TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Chodzież z niskowejściowym minibusem od Mercusa
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.01.2020 10:00:06
Chodzież z niskowejściowym minibusem od Mercusa; fot. MZK Chodzież / FB

Flota Miejskiego Zakładu Komunikacji w Chodzieży wzbogaciła się o minibus Mercedes-Benz Sprinter z miejską zabudową firmy Mercus.. Pojazd wejdzie do eksploatacji w styczniu.

Najnowszy MINI zakup to kontynuacja wymiany tabory przez MZK. Przypomnijmy, że w latach 2017-2018 firma odebrała cztery Solarisy Urbino 8,9LE z silnikami diesla oraz jeden bateryjny Urbino 8,9LE electric. Wszystko to dzięki wsparciu finansowym z wielkopolskiego RPO.  Unijne pojazdy posiadają klimatyzację, system audiowizualnej informacji pasażerskiej, automaty biletowe umożliwiające zakup biletu za pomocą karty płatniczej, platformę najazdową umożliwiającą wjazd wózkiem inwalidzkim i dziecięcym, cztery ładowarki USB do ładowania telefonów oraz monitoring.

Dzięki temu w Chodzieży nastąpiło diametralne odmłodzenie floty. Tabor MZK obejmuje obecnie 9 autobusów, w tym oprócz Solarisów i Mercusa dwa Autosany H7 i jeden Neoplan N4009.

Koszt zakupu pierwszego minibusa we flocie MZK Chodzież wyniósł 436 650 PLN brutto, a więcej o tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Rozszerzenie oferty

Jak informuje MZK Chodzież, nowy MINI nabytek bazuje na konstrukcji Mercedes-Benz Sprintera 516 i jest wyposażony w klimatyzację i najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Pod maską mamy silnik diesla o pojemności 2,1 l i mocy 130 kW (163 kM) oraz automatyczną skrzynię biegów i silnik Diesla o pojemności 2143 ccm.

Pojemność pasażerska minibusa to 29 miejsc, w tym 15 miejsc siedzących i 19 stojących. To pozwoli przewoźnikowi rozszerzyć oferty o usługi skierowane do mniejszych grup pasażerów.

Na koniec warto zauważyć, że najnowszy zakup Chodzieży wpisuje się w szereg pozytywnych zmian w tym mieście. W ramach strategii rozwoju mobilności miejskiej przebudowano część przystanków, stworzono centrum przesiadkowe przy ulicy Paderewskiego, wybudowano szereg dróg pieszo-rowerowych i parkingów, a także uruchomiono Chromka - czyli system rowerów miejskich. Tak trzymać!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MINI
Mercus
Mercedes
MZK Chodzież
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....