TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bydgoszcz z kolejnym buspasem. Myślęcinek
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.07.2017 12:44:47
Bydgoszcz z kolejnym buspasem. Myślęcinek

W trybie przetargu "zaprojektuj i wybuduj" zostanie wyłoniony wykonawca buspasa na fragmencie ul. Gdańskiej. Realizacja zadania znacznie poprawi obsługę tego popularnego terenu rekreacyjnego. Będzie to kolejny buspas w Bydgoszczy

nwestycja polegać będzie na budowie dwóch wydzielonych pasów ruchu na ul. Gdańskiej od ul. Rekreacyjnej do pętli Myślęcinek. Realizacja zadania znacznie poprawi obsługę tego terenu szczególnie w czasie dużych imprez. Z buspasa będą korzystać linie nr 52, 93 i 94.

Projekt przewiduje budowę na całym odcinku dwóch dodatkowych pasów ruchu przeznaczonych dla autobusów, przebudowę skrzyżowań (w tym kanalizację skrzyżowania ul. Gdańskiej ze zjazdem na parking i pętlę autobusową oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Rekreacyjnej), a także budowę zatok autobusowych. Dodatkowo przebudowana zostanie pętla autobusowa Myślęcinek.

Do 17 lipca w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy można składać oferty w przetargu. Zgodnie z założeniami jesienią przyszłego roku mamy dysponować pełną dokumentacją i pozwoleniami, a realizacja rzeczowa planowana jest do października 2019 r.

Na etapie prac koncepcyjnych, w lutym br., zadanie było konsultowane z mieszkańcami. Wniesione tą drogą uwagi zostały – w miarę możliwości – uwzględnione w dokumentacji, m.in. wprowadzenie pasa wyłączenia dla rowerzystów jadących w kierunku Myślęcinka, minimalna szerokość chodnika określona na 2 m czy rezygnacja z kostki betonowej na rzecz płyt betonowych.

Kolejny buspas

Na budowę nowych buspasów miasto Bydgoszcz zagwarantowało blisko 22 miliony złotych. Nowe pasy wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej – oprócz wspomnianego odcinka ul. Gdańskiej – pojawią się też w Śródmieściu (północna jezdnia Wałów Jagiellońskich) i na Osowej Górze (na ul. Kolbego). Budowę nowych buspasów uwzględniono również w ramach dużych projektów, między innymi rozbudowy ul. Kujawskiej i Grunwaldzkiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
ZDMiKP Bydgoszcz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....