TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Co się dzieje z ustawą o PTZ?
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.05.2018 12:00:35
Co się dzieje z ustawa o PTZ?

Wszyscy oczekują nowej ustawy jak kania dżdżu, a o "tragicznej" sytuacji w komunikacji autobusowej wypowiadają się nawet środowiska kolejowe. Ministerstwo uspokaja.

Ostatni ślad po projekcie ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie sięga 23 lutego 2018 r., kiedy otworzono konsultacje publiczne. Wszelkie dalsze informacje na jego temat maja charakter nieformalny. Jak informuje Marcin Gromadzki z firmy PTC Consulting, w procesie konsultacji społecznych do projektu ustawy wpłynęło wiele sprzecznych ze sobą uwag, których przeanalizowanie i ewentualne uwzględnienie, jest procesem bardzo praco- i czasochłonnym.

-"Na pewno nie uda się więc zakończyć prac wewnątrzresortowych przed parlamentarną przerwą urlopową - podkreśla Marcin Gromadzki. - Oznacza to, że następne etapy prac nad nowelizacją, mogą przeciągnąć się nawet do października lub listopada 2018 r., co należy rozumieć jako brak szans na wejście w życie nowych przepisów przed 1 stycznia 2019 r."

W tym kontekście spodziewać się należy kolejnego odroczenia wejścia w życie nowych zasad organizacji publicznego transportu zbiorowego – wprowadzanych prawdopodobnie w tym samym trybie jak w 2017 r., czyli ustawą okołobudżetową na 2019 r.

-"Niewątpliwą wadą takiego procedowania zmiany, jest podejmowanie kluczowej dla branży decyzji dopiero w grudniu roku poprzedzającego rok, którego dotyczy ustawa okołobudżetowa. Do tego czasu samorządom pozostaje więc oparcie swoich działań wyłącznie na pewnej dozie hazardu i spekulacji - zauważa Marcin Gromadzki.

Co na to Ministerstwo?

Jak potwierdził Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury - projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym skierowano 23 lutego 2018 r. do uzgodnień międzyresortowych i szerokich konsultacji publicznych z 30-sto dniowym terminem na wyrażenie stanowiska przez zainteresowane podmioty.

-"Obecnie trwa analiza uwag i opinii zgłaszanych w toku ww. uzgodnień i konsultacji oraz uzupełnianie projektu o niektóre z propozycji - podsumowuje Szymon Huptyś i dodaje: - Uwagi zgłoszone w ramach konsultacji publicznych w najbliższym czasie zostaną zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Rządowego Centrum Legislacji w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny. Poprawiony projekt niebawem zostanie skierowany do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego."

Czyli czekamy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
ptz
PTC
MI

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....