TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Co się stanie z MPK Wałbrzych?
WALBRZYCHFAKTY.PL - Opublikowano: 14.09.2011 22:01:54 5 komentarzy
Co się stanie z MPK Wałbrzych?

Jak informuje lokalny serwis walbrzychfakty.pl o tym, że sytuacja w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Wałbrzychu nie jest najlepsza wiadomo od dłuższego czasu. Załoga licząca kilkaset osób, która jest zatrudniona w spółce, jeszcze kilka miesięcy temu organizowała spór zbiorowy oraz referendum, w którym pracownicy opowiedzieli się że nie mają zaufania do ówczesnego zarządu spółki. Ostatnie doniesienia informowały o tym, że z kasy MPK wyprowadzone zostały duże kwoty pieniędzy. Największym winowajcą określono byłego prezesa Ireneusza Zarzeckiego, który w swoich wyjaśnieniach stwierdził, że pieniądze wypłacał na potrzeby byłego prezydenta Wałbrzycha oraz Platformy Obywatelskiej, której członkiem był Zarzecki. Po tym jak kradzież pieniędzy z kasy spółki została wykryta, prezes MPK został zwolniony z pracy a na jego miejsce został powołany tymczasowy szef, Andrzej Kosiór, który miał wprowadzić program naprawczy w firmie. Okazało się, że sytuacja MPK jest jeszcze gorsza niż sądzono do tej pory i najprawdopodobniej nie uda się uratować tzw. kolosa na glinianych nogach. Z naszych informacji wynika, że Andrzej Kosiór złożył w sądzie wniosek o ogłoszeniu upadłości miejskiego przewoźnika, skutkiem czego najprawdopodobniej już wkrótce spółką pokieruje syndyk masy upadłościowej. Nie na wiele więc zdały się wprowadzane oszczędności i cięcia , zadłużenie MPK zamiast maleć, radykalnie wzrastało i nadal rośnie. W sierpniu obniżono pracownikom stawkę godzinową z 8,30 zł na 6,10 zł. Niektórzy mieli pensje mniejsze nawet o 900 zł. Z ponad 300 pracowników zatrudnionych w MPK około 200 osób złożyło pozwy sądowe przeciwko swojemu pracodawcy. Domagają się w nich przede wszystkim należnych im zaległych wypłat.

Zadłużenie miejskiego przewoźnika w stosunku do wszystkich wierzycieli i pracowników osiągnęło według oficjalnych informacji około 10 milionów złotych, dodatkowo przeprowadzona w maju kontrola dokumentów wykazała brak w kasie spółki około pięciuset tysięcy złotych. Nie tylko ta sprawa bulwersuje pracowników spółki, w rozmowach z zatrudnionymi tam ludźmi dowiadujemy się że MPK ukrywa według nich wiele faktów związanych z autobusami, które są wpisane jako jeżdżące po mieście ,czyli w dobrym stanie a tak naprawdę są ruinami, które stoją schowane za drzewami na jednym z placów zajezdni. Mimo prób nawiązania kontaktu przez walbrzychfakty.pl z nowym prezesem MPK nie udało się uzyskać od Andrzeja Kosióra żadnych informacji, a zapytany przez dziennikarzy Andrzej Welc niechętnie odpowiadał na pytania związane z wątkiem nieczynnych autobusów. Stwierdził jednak że takich, które są już skazane na kasację jest jedynie 4.
A jeszcze w kwietniu Br. Lokalni dziennikarze opublikowali 1 kwietnia prima aprilisowy żart o …upadłości MPK Wałbrzych. W tym materiale czytamy m.in. :-„Najprawdopodobniej jeszcze dziś część autobusów firmy zostanie zajęta przez banki i leasingodawców, do których należą. Dziś o godzinie 13:00 w Ratuszu odbędzie się spotkanie miejskich włodarzy z przedstawicielami Zarządu Dróg i Komunikacji oraz firm przewozowych w celu ustalenia planu awaryjnego i dogadania się w sprawie komunikacji zastępczej. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż część zadań MPK zostanie tymczasowo podzielone pomiędzy firmy MaxPol i DLA.”O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wałbrzych
Wałbrzych
 • Jarko – 14.09.2011

  Skoro ich sytuacja jest na tyle fatalna to po co oni testują Scanie, Sora wkrótce mają testować jeszcze Solarisa i Mercedesa.

 • MB – 15.09.2011

  Może po to by uzupełniać braki taborowe?

 • zenek – 15.09.2011

  Trudno się dziwić że MPK upada jak wynagrodzenie pana Zarzeckiego np. za 2009 rok wynosiło 200 453,05 zł brutto.( http://bip.um-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=4162&idmp=247&r=r) Pozdrowienia dla mieszkańców Wałbrzycha głosujących na PO.

 • Kowalik – 13.11.2011

  Adrian nie jest dziennikarzem i nie był. to zwykły chłopczyk, który jak piesek za kością gania tam gdzie może zarobic kilka złotych.

 • ZŁY na władze – 29.11.2011

  MPK Wałbrzych straci licencje na przewozy.BRAWO PANIE PREZYDENCIE SZELEMEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....