z dumpingiem

 • Krakus – 01.10.2010

  skoro ogłosili upadłość to znaczy że coś było nie tak z cenami i zarządzaniem

 • Krakus – 01.10.2010

  kiedy lider trading ogłosi upadłość ? to chyba kolejny przekręt panów z solca

 • Kuba – 02.10.2010

  @Krakus Jeszcze zapomniałeś, że Balcerowicz musi odejść

 • strażak – 02.10.2010

  Kuba zabierzcie ze sobą sprzęt gaśnicy i dobrze się ubezpieczcie.

 • Kuba – 03.10.2010

  @strażak Jeśli chodzi o ilość pożarów, to na pewno będziemy mogli pożyczyć od Solarisa, bo im to się dopiero aut spaliło

 • Czytelnik – 03.10.2010

  @Kuba Masz rację, SOLARIS jest bezapelacyjnie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o spalone autobusy. Oni na wyposażeniu podstawowym mają po 4 gaśnice:). @Strażak nie martw się SOLBUSOWI gaśnice nie będą potrzebne. Teraz to mają dobre autobusy. Także niech SOLARKA lepiej się zabezpieczy:D

 • – 03.10.2010

  Szkoda że twoi rodzice nie pomyśleli o zabezpieczniu się, no i mamy kolejnego frustrata...

 • strażak – 04.10.2010

  @Kuba a jaki jest procent spalonych autobusów do wyprodukowanych w Solarisie a jaki w Solbusie (np. w 2010 roku)?

 • strażak – 05.10.2010

  Kuba liczysz? Podaj wynik

 • Endrju – 05.10.2010

  Są już pierwsze foty M18LF

 • Czytelnik – 05.10.2010

  strażak jedź na Węgry tam się bardziej przydasz.

 • Kuba – 06.10.2010

  @ strażak Podaj statystykę za ostatnie 5 lat dla Solarisa... Dla Solbusa będzie łatwo policzyć

 • :) – 06.10.2010

  @Kuba strażak nie odpowie bo pojechał na Węgry

 • MIG – 07.10.2010

  Sancity M18LF - http://www.autobusownia.hekko.pl/categories.php?cat_id=3962, Solbusy - http://www.autobusownia.hekko.pl/categories.php?cat_id=3965

 • JaRkO – 07.10.2010

  ponoć do Wałbrzycha ma przyjść 20 Solbus to prawda.

 • Postronny – 08.10.2010

  Czyżby Wałbrzych wydutkał Krakusów i ON będzie pierwszym w Polsce jeździł na LNG. Stację paliw pewnie też podkupili. Brawo Panowie z Wałbrzycha. Tak trzymać. A w Krakowie niech kupują Mercedesy. Niech Niemcy rosną w siłę - będzie miał kto Rokitę bić.

 • Krakus – 09.10.2010

  oni sami się wydutkali z Krakowa - nie dotrzymali terminów

 • strażak – 09.10.2010

  @Kuba ja Ciebie pytam o statystykę. To może podasz za te 5 lat.

 • Czytelnik – 09.10.2010

  @strażak, wróciłeś z Węgier??

 • strażak – 09.10.2010

  @Czytelnik, a ty skąd się wyrwałeś. Ja wróciłem. A ty chyba mógłbyś pojechać. Pozdrawiam P.S. A co słychać w Solbusie?

 • strażak – 09.10.2010

  @ Czytelnik a czy ja Ciebie pytałem? Jesteś rzecznikiem Kuby? A może .......?

 • Czytelnik – 09.10.2010

  @strażak, po prostu irytują mnie te twoje powtarzające się pytania

 • daniel – 10.10.2010

  Targi dramat z roku na rok coraz gorzej szkoda kasy i czasu

 • JaRkO – 14.10.2010

  co to infobus zatrzymał się w miejcu że od 2 tygodni nie ma nowych artykułów

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....