TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Co zobaczymy na TRANSEXPO 2009?
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 01.09.2009 22:46:22 11 komentarzy
Co zobaczymy na TRANSEXPO 2009?

Prezentujemy listę autobusów, które będziemy mogli zobaczyć na tegorocznej edycji targów TRANSEXPO (16-18.09) w Kielcach. Wśród nich są najważniejsze tegoroczne premiery, czyli: Autosan Eurolider 12, Autosan Sancity 12LE, Solaris Interurbino i SOR NB 18.

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO to z pewnością największa tego typu impreza w Polsce i w tej części Europy. W tym roku zobaczymy pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego, międzymiastowego, autobusy turystyczne i specjalistyczne. Dodatkowo w halach Targów Kielce zobaczyć będzie można infrastrukturę związana z przewozem pasażerów. Targi to także czas premier –w tym roku mimo panującej recesji na rynku zobaczymy kilka naprawdę ważnych debiutantów. Grupa najbardziej oczekiwanych na rynku modeli to: międzymiastowy Autosan Eurolider 12, miejski niskowejściowy Autosan Sancity 12LE, międzymiastowy Solaris Interurbino oraz miejski, niskopodłogowy autobus przegubowy SOR NB 18. Poniżej przedstawiamy większość autobusów, które będziemy mogli w tym roku zobaczyć na TRANSEXPO. Czekamy jeszcze na odpowiedzi w sprawie kieleckiej oferty od firm: Solbus, Alkom, Automet i Auto-Cuby. Jednak już teraz możemy ze smutkiem zauważyć, że w tym roku autobusów w Kielcach będzie mniej niż a poprzednich edycjach. To efekt m.in. rezygnacji takich firm jak: MAN Truck &Bus Polska, Kapena, Piła Bus Service, Polmot (z ofertą węgierskiego MJT) i prawdopodobnie BMC LTD. Dodatkowo EvoBus Polska wystąpi tylko w miejskim składzie –bez autobusów turystycznych / międzymiastowych Mercedes-Benz oraz autokarów Setry. Niestety, kryzys nie ominął polskiego rynku autobusowego i stąd takie efekt. Na TRANSEXPO 2009 będą natomiast następujące firmy:

AMZ –producent minibusów z Kutna zaprezentuje dwa autobusy: VW Crafter oraz Peugeot Boxer.

Autosan –zaprezentuje trzy autobusy, w tym aż dwa premierowe: międzymiastowy Eurolider 12 i miejski Sancity 12LE. O tych modelach pisaliśmy tutaj: Trzecim prezentowanym pojazdem będzie zmodernizowany autobus Sancity 9 M09LE (ex A0808M). Po Kielcach Autosan pojedzie po raz pierwszy na targi Busworld w Kortrijk. W Belgii producent z Sanoka zaprezentuje modele Sancity M12LE oraz Eurolider 13 LE. W listopadzie zaś Autosan zaprezentuje swoją ofertę na wystawie Coach &Bus Live w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Belgian Bus –firma zajmująca się sprzedażą autobusów używanych pokaże dwa autobusy –przegubowe Volvo B10M oraz turystyczny autokar Mercedes-Benz O580 Travego.

CMS Auto –firma zajmująca się produkcja minibusów, jak i oferująca autobusy marki Temsa w Polsce pokaże dwie zabudowy na bazie Mercedes-Benz Sprinter, w tym jeden w wyjątkowej wersji VIP (jeden z targowych rodzynków). Z oferty Temsy zobaczymy dwa znane już nam modele: Temsa Opalin 9 i Temsa Prestij Superdelux.

DAFA –firma zajmująca się sprzedażą autobusów używanych od 1994 r. wystawi na targach TRANSEXPO 2009 w Kielcach autobus miejski MAN A 21 z 2000 r., wyposażony w silnik wysokoprężny marki MAN o mocy 260 KM, Euro 2. Co ciekawe autobus wyposażony jest w klimatyzację miejsca kierowcy.

EvoBus Polska –tak jak napisaliśmy wcześniej zaprezentuje tylko swoją ofertę z zakresu autobusów miejskich, a dokładniej –jeden egzemplarz przegubowego Citaro G w barwach MPK Kraków. To podkreślenie tegorocznego sukcesu firmy i zamówienia przez Kraków kolejnej partii autobusów przegubowych Mercedes-Benz Citaro G. Tegoroczny kontrakt obejmuje 12 szt., czyli łącznie MPK będzie dysponować już 22 przegubowymi Citaro G.

Rosero –słowacka firma nadwoziowa, która po raz pierwszy weźmie udział w targach pokaże dwa minibusy. Pierwszy to ciekawy miejski autobus z obniżoną podłogę na tylnym zwisie –Irisbus First FCLLI. Natomiast drugi to turystyczna wersja Irisbus First FLHI. Czyli po latach dominacji minibusów na bazie Sprintera i Crafter będziemy mogli obejrzeć także wersje na podwoziach IVECO.

Scania Polska –pokaże w tym roku trzy autobusy, w tym: OmniCity w wersji 12-metrowej zasilanej biopaliwem etanolowym;trzyosiowy autokar Scania-Irizar PB o długości 14- metrów oraz dwuosiowy autokar Scania-Irizar New Century 12. Ponadto firma będzie promowała swoją nową usługę, jaką jest wynajem autokarów.

Solaris Bus &Coach –pokaże w Kielcach po raz pierwszy swój pierwszy autobus międzymiastowy –Solaris InterUrbino, który na pewno będzie okrzyknięty jednym z najważniejszych debiutów tegorocznych targów. O tym modelu pisaliśmy tutaj: . Ponadto na stoisku producenta z Bolechowa zobaczymy Solarisa Urbino 10 dla miejscowości Rhomberg w Austrii w bardzo ciekawej specyfikacji (kolejny targowy rodzynek). Trzeci autobus jest jeszcze niewiadomą, ale będzie to raczej „standardowy przedstawiciel polskiego rynku\'.
SOR –w tym roku czeska firma z Libchavy pokaże w Kielcach największa liczbę autobusów ze wszystkich producentów. Wśród nich będą aż dwie premiery: miejski, niskopodłogowy autobus przegubowy SOR NB 18 w specyfikacji dla DPH Praga (o tym kontrakcie pisaliśmy tutaj: ) oraz pierwszy prototyp nowej serii autobusów niskowejściowych o długości 8,5 m –lokalny SOR CN 8,5 (specyfikacja pojazdu tutaj). Ponadto zobaczymy autobusy przeznaczone do obsługi komunikacji lokalnej oraz dalekodystansowej –SOR C 10,5 i LH 12. Zapowiada się ciekawie.

VDL Bus &Coach Polska –w tym roku pokaże dwa autobusy, w tym trzyosiowy model VDL Bova Magiq MHD 148 oraz nieśmiertelną Futurę, ale uwaga –w wersji FLD. Firma nie podjęła ostatecznej decyzji czy będzie to krótszy, 10-metrowy model 104, czy też standardowy, 12-metrowy –czyli 120.

Volvo Polska –szwedzki producent wraca ponownie do gry na polskim rynku autobusów –i to nie tylko turystycznych. Dział sprzedaży pod wodzą Władysława Smyka będzie promował na TRANSEXPO dwa pojazdy: sztandarowy autokar Volvo 9700 oraz międzymiastowy autobus Volvo 8700 LE. Będzie to chyba pierwsza oficjalna prezentacja tego modelu z obniżoną podłogą w Polsce.

Wowo zaprezentuje dwa pojazdy - ISUZU Turquoise Euro 4 oraz autobus miejski CNG TEDOM C12G.

ZNS - Zakład Naprawy Samochodów z Solca Kujawskiego pokaże autobus Jelcz M121M po kompleksowej odbudowie z wykorzystaniem nowego nadwozia ze stali nierdzewnej, wyposażonego w silnik MAN D0826 LUH12. Przednia ściana autobusu będzie nowego typu z soczewkowymi lampami, wykonana z PWS, tylna ściana - także nowy typ z okrągłymi lampami, wykonana z PWS.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
targi
Kielce
 • desimo – 02.09.2009

  Źle, na odwrót podpisane są zdjęcia autobusów SOR. Szkoda, że nie będę mógł zwiedzić tej wystawy, może następnym razem.

 • MB – 02.09.2009

  Z na ogół dobrze poinformowanych źródeł, serwisu poświęconego historii firmy Autosan i serwisu TWB wynika, że Autosan dla Krakowa to już jest M09LE Sancity, a nie dopiero będzie (firmowy lub dla jakiegoś innego odbiorcy). I to pewnie jeden z 7 egzemplarzy dostarczonych tam przed kilkoma dniami zostanie pokazany na Transexpo. Znając wagę rynku szwedzkiego dla Autosana, można przypuszczać, że firma ta weźmie również udział w targach w Sztokholmie, które tradycyjnie powinny się odbyć chyba w październku br. To targi o charakterze lokalnym, ale zawsze. Interurbino pisze się bez dużego "u" w środku. A opisy SORów dalej są zamienione! Pozdrawiam.

 • Solar – 03.09.2009

  Coś jest z tymi miejskimi Sorami. Niby nawet nienajgorsze, ale te nadkola jakieś takie małe, koła wyglądają na nieproporcjonalnie malutkie, choć to pewie tylko takie złudzenie. :/

 • Mig – 03.09.2009

  Dwie najważniejsze premiery - Autosan Sancity 12 oraz Solaris Interurbino. Tego pierwszego widziałem na zdjęciu i jest piękny.

 • tak – 03.09.2009

  Sancity widziałeś na zdjęciu?? Gdzie???

 • – 03.09.2009

  Jeszcze będą dwie ważne premiery Solbusa: http://www.solbus.com.pl/?targi-kielce,97

 • – 03.09.2009

  a czy dojadą te Solbusy ?

 • lukaszenkow – 03.09.2009

  Czy na targach bedzie MAZ?

 • MB – 03.09.2009

  Rzeczywiście Solbus przygotowuje dwie nowości. Niskopodłogowy Solcity 18 (kod fabryczny SM18) był już mocno zaawansowany rok temu. Obecnie trwa produkcja dużej serii dla ITS Kraków. Niskowejściowy Solbus SC10 (czyli Low Entry) to trzeci autobus z rodziny. Interesujące czy powstaną jeszcze modele SM10 - niskopodłogowy 10 metrowy, oraz SC12 - niskowejściowy 12 metrowy. Czy też na tych trzech się zakończy. Wygląda na to, że wraz z SC10 seria SN11 powoli odchodzi do historii. MAZ zgłosił się na listę wystawców, więc powinien być.

 • Bextor – 05.09.2009

  SOR CN 8.5 to nic innego tylko fizjonomia człowieka czeskiego w autobusie!

 • miś – 20.09.2009

  TRANSEXPO AUTOSAN http://www.youtube.com/watch?v=Xf1byWqXwVA

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....